Positiivisia juttuja paikkakunnalta

Pidettäskö ny tämä yksi ketju ihan asialinjalla otsikkonsa mukaista sisältöä tarjoavana päivän piristäjänä? Jokane kertos jotai mukavaa ikaalisiin liittyvää (sattuma, keväthavainto, tapahtuma) positiivista juttua.
12521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joutsenet kakkii Riitialassa järven jäälle.

Äänestä

Hyvä idea, mutta mahdoton toteuttaa, sillä Ikoolista on todella vaikeaa keksiä mitään positiivista. Valitettavasti näin.

Äänestä

Kuinka joku saattaakin laatia näin älyttömän aloituksen?????

Itsestään selvää on ettei Ikaalisissa ole mitään positiivista niin kauan kun Heiska ja muut vanhat pierut määrää tahdin tuhoontuomitussa kylässämme!

Äänestä

Sitä teidän tulevaa "kauppakeskusta" rakentavat vissiin jotkut työttömien päivätoimintakerholaiset. Siitä usein ohiajaneena ei voi kun todeta ettei tontilla tapahdu yhtikäs mittään. Koko kauppakeskus on jo aloittaessaan tuhoon tuomittu ajatus. Jos se sitten hamassa tulevaisuudessa valmistuu niin ei mene kauankaan kun joka putiikiin ovella on "suljettu" lappu.

Äänestä
  • Olaanko sitä rakennus alalla.? Eipä kauppakeskusta viikossa pykätä. Erivaiheet kestää.

    Äänestä

Hmph, arvata saattoi että heti on joku myrkynkeittäjä a) haukkumassa aloittajan keskusteluketjun aiheen b) haukkumassa politiikkoja ikäänkuin ei itse voisi vaikuttaa oman elämänlaatuun ja tätä kautta myös onnellisuuteensa/onnettomuuteensa.

Oudoksun tuota tapaa aina torpata kaikki uudet ideat. Tänne 5v sitten muuttaneena olen nähnyt ja kokenut paljonkin positiivisa asioita, pitäisiköhän muidenkin joskus käyä jossai muualla asumassa huomatakseen miten ikaalisissa kuitenkin on asiat iha suht ok, jollei jopa joiltain osin hyvin ellei peräti loistavasti!

Joka päivästä löytyy jotain hyvää ja harmaammillakin pilvillä tuppaa olemaan hopeareunus.

Äänestä

Siis kesä on ny ja pääskyset ovat tulleet. Kallakin tuli sopivasti, kissakin kiitti.
Voi tuota Kyrösjärven sinerrystä ja leudon tuulen tuomaa kesän tuoksua, tosin osan pilaa lantojen hajut.

Äänestä

löytyy:) Ikaalisten kylpylällä on kiva frisbeegolf-rata. Kannattaa kokeilla!

Äänestä

Ikaalisissa on ihania seniorimiehiä, oli ainakin yksi. Kannattaa tutustua. Ja toivottavasti syksymmällä paljon mustikoita ja puolukoita.

Äänestä
  • Juu niin on;)

    Äänestä

  • kunnontyöntekijä kirjoitti:

    Juu niin on;)

    Mikäs tässä, kauppakeskusta odotellessa. Ikaalinen on kaunis myös joulun aikaan, tuhannet valot, kaunis pääkatu, liikenneympyröihin toivotaan vaikka lyhtyjä aattona, kun vierailijat käyvät hautasumaalla ym. Ennenkaikkea kaikille Hyvää joulumieltä, yhdessäolo on se tärkein joulun juttu.

    Äänestä

Naapurin äijän tippuritesti oli positiivinen, siihen se sitten jääkin....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pikkulintu kirjoitti:

Pidettäskö ny tämä yksi ketju ihan asialinjalla otsikkonsa mukaista sisältöä tarjoavana päivän piristäjänä? Jokane kertos jotai mukavaa ikaalisiin liittyvää (sattuma, keväthavainto, tapahtuma) positiivista juttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu