Pidettäskö ny tämä yksi ketju ihan asialinjalla otsikkonsa mukaista sisältöä tarjoavana päivän piristäjänä? Jokane kertos jotai mukavaa ikaalisiin liittyvää (sattuma, keväthavainto, tapahtuma) positiivista juttua.
Positiivisia juttuja paikkakunnalta
pikkulintu
12521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joutsenet kakkii Riitialassa järven jäälle.
Hyvä idea, mutta mahdoton toteuttaa, sillä Ikoolista on todella vaikeaa keksiä mitään positiivista. Valitettavasti näin.
Kuinka joku saattaakin laatia näin älyttömän aloituksen?????
Itsestään selvää on ettei Ikaalisissa ole mitään positiivista niin kauan kun Heiska ja muut vanhat pierut määrää tahdin tuhoontuomitussa kylässämme!
Sitä teidän tulevaa "kauppakeskusta" rakentavat vissiin jotkut työttömien päivätoimintakerholaiset. Siitä usein ohiajaneena ei voi kun todeta ettei tontilla tapahdu yhtikäs mittään. Koko kauppakeskus on jo aloittaessaan tuhoon tuomittu ajatus. Jos se sitten hamassa tulevaisuudessa valmistuu niin ei mene kauankaan kun joka putiikiin ovella on "suljettu" lappu.
Olaanko sitä rakennus alalla.? Eipä kauppakeskusta viikossa pykätä. Erivaiheet kestää.
Hmph, arvata saattoi että heti on joku myrkynkeittäjä a) haukkumassa aloittajan keskusteluketjun aiheen b) haukkumassa politiikkoja ikäänkuin ei itse voisi vaikuttaa oman elämänlaatuun ja tätä kautta myös onnellisuuteensa/onnettomuuteensa.
Oudoksun tuota tapaa aina torpata kaikki uudet ideat. Tänne 5v sitten muuttaneena olen nähnyt ja kokenut paljonkin positiivisa asioita, pitäisiköhän muidenkin joskus käyä jossai muualla asumassa huomatakseen miten ikaalisissa kuitenkin on asiat iha suht ok, jollei jopa joiltain osin hyvin ellei peräti loistavasti!
Joka päivästä löytyy jotain hyvää ja harmaammillakin pilvillä tuppaa olemaan hopeareunus.
Siis kesä on ny ja pääskyset ovat tulleet. Kallakin tuli sopivasti, kissakin kiitti.
Voi tuota Kyrösjärven sinerrystä ja leudon tuulen tuomaa kesän tuoksua, tosin osan pilaa lantojen hajut.
löytyy:) Ikaalisten kylpylällä on kiva frisbeegolf-rata. Kannattaa kokeilla!
Ikaalisissa on ihania seniorimiehiä, oli ainakin yksi. Kannattaa tutustua. Ja toivottavasti syksymmällä paljon mustikoita ja puolukoita.
Juu niin on;)
Mikäs tässä, kauppakeskusta odotellessa. Ikaalinen on kaunis myös joulun aikaan, tuhannet valot, kaunis pääkatu, liikenneympyröihin toivotaan vaikka lyhtyjä aattona, kun vierailijat käyvät hautasumaalla ym. Ennenkaikkea kaikille Hyvää joulumieltä, yhdessäolo on se tärkein joulun juttu.
Naapurin äijän tippuritesti oli positiivinen, siihen se sitten jääkin....