Juttu menee syyttäjälle ja toivon todella että oikeus voittaa ja lapsenhakkaaja saa tuomion: http://www.adressit.com/opettaja_antti_korhoselle_tuomio_lapsen_pahoinpitelysta
Alppilan väkivaltainen opettaja
GerryAdams
6131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Turhin ja typerin adressi aikoihin.
Taidat itse olla joku teini-ikäinen. Jos uutiset pitävät paikkansa, ei ollut pahoinpitelyä. Nykynuoret eivät erota pahoinpitelyä kurista. Jos tuo opettaja olisi hakannut oppilaan verille, katkonut luita jne. Silloin kyse olisi pahoinpitelystä. Silloin erottaminen olisi oikein. Minä olen käynyt koulua 50-luvulla. Silloin opettaja piti tuollaisille oppilaille (eikä olleet kuin vähän villejä) kuria käskemällä nurkkaan. Jos ei vieläkään totellut, iski karttakepillä pulpettiin, siis pelkkään pulpettiin. Jo pikkuisen oppilas tokeni. Nykyisin on ihan liian lepsua. Olisiko ollut parempi, että tuo opettaja olisi aseella uhaten, ollenkaan koskematta, käskenyt oppilaan ovesta ulos!!!?
Olipa viisaat vertaukset, hohhoijaa...
Adressi on kyllä ihan aiheetonta p*skaa.
Naurettavampaa en ole aikoihin kuullut, kukahan tämänkin on alulle pannut.
No, eipä näytä olevan paljon allekiroittaneita. Paljon melua tyhjästä.
Allekirjoitukset 29. Saahan sitä kaikkea yrittää, mutta ei näytä edes nuoriso tukevan. On varmaankin suurin osa ihan järkevää porukkaa kuitenkin.
Mahtavaa!!! Oikeus Nuorille!!! Anarkialla mahdollisuus!!!!!