välivuoden "mestaruus" sekundaa

Luuleeks jotkut tosiaan että tämän kauden "mestaruudella" on suurtakaan arvoa? Eix se oo selvää että kun on MM-kotikisat niin silloin on SM-liigassa tavallaan välivuosi, ei huippuseurat panosta täysillä. Tulix selväx? Ok, tarkennan v-ä-l-i-v-u-o-s-i!
Ens vuonna kun on olympiaskabat niin silloin on mestaruudella kotimaassakin todellista arvoa, muistakaa se maalaiset kun välivuoden "mestaruutta" metsästätte, hah!
6285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Seliseli, ottix pattiin ?

Äänestä

Mahtaa narripellejä vituttaa, kyllä vituttaisi minuakin!

Runkosarjan 10. Lukko, jossa puoli joukkutta paskataudissa ja 5 pakkia, joista 3 A-junioria ja porukkaa oksentelee keskenpelin, persraiskaa nämä "varmat mestarit" ihan pystyyn!!!

AHAHAHAHAHA!!!! VITTU TE OLETTE HUONOJA !

Äänestä

Jos saat Hyde itsesi itkettyä illalla uneen tuon tarinan voimin, niin siitä vaan! Meitä muita tuo naurattaa lähes yhtä paljon, kuin narrien putoaminenkin :D

Äänestä

Hyde! hei olet melkoinen satusetä kun jauhat tuollaista "soopaa" joistakin "välivuosista!!? SM:liigassa jokainen vuosi on yhtä arvokas. Totuus on se että jääkiekko seurat (hyvät) sellaiset ovat täällä sisäsuomessa. Tai sinun sanomanasi maalla. Näitä välivuosia sattuu yllättävän usein,varsinkin Helsinkiläisille seuroille ? Taitaa olla niin että niitä Jokereiden ja Hifkin pelaajia kiinnostaa vain raha.!
Täällä maaseudulla vastaavanlaisia pelaajia löytyy juniorisarjoista.
Katsotaan nyt Tappara vaiko Jyppi vie mestaruuden ?

Äänestä

Hyde!6.8.2012 11:10-6
Alkavalla lätkäkaudella on SM-Liigamestaruudella pitkästä aikaa todellista arvoa ja kaikki haluais sen napata. Joo mut on vaan yksi joka sen ottaa. JOKERIT!!!
Kun muutama edellinen kausi on ollut selkee välivuosi ja SM-Liigan "mestaruus" on ollut vähemmän arvostettava.
Mut nyt kun MM-kotikisojen huuma on takana ja edessä niin jokainen tajuaa että SM-Liiga ja mestaruus on huikea saavutus.
Joten kaikki valmista, JOKERIT on MESTARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Hahhahhaa!! :DDD Taitaa Hyde!:lle ja narreille osua näitä välivuosia aika usein... siis etenkin sellaisia vuosia, jotka kesken kauden muuttuvat välivuosiksi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyde! kirjoitti:

Luuleeks jotkut tosiaan että tämän kauden "mestaruudella" on suurtakaan arvoa? Eix se oo selvää että kun on MM-kotikisat niin silloin on SM-liigassa tavallaan välivuosi, ei huippuseurat panosta täysillä. Tulix selväx? Ok, tarkennan v-ä-l-i-v-u-o-s-i!
Ens vuonna kun on olympiaskabat niin silloin on mestaruudella kotimaassakin todellista arvoa, muistakaa se maalaiset kun välivuoden "mestaruutta" metsästätte, hah!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu