Yksi suuri v-tutus nousi siitä että häirikön naama oli peitetty.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288554930056.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288554930056.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
Mutta ääntä ei sentään. Sillä on varmasti oikeesti tollanen Keravan Kollit -soundi. Sen verta naurettava pelle seinänpotkija näkyy olevan.
Vaahtosammutinhan oli oikeassa, opehan kävi päälle kuin raivo härkä.
Olisi rauhallisesti "opastanut" ulos ruokalasta niin olisi toiminut oikein.
Poikaa opastettiin ulos usean minuutin ajan. Tuo klippi on vain loppukliimaksi. Jos olisin ollut oppilaana samassa koulussa niin olisin lyönyt itse turpaan tuota typerää suunsoittajaa ettei olisi opettajan tarvinnut käydä fyysiseksi.
Eikös se "häirikkö" oppilas ollut tyttö (videon kuvan perusteella)? Mistä katsot sen olleen poika?
Jos oli tyttö, niin tää on todella paha!!!!!!!!!!
"- Aikuinen mies käy niin kun 15-vuotiaan jätkän päälle, poika valittaa."
sanottiin uutisessa ja kun videon kuuntelee niin siellähän se tulee sama teksti.
Onhan siellä vielä joku, jolla on normaali ajatusmaailma! Onpa ihanaa!
15-vuotias mikä puolustus se on huonolle käytökselle? Olet itse vitsan tarpeessa...ettekunnioita auktoriteettia ja käytätte joukkovoimaan ja vääryys on teidänlaisten elämän tapa! Jos olisit minun penska suoristisin sinun väärsityneen maailmankuvasi oitisheti vaan . Ole vihervasemmiston ajatusmaailman saastuttama ja siitä ei hyväää seuraa!
et ymmärrä edes lukemaasi, ilmankos olet niin agressiivinen..
Jos tuolla videolla on koko tapahtuma, niin aika järeää on opettajan toimiminen. Pelkästä suunsoitosta ei voi ketään alkaa työntämään.
Hyvä että yleensäkin poliisi tutkii nämä tämmöiset, poliisilla on tietoa, kokemusta ja näkökulmaa.
Oletko tyhmä vai pelkästään yksinkertainen?
Kyllä! Juuri näin. Jokin asia on ollut varmasti taustalla. Oliko se häiriökäyttäytymistä, millaista, huutamista, vittuilua, fyysistä toimintaa... Oliko kysymys vain siitä, että pipo päässä ei saa syödä ja kun oppilas ei suostu riisumaan pipoa on hän häirikkö ja hänet pitää ohjata ulos? Oliko syynä toisenlaisten ihmisten tulkinta häiriköinnistä? Mikä provosoi oppilasta korottamaan ääntä ja mikä opettajaa fyysiseen toimintaan?
Olisihan tässä tilaisuus jokaisella paikallaolleella kertoa oma näkökanta nettikeskustelussa. Mutta ei taida riittää nuorilla uskallusta?
No eks se huppuhemmo älynnytkin poistua oikeaoppisesti ihan ite, mut tän dorkan kuullunymmärryksessä tai muussa älykkyydessä oli senverran viivettä, että setä vähän autto elekielellä! :P ... Ihan jees!
> poliisilla on tietoa, kokemusta ja näkökulmaa.
Jep. Ja poliisi sanoi heti että ei ole pahoinpitelyä
videosta pitäisi saada alkukin jossa Juha nimittelee opettajaa ja opettaja viidesti (5 kertaa) kehottaa poistumaan.
poistumaan kehotti yhden kerran myös Juhan aikaisempi (nais)opettaja
"- Aikuinen mies käy niin kun 15-vuotiaan jätkän päälle, poika valittaa."
Kuinka moni teini korostaa ikään olevansa 'vain 15-vuotias'? Tuollainen sanavalinta tarkoittaa että kusipää pyrkii toimimaan tietoisesti ikänsä suojissa.
Kolmeksi minuutiksi arvioidaan tuo selkkaus, Videolla valitettavasti pieni osa
OPETTAJA PUKKAS OVESTA ULOS .KUN EI PUHE TEHONNUT.OPPILAS OLI RAIVONNUT JO.KIITOS OPETTAJA.REIPAS OPETTAJA.OPETTAJALLE TYÖ TAKAISIN.KORVAUS TÄSTÄ HÖMPPÄ JULKISUUDESTA JA LOPPU TILISTÄ.LISÄÄ VAHVOJA OPETTAJIA KOULUIHIN.ILO KATSOA,KUN OPETTAJA SAA JANNUUN LIIKETTÄ.OIKEIN.
Ja rehtori voisi hankkia itselleen toisen kiintiösuojatyöpaikan.
jos tämä oppilas olis minun .kyllä tulis koulutus kotona.sanokoon laki mitä tykkää.kakaroille kuri tulkoon.höirikkö opilaat kaikki samaan kouluun tapelemaan keskenään.
Sieltähän se Paavo Arhimäkikin on oppinsa saanut. On muuten ainoa ministeri joka ei ole päättötodistustaan, (ylioppilastodistustaan) antanut julkistaa. Pilottikoulu tosiaankin!
Ei ollut peitetty, sillä on musta naama, ettei näy kuvassa.
Kun 90-luvulla kävin ylä-asteen niin meidän koulussa oli tarkkis, jonka opettaja kyllä useammin kuin kerran raahasi hulttion ulos luokasta käytävän penkille istumaan. Se oli huomattavasti kovakouraisempaa käsittelyä kuin tuo, mutta tiedättekös mitä? Kyllä loppui suunsoitto siihen, ja loppupäivän oli rupupelle hyvin hiljaista poikaa.
Kuten opettaja sanoi, yrittivät poistaa poikaa ruokalasta hänen entisen erityisluokka opettajansa kanssa.
Eikös tuo kuvassa oleva suutaan soittava oppilas ole tyttö, puolipitkät hiukset jne.? Toinen tyttö (puhuvan kaneri?) seisoo vierellä tarjotin kourassa.
Lähi-Idän kurditukkainen minitero ja naisopettaja.
http://www.youtube.com/watch?v=V4MGxPOjQjM
juutuubissaparempivideo
Kiitos paremmasta videosta .. juu, kyllä se oli poika.
Kauhistuttaa vaan, jos miehet rupee kouluissa käymään tyttöjen kimppuun .. siitä pitää nousta barrikaadeille, jos semmosta rupeevat harrastaan äijän köriläät!
Kyllä toi poika nyt tuosta varmaan selviää suuremmitta traumoitta... kenties.
Reksillä on jo uusi työpaikka. Hän on Kauniaisten opetuspäällikkö, palkka 415€/kk.
Kannattikin tehdä rikosilmoitus ennen uuteen työpaikkaan siirtymistä. Kauniaisissa taitaa olla kouluolot rauhallisia, onhan siellä suurin osa "ruotsalaisia".
Empä ihmetteleisi jos tuo kolli olisi Yksinhuoltajaäidin kullanmuru !
ja kameli cowboyn aluille polkema...
Oppilais sai,mitä tilasi.ok.
Outi Salo on iso pomo kouluympyröissä.
"jumalauta!..."
Ei auta jumala. Mutta niskoilleen vinksahtanu yhteiskunta auttaa. Vihervasuriainesta oli tuokin räkänokka. Äiti silittää päätä...
Siis ei ole mamu, muuten vain idiootti. Opettaja takaisin paikalleen palkankorotuksen kanssa
No oha semi-turkkilainen ja puolimuslimi kuitenkin, ni et sovitaanko että puoli-yhteiskuntamme rikastuttaja edes?
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkel … in-ristiin
"Opettajan kuulemistilaisuudessa pääluottamusmies toi esiin myös kysymyksen, onko työnantajan menettelyyn voinut vaikuttaa se, että Korhonen on aiemmin arvostellut Aarniokosken tekemiä sijaisjärjestelyitä."
Asioita opetusvirastolle valheellisesti raportoi silloinen rehtori Sari Aarniokoski
No nythän tulee kaikki rehtorin toimintaan vaikuttaneet asiat julkisuuteen, mikä on täysin oikein tälle työhönsä kyvyttömälle rehtorille. Hän ansaitsisi ainoastaan potkut virastaan epäpätevyyden vuoksi.
Häirikköä ojentanut opettaja toimi ammattinsa vaatimalla tavalla. Hänen asemassaan olevan on pakko näyttää auktoriteettinsa suhteessa alempiin, eli oppilaisiin. Mitään virhettä en toiminnassa näe, ainoastaan ihmettelen heidän koulittua itsehillintäänsä, moni ammattitaidoton olisi jo tehnyt vaikka tapon.
Näin ollen erottamisen on mentävä käsiteltäväksi vaikka sitten EU:n tuomioistuimeen, ninkuin opettaja viime kädessä sanoi tekevänsä. Suuri osa Suomen kansasta antaa hänelle täyden tukensa.
Allekirjoittakaa adressi, löytyy näiltä sivuilta, jo 36 000 on sen allekirjoittanut osoittaen näin tukensa opettajalle ja huolensa nykyajan koululaitoksen tilasta.
http://www.adressit.com/pelastakaa_opettaja_antti_korhonen
tänne vaan allekirjoituksia
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/231326-opettajan-potkukohussa-puhutaan-taysin-ristiin
Sari Arrniokoski siis tuo valheita opetusvirastoon raportoinut
""Opettajan kuulemistilaisuudessa pääluottamusmies toi esiin myös kysymyksen, onko työnantajan menettelyyn voinut vaikuttaa se, että Korhonen on aiemmin arvostellut Aarniokosken tekemiä sijaisjärjestelyitä."
Outi Salo se radiossa sekoilevasti sönköttänyt opetusvirastolainen. Taisi tietää valehtelevansa?
Ja sokeakin vielä? " Toista opettajaa ei kuvassa näy" sanoo Salo. Jokainen voi itse todeta näkyykö videolla toinen opettaja vai ei.
Mulkut vanhemmat kasvattavat lapsista mulkeroita.
Asennevamma periytyy. Se on todistettu.
aivan oikein. Kaikki tuki hänelle.
> aivan oikein. Kaikki tuki hänelle
ja kunnollinen rahallinen korvaus, ainakin yhden vuoden palkka
joo, yllelinkitetty youtube parempi häirikön tunnistamiseen. Ennen videota huuteli haastattelun mukaan opettajalle "sika!" ja "läski!"
Ilta-Sanomatkohan äsken kertoi viisikymmentätuhatta allekirjoitusta jo olevan
Eli lisää femakoita rehtoreiksi.
Hyvä rehtori pystyy ja haluaa pitää opettajien puolta. Tässä taitaa olla kyseessä sairaan vallanhaluisen feministi tekemä selkään puukotus ja kosto, valta ei sovi kaikille.
Feministirehtorit ja virastojen feministit haluat sairaan arvomaailman sekä sairaat kasvatusmenetelmät käyttöön, että voidaan pilata nykyinen länsimainen yhteiskunta masentuneilla ja huonolla itsetunnolla varustetuilla nuorilla.
Jos jatkamme tämän eunukkien ja feministien laatiman vapaan kasvatuksen linjalla, niin meillä on edessä parinvuosikymmenen päästä moraalisekonominen länsimainen katastrofi, mistä ei ole ulospääsyä.
Täältä sensuroimaton video http://aijaa.com/YXcCFK
...ja siitä vähän Facebook tarinaa http://aijaa.com/Mquab5
Ja vielä kun tutkitte asiota pidemmällä, mainitaan tässä toisessa linkissä olevan henkilön nimi myös tässä tapauksessa
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=750973
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041815464058_uu.shtml
Kylla kulttuurin rikastuminen on mukava asia.
Mr.Lotharin kevään elokuva ei jätä ketään kylmäksi siinä nimittäin bueno sankarimme on psykonaisen panttivankina suojatalossa ohjelmassa käsirautoja henkistä väkivaltaa ja tunteen kylmyyttä uik jo pelkkä leffan alkuscene kertoo kaiken
"so far hun tiedän sinusta kaiken senkin armas juutalainen pitohuorani"
Leffan sotryline aukeaa kuulema pian siinä näette ketä rooleissa juttu on 3D tekniikalla ja rankkaa aikuisviihdettä uik tässä katkelma synopsesta
Linda:
Miksi petin? Koska kotona ei rakastettu enkä tullut rakastetuksi. Halusin rakkautta ja läheisyyttä, hellyttelyä ja sanoja. Ei onnistunut. Työni riepoi ukkoa. Epäily uskollisuudesta aina pinnassa. Menin toiseen sänkyyn asiakkaiden kanssa ja ukko kosti rehvastelemalla missin kanssa uudella romanssillaan Seiskan kannessa. Se viilsi sieluuni syvän haavan. Se sinetöi eromme. Mutta aina löytyy joku uusi ihana pyöritettävä. Ehkä niin Ehkä näin. Tein sopimuksen paholaisen kanssa haarat levällään hämärän rajamailla.
uik
Tässä heijaste leffaan http://www.youtube.com/watch?v=7MvfCrusFek
tuohan n'äytti pään silitykselle.niin tuollainen sou,.opettaja enemmän kun oikeassa.
Pistää miettimään, miksi näin pitkän uran omaava on määräaikaisessa työsuhteessa, kun erityisopettajista on huutava pula???!
asuinpaikka, vaimon työpaikka, kasten kaveripiiri ... onhan näitä syitä jäädä luonnevikaisen naisrehtorij alaiseksi
lisää kebabbia Suomeen!!
http://www.youtube.com/watch?v=0sCghw8QI0Y
youtube-videossa ei ollut "utua" eikä ääni muunnettu
> youtube-videossa ei ollut "utua" eikä ääni muunnettu
Kiitos! Eipä tuosta Juha Suomenaro kovin selvästi ollut tunnistettavissa.
Toivottavasti oikeuskäsittelyihin saadaan videon alkukin
Se missä Juha nimittelee "Läski!" ja "Sika!"
Mitähän kyseinen lapsi ja kaikki muut lapset jotka tapauksen ovat nähneet ja videolta näkevät, oppivat?
Senkö että jos ja kun joku aukoo sulle päätään (vaikka olisikin paljon pienempi ja heikompi ja nuorempi ja alistetummassa asemassa), niin kenellä tahansa on täysi oikeus fyysisesti pahoinpidellä tämän?
Entä kun nämä samat nuoret tekevät samoin omille vaimoilleen, lapsilleen jopa äideilleen, ja puolustautuvat sillä että "mitäs aukoi päätään"
Onko poliisin ja opettajien uusi motto "Väkivalta lopettaa vitt-tuilun" ?
Eivätköhän ne siellä peruskouluelämässä päivittäin kiinniolevat norminuoret tajua että ainut opetus tuossa on isompaa ryhmää häiriköivän esiteron kuriin laittaminen. Kyllä nuo nuoret tietävät mitä on kun pari siloaivoa terrorisoi muiden opetusta ja vetää koko koulun tasolleen.
> pari siloaivoa terrorisoi muiden opetusta ja vetää koko koulun tasolleen.
s' on siin'
Noh!
Sinähän voit testata tota aivan ITSE!
Ens kerran ku joudut poliisien ratsiaan, ja ne pyytää ajokorttia ja rekisteriotetta, ja puhalluttamaan, niin sanot niille vaikka että:
"ja ...tut mä anna teille läskisioille YHTÄÄN MITÄÄN! Ja sen pillin voit työntää perseesees!"
... Tu kertomaan sit, kuin kävi?
turhaa, häirikkö murkku oli kuin olikin Yksinhuoltajaäidin KULLAMURU !
Uskaltaakohan enää tulla kouluruokailuun videoitavaksi...
Ainakin kaupungilla liikkuessa vaarassa saada luunappivitosella terveisiä
Ja taatusti hanuriraikkaana!
Jokaiselta foorumilta poistetaan aivan asiallisia viestiketjuja.
Suomessa taitaa vallita todella outo sananvapaus?
Monikulttuuriaktivistit mukana… Sari Aarniokoski - Outi Salo - Ritva Viljanen
Ja monikulttuurinen mannekiiniperhe, jonka lonkeroiden valtaamia ovat "ihmisoikeus"-liitto, Mannerheimin nimeä väärinkäyttävään Lastensuojeluliitto, Lions-klub Helsinki, Partio ja vankila, jonne perheen muslimi-isä joutui lapsiaan raiskattuaan. Tekijä itse siis turkkilainen ja käyttänyt mm. nimiä Kenan Tekin, Yusuf Kenan Seyyidagaoglu, kunnes vaihtanut sen supisuomalaiseen nimeen, Aatami Suomenaro. Vaimo siis monikulttuuriaktivisti Eeva Suomenaro.
Ja pojasta polvi paranee…Tämä geeni-ihmeensikiö vielä uhoaa opettajalle:
"Etkö sinä tiedä kuka minä olen?"
Kun opettaja ei vastannut, minäpä vastaan: olet poliittisen eliitin tuote, Suomea saastuttavan rappion surkea ilmentymä.
KAMALIA estoja syntyy kullanmuruille jos ei saa opettajaa solvata.
Ainakaan ei ruoka maistu
Ruokarauha ja järjestys ruokalaan !
http://takkirauta.blogspot.fi/