mutta muslimit niitä saavat pitää,kuten nyt tämä Suomessa vierailulla ollut radikaali muslimisaarnaaja Anjep Chourdary.Hän kannattaa terrorismia ja kehoitti muslimeita täällä nousemaan kapinaan.
Islaminlippu liehuu vielä jonain päivänä eduskuntatalon salossa - saarnaaja sanoi.
Muslimien vihapuheet on Suomessa sallittu.
Islaminlippu liehuu vielä jonain päivänä eduskuntatalon salossa - saarnaaja sanoi.
Muslimien vihapuheet on Suomessa sallittu.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tässä se nähdään että kuinka laki ei ole kaikille sama. Muslimisaarnaaja saa vapaasti tulla pitämään viha ja kiihotuspuheitaan eikä kukaan päättävä taho tee mitään, supokin tyytyy vain seuraamaan tilannetta. Mitäs luulette? Jos Suomalaiset olisi järjestänyt vastaavan tilaisuuden, kauanko olisi kestännyt kun olisi poliisi ollut paikalla?.
Suomenlaki, voit valittaa siitä jos haluat..? Me emme täällä voi tehdä mitään asialle! Valitettavasti"
Mutta se on sitä positiivista syrjintää hei!!
Sitä saa mitä tilaa, suomalaiset ovat mitä ovat! Katso hallitusta, muistatko lahden kisat mitä valheita "en oo ottant mittää"..? Kukaan ei usko ei välitä Suomesta miksi..?
Ettekö arvosta itseänne ja miksi ette? Mikä on kieroilun syy suomalaisillla? Kreikkaa ja Kyprosta arvostetaan oikein lainarahojen kanssa...kummaa?
Vain valintaa suomi valinnut noin!
Vihapuheet on kielletty. Uskonnon nimessä esitetään kaikenlaista.
Suomessa esimerkiksi sellainen kansansaarnaaja Jalovaara on pitänyt vihapuheita demoneja vastaan. Tässä se raja menee... keksittyjä kohteita saa vihata niin kuin lystää.
sitten Suomen itsenäisyys on keksitty kohde, kun sitä saa vihata ja uhata.
Kunnioitan mielipidettäsi jos tykkäät että on keksitty, itse en ole samaa mieltä! Kuka uhkaa ja missä ..?
Niin? Ymmärrän asiayhteyden Jalovaaran demoneihin, mutta epäselväksi jäi, mitä mieltä olet Chourdaryn puheista.
Sillä samalla sananvapaudella Chourdary saarnaa kuin persut Suomessa. Enkä ole perehtynyt hänen puheisiinsa niin että tietäisin minkä vihaamisesta häntä syytetään.
Jos kerran vihapuhetta on ollut, niin ketä vastaan?
Miksi ihmeessä ketään edes kiinostaa tuon pähkä-hullun puheet tai tekemiset ? Muslimina vihaan tuota miestä , edes britanian muslimit eivät tykkää hänestä . Porukka täällä käytäyttyy aivan kuin tämä mies puhuu kaikkien muslimien puolesta , puhuiko Breivik kaikkien norjalaisten puolesta ? Ei ! Mies on hullu , sulkekaa hänet hullujen huoneeseen tai estäkää pääsy maahan , mutta älkää hyvät ihmiset ajatelko että mies edustaa meitä muslimeita .
Suurin osa muslimeista on hiljaa tuollaisen islamkiihkoilijan puheen edessä. Julkisesti kukaan muslimi ei uskalla häntä vastustaa tai kieltää maahamme tulemasta. Puhe oli osoitettu Suomessa asuvalle ääriainekselle, joka tukee terrorismia ja lähettää lapsiaan terroristikouluihin jne. Juuri tällainenhan saa aikaan muslimien radikalisoitumisen. Ehdottomasti pitää kieltää tämän muslimin saarnaamiset meillä.
"Suomessa Suojelupoliisi oli tietoinen viimeviikkoisesta tilaisuudesta. Supon mukaan on ollut jo pitkään tiedossa, että Suomessa on yhä enemmän henkilöitä, joilla on yhteyksiä tunnettuihin muslimiradikaaleihin."IS
Ne henkilöt jotka ovat yhteyksissä näihin islamisteihin ovat Suomessa asuvia muslimeja. Muslimien maahanmuuton seuraukset alkavat olla jo kansainvälistä tasoa.
Meitä kiinnostaa vain hänen hullu puheensa, ei toki kaikkia mutta se ryhmä jolle hän puhui on kiinnostava ja tarpeellinen tietää, niin sinun kuin minun ja läheistemme takia. Hän on niitä muslimeita joita inhoan syvästi ja hänen kaltaisensa. Suomalaiset ihmettelevät usein miksi muslimit eivät ota kantaa, ottavat kyllä ja usein heidän kotimaassa me näemme kantaa ottavan seuraukset, sitä asiaa suomalaisten ei kyllä pitäisi unohtaa ja sen tuomaa taakkaa. Muslimi täällä ja ongelma kotimaassa ja perhe siellä on yhdistelmä joka ei kirvoita mielenosoituksia tai kannanottoja.
Tietäen varsin hyvin mitä voi tapahtua on muslimeilla suuri dilemma, jota meidän pitää ymmärtää, joka ei tietysti tarkoita taas sitä mikä aina ja joka paikassa johdetaan suomalaisten maahanmuuttopolitiikaan.
Sepä se, kunpa tässä maassa ryhdistäydyttäisiin sen verran, että voitaisiinkin estää moisten agitaattoreiden pääsy maahan. Ja tuomita se selvästi kaikesta mahdollisesta "rasismi"-höpötyksestä välittämättä. Sehän olisi kaikille hyvä ja rauha.
Mutta :(
Ei kai ne minua karkoita synnyinmaahani suomalaisiin kohdistuviin vihakirjoitusteni vuoksi?
Niin, eikös tuo saarnaajan teksti sovi tuohon alla olewvan vihapuhelain kohtaan:
http://mediaseuranta.blogspot.fi/2011/06/muutos-2011-vihapuhelaki-on-astunut.html
Jos yhteenkään Jehovan todistajain kokoukseen olet eksynyt, niin siellä vasta kiroillaan ja sadatellaan : Saatanaa ja perkele...
Eikä nyt ole Ewa Biaudet sanomassa mitään,tai vassarit Li Andersson,Dan Koivulaakso.
Annettiinko vihapuheenpitäjälle edes sakkoa, vai pääsikö se ilman meidän oikeudenkäyntilaitosta poistumaan maasta? Eikös tämä ole rikollista toimintaa, ja jollei ole niin lakia täytyy säätää uudelleen muslimiterrorismin vuoksi.