Kuinka monta tuntia menee että voi harrastaa seksiä ilman kondomia ehkäisykapselin laiton jälkeen? Jos siis ei ole hormonaalista ehkäisyä ollut käytössä.
Ehkäisykapselin teho alkaa?
5
9367
Vastaukset
- 5+5
Tuota asiaa kannatta kysyä lääkäriltä, joka kapselin laittaa, sekä lukea pakkausseloste. Olisin toki voinut vastata myös kysymykseesi, jos olisit kertonut minkä niminen kapseli sinulle laitetaan, en halua antaa neuvoja oletuksen perusteella.
- ???
Pakkausselosteessa luki että raskaus on mahdoton kun ehkäisykapselin paikka on varmistettu.
Minulla on nexplanon.
- mirena-23
No ei se raskaus mikään mahdoton ole sen kapselinkaan kanssa, ei se ole mikään 100%:n varma ehkäisykeino, ei sellaista ole vielä keksittykään, ei sterilisaatiokaan yllä 100%:n! (miten siellä pakkausohjeessa oikein se teksti meni??)
Missä vaiheessa kiertoa se asennettiin? - ???
No ei tietenkään ole 100% varma.
"Jotta et tulisi raskaaksi, sinun tulee käyttää ehkäisykeinona estemenetelmää (esim.
kondomia) siihen saakka, kunnes implantaatin sijainti olkavarressa on varmistettu."
Kierron 7 päivä pistettiin. Lekuri sanoi että 1-8 päivänä menkkojen alkamisesta sennetaan. - Anonyymi
Minulla on kaksi ystävää joilla on nämä kapselit, kumpikin alkoivat lihoa sen jälkeen ihan mahdottomaksi Naiset jotka ennen painoivat siin 50 kiloa ovat nyt lähempänä sataa kiloa kumpikin. Joten eräille nämä kapselit aiheuttavat painon nousua .
Sekin varmaan yksilöllistä jokaisella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567775Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615360Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1062299Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol31150Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21145Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371006Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43944