sillä silloin työläiset antaa äänensä SDP:lle ja kokoomuksen
kannatus silloin laskisi .
Katalainen tekee kaikkensa ettei köyhä nouse köyhyys loukusta ja ala äänestä oikeita työväen puolueita.
kannatus silloin laskisi .
Katalainen tekee kaikkensa ettei köyhä nouse köyhyys loukusta ja ala äänestä oikeita työväen puolueita.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikö Katainen ymmärrä, että näillä viimeaikaisilla verotusratkaisuilla hän sahaa Kokoomuksen nilkkaa? He köyhdyttävät keskiluokan kokonaan. Keskiluokkaiset kaulusköyhällistö kokoomusta äänestää ja on aina äänestänyt. Pientä heräämistä tosin on jo havaittavissa.
Silmät puolituumaa mullollaan valehtelee milloin mitäkin mm. näistä suomalaisista työpaikoista. Samalla velkaannuttaa maata, milloin pitää pelastaa Saksan pankit milloin kenenkin. Suomalaiset ajetaan tahallan köyhyyteen. Kaipa se on siellä Bildebergissä sovittu. Se yksi "jenkkijutsku" syöksee koko maailman konkurssiin ja suomalaiset hölmöt politiikot myötäilee.
onko urpilaisessa edes sen verran selkärankaa että sanoisi EDES YHDEN SANAN Jyräystä vastaan? eipä taida olla ,,,,,,,,,,,valta on kivaa .
miten niin ei salli?
Kokoomus tekee kaiken että työpaikat lisääntyisivät,
yrittäminen olis kannattavaa ja kauppa vetäisi
Mikä per-keleen järjen jättiläinen siinä mossuttaa jotain hevosen vi-tun percettä? Kokoomus on suoraan saa-tanasta joka raiskaa jokaisen lompakon niiden ansiosta miljonäärit jotka omistaa firmoja maksavat veroa vain alle 8prosenttia! NIIN mietippä sitä miten paljon siis tuo rötösherrojen suosiminen vie suomalaisia verotuloja... Sitten esimerkkinä herrat ovat köyhimpien lompakolla! Vai millä selität sitte sen että työttömät jotka saa 400euroa kuukaudessa maksavat 20% veroa ja miljonäärit vain 7,5% veroa! Mietippä uudelleen kuullostaako oikeudenmukaiselta vittuun kokoomus on uuden ajan alku kokoomus pienenee niin pieneksi että työväki tamppaa sen vielä saappaan alle! Kansan kuzetus ei onnistu loputtomiin.
http://www.youtube.com/watch?v=fCFibtD3H_k