Auton pesu meni pieleen – "Onko sulla kotona letkua?"
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288553247090.html
Tämän samaisen pesupaikan kanssa käynyt jo kolmesti niin että kassalta ostetet pesukoodit eivät olekaan toimineet seuraavilla kerroilla kun olen niitä ostanut useamman kerran. Joka kerta kassalla selitetty että ukkonen hajottanut systeemin ja kaikki koneessa olleet koodit tuhoutuneet, Kassalta toki saanut sitten uudet koodit tilalle mutta KOLME kertaa käynyt sama homma. Eikö niitä ukkossuojauksia voisi laittaa kuntoon? Ylijännitesuoja ei maksa asennettuna kuin parisen sataa.
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288553247090.html
Tämän samaisen pesupaikan kanssa käynyt jo kolmesti niin että kassalta ostetet pesukoodit eivät olekaan toimineet seuraavilla kerroilla kun olen niitä ostanut useamman kerran. Joka kerta kassalla selitetty että ukkonen hajottanut systeemin ja kaikki koneessa olleet koodit tuhoutuneet, Kassalta toki saanut sitten uudet koodit tilalle mutta KOLME kertaa käynyt sama homma. Eikö niitä ukkossuojauksia voisi laittaa kuntoon? Ylijännitesuoja ei maksa asennettuna kuin parisen sataa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Viime vuoden puolella ainakin kolmesti peräkkäin 2-pesu huuhteli vain hieman kattoa ja ikkunan tasoja. Kyljet ja perä jäivät aivan kuraisiksi. Eka kerralla menin vielä kuivaamaan ja vuoden vanhan auton kyljet kuin gramofonilevyt.
Olen pariin kertaan valittanut ja kaveri vain todennut, että pitää viedä välillä harjapesuun.
Miksette pese itse kotona. Lusikka vain kauniiseen käteen. Ja voi ne kädet joskus liatakin. VOI UUSAVUTTOMAT. ÄMPÄRI JA PESUHARJA ON KEKSITTY!!!
Ei ole kiinni käsistä tai uusavuttomuudesta.. Autonpesut pitäis olla keskitetty vain määrättyihin paikkoihin, ei joka pihalle ja nurmikolle.
Luonnon puolesta parempi että ihmiset käy autopesussa tai itsepalvelupesulassa kuin laskee pesuaineet maahan. Harva harmaan käyttäisi ekologisia pesuaineita.
Me käytetään Tolua. Ympäristöystävällistä on.
Eikös Seinäjoella kaupungin järjestyssääntö kiellä autonpesun kotosalla koska siitä jää luontoon päästöjä. Ei sitä toki valvota ellei joku soita poliiseja paikalle.
Hyvä pesu Seinäjoella tuli siinä vr:än parkkipaikan vieressä.
Oliko joku citypesu?
Oli ihan huono. Myös hintavirheitä tullut.
Cm- kaupanpäälle hyvä hintavirhe.
"Hyvä pesu Seinäjoella tuli siinä vr:än parkkipaikan vieressä.
Oliko joku citypesu? "
Hahaa, huumori-ihmisiä vaiko omistatko sen paikan?
Yhtä tehokas kuin itse ruiskuttaisi letkusta vettä auton päälle ilman harjausta.
Syksyllä siellä jäi auton tuulilasikin pahasti kuraiseksi ja piti mennä muualle
uuteen pesuun.
Lisäksi ilmoitetut hinnat ei pidä paikkaansa kun maksaa mobiilimaksulla vaan veloittavat enemmän.
Ja hinnat on ihan sikamaiset kun Hyllykallio Prismassa on sentään mies hommissa ja esipesee auton ennen pesulinjaa niin Citypesussa pelkkö heikko
automaattipesu maksaa enemmän. Joku vitonen olisi kohtuuhinta Citypesusta,
" ...niin Citypesussa pelkkö heikko
automaattipesu maksaa enemmän. Joku vitonen olisi kohtuuhinta Citypesusta.."
Ah niin totta tosiaan. Kuraisen auton ajaa sisään ja kuraisen ulos.
Ei autoa tarvitse pestä millään pesuaineella, jos kerran vuodessa vahaa. Pesu vain kannattaa tehdä aika usein, ettei lika ehdi "juurtua".Minulla on viisi vuotta vanha auto, enkä ole pessyt millään pesuaineella kertaakaan, en edes ennen vahaamista.
Menkää kyrkkärin rantahan kun tuloo kesä,siälä mä aina pesen autoni.
Talavella omas pihas.
Cittarin pesuun Seinäjoki Jouppi. Onko kellään tullut naarmuja pesuvarresyta autoon.
Minulla kolhaisi pesuvarsi auton nokkaa, kun stop valo ei toiminut????