http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013041016885061_uu.shtml
"Tuomituista viisi kuului oikeuden mukaan moottoripyöräjengi Bandidokseen. Rangaistuksiin ei kuitenkaan sovellettu koventamisperustetta. Syynä oli riittävän näytön puute siitä, että rikokset olisi tehty ryhmän jäseninä."
Voihan FITTA ! olihan siinä jälleen ihme peruste antaa lievät tuomiot!!!!?
Sanooko nuo jengiläiset jäsenyytensä irti rikoksien teko ajaksi, vai mitä tuomarit tarkoittavat tuolla lauselmallaan!
Ja mikä on se laki joka panee viranomaiset päästämään ja hyväksymään nuo rikollisjengit maassamme?
Jos kerran rikokset on kielletty, eikö silloin pitäisi kieltää rikollisjengitkin ?
Late Lapista. SSSS Ry!
"Tuomituista viisi kuului oikeuden mukaan moottoripyöräjengi Bandidokseen. Rangaistuksiin ei kuitenkaan sovellettu koventamisperustetta. Syynä oli riittävän näytön puute siitä, että rikokset olisi tehty ryhmän jäseninä."
Voihan FITTA ! olihan siinä jälleen ihme peruste antaa lievät tuomiot!!!!?
Sanooko nuo jengiläiset jäsenyytensä irti rikoksien teko ajaksi, vai mitä tuomarit tarkoittavat tuolla lauselmallaan!
Ja mikä on se laki joka panee viranomaiset päästämään ja hyväksymään nuo rikollisjengit maassamme?
Jos kerran rikokset on kielletty, eikö silloin pitäisi kieltää rikollisjengitkin ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 42
Vanhimmat
Hehän hallitsevat poliisia ja käräjäoikeuksia. Omistavat nuo tahot. Turhaa odottaa, että niitä millään muotoa rangaistaisiin kovemmin päin vastoin. Se on lieventävä asianhaara, jos kuuluu bandidokseen tai helvetin enkeleihin.
Moottoripyöräjengit hallitsevat viranomaisia, joten tarvalliset ihmiset varokaa teillä ei ole arvoa, jos moottoripyöräkerhot niin päättävät. Viranomaiset kuten poliisi tai oikeuslaitos ei tee mitään teidän pelastamiseksi vaan todennäköisesti antavat teidän tiedot jengeille, jotta he pystyvät helpommin hommansa hoitamaan ja sinusta eroon pääsemään.
http://www.iltalehti.fi/turku/200801297167836_tu.shtml
Ulkoministeri Ilkka Kanervan (kok) syntymäpäiväjuhlallisuuksiin tuli eilen ylimääräistä säpinää, kun onnittelijoiden joukkoon liittyi kaksi Cannonball-moottoripyöräjengin jäsentä.
Paskapuhetta moottoripyöräjengit ei hallitse mitään viranomaisia muuten kuin unissasi todellisuudessa atari ja poliisiportaikossa on erikoismiehet juuri moottoripyöräjengiläisiä varten jokainen jengiläinen on korvamerkitty ja jokainen liittymä joka harrastelee niitten surkimusten kanssa on tarkassa valvonnassa
ei meillä meno ole vielä samanlaista kuin kolumbiassa tai detroitissa haha ei lähellekään
Poliisilla on etuoikeus ampua kohti suoraan jos rikoksentekijänä on lälläri moottoripyöräjengiläinen ja oikeudella oikeus tuomita taas lälläri koventamisperustein ne on meillä Suomen maassa alinta pohjasakkaa
Näin on. Katsokaa miten kävi Joensuussa hautajaiskuvauksissa. Ei uskaltanut syyttäjä nostaa syytettä eikä toimittaja tehdä juttua. Näyttää vielä oikeustieteiden professorikin oikein olevan samaa mieltä.
Detroit cruisers nimimerkinti aakse piiloutunut cruiseri. Tulee päivä kun ammutaan takaisin ilman etuoikeutta, olekoon se merkki rikollisjärjestöstä. Miksi normi liivi jengit ampuisi takas , koska ei ole rikollisia, siksi.
Samoin kun paskalakit uhoo haalarit päällä luottaen joukko voimaan miksi normi ihmisillä ei olisi oikeutta hakea tukea kavereista.
Sehän on nähty, että moni kyttä on todella paska ilman haalareita ja niiden kanssa ego kasvaa pilvliin, ja jopa rikollisuus rehoittaa heidän piireissä, kuten muidenkin. Ihmisiä ovat hekin vaikkakin sitä alintakatia. Ammatista alhaisin on toisen vartija lukee raamatussa.
Sulle sitä pitää aina vääntää kaikki ratakiskoakin vahvemmasta tavarasta.
Kuvitellaanpa nyt vaikka niin, että henkilö "Ö" kuuluu paikalliseen pitsinnyplääjien ja kirkkokuorolaisten kerhoon.
Henkilö Ö päättää ryhtyä tienaamaan laittomin keinoin taloudellista tilannetta parantaakseen, mutta jää kiinni siitä, joten onko mielestäsi koko pitsinnyplääjien ja kirkkokuorojen jengi syyllisiä tuon henkilön Ö:n tekoihin kerhona ja Ö tuomittava ryhmään kuulumisesta kovempaan rangaistukseen??
Pitsin nyplääjät on pergeleen arveluttavaa sakkia.
Kaikki suota kuokkiin ja pallo jalkaan.
Niin tietenkin, sehän on vaan peitehommaa ja poliisi on nimennyt nyplääjät järjestäytyneeksi rikollisjärjestöksi.
Yksityishenkilöinä jokainen voi kuitenkin tehtailla omia rikoksia, vaikka kerhoon kuuluvatkin, joten kerhoon kuuluminen ei tarkoita sitä, että rikokset olisi tehty kerhona.
Moottoripyöräjengit on perustettu rikollisiin tarkoituksiin, pitsin nyplääjä kerhot harvemmin! eller hur?
Sinulla niitä noita päättömiä selityksiä kyllä riittää! ihan kuin kakaroilla !
Kerropas vielä sekin patentti miten rahoitat 10 000 - 15 000 euron mopoauton ostoilla nuorisolle 2500-3000 euron ajokortin!
Late Lapista. SSSS Ry!
No luulishan sitä rahaa olevan ajokorttiin, jos on varaa mopoautoon.
Kerropa sinä mikä osa Tyrnävästä kuuluu Lappiin ja jossa kasvatetaan Lapin puikuloita? Entäs miten saat bensan, tai dieselöljyn räjähtämään, kun kummatkaan eivät räjähdä sitten millään? Ruutikaan ei räjähdä, paitsi mustaruuti ehkä suljetussa tilassa.
Kerropas jotta jos köyhällä perheellä ei ole varaa 2500-3000 euron ajokorttiin, miten sillä on varaa ostaa 10 000 --- 15 000 euron arvoinen mopoauto? Tästä juuri oli kyse kun päästit tuon aivopierusi eetteriin !
Alla nelitahti moottorin räjähtävää voimaa!
http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=nelitahtimoottorin toimintaperiaate&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCoQFjAA&url=http://fi.wikipedia.org/wiki/Nelitahtimoottori&ei=KWrGUYGAI-mh4gTsq4CYCQ&usg=AFQjCNFxWvtKf5gABLb7Ggn5qpdtUZ10Mw
Late Lapista. SSSS Ry!
No jos ei ole varaa täkäläiseen ajokorttiin, niin muuttaa kirjoille johonkin maahan missä ajokortin hinta on vain murto-osa tuosta. Senhän saa vaihdettua sitten suomalaiseen korttiin.
Opiskele sinä vaan moottoritekniikkaa, polttoaineet eivät räjähtele.
Kyllä tuollainen pitsinnyplääjien kerho on korkeammalta johdettua ja siinä on sitten suorittava taso erikseen, joka "uhrataan" ja he ottavat tuomion. He saavat siitä palkkion ja pitsinnyplääjä kerhon suojeluksen. Kerhon johtohenkilöt vain valmistelevat ja ohjeistavat ja alemmat kastit tekevät. Näin se on rakennettu, jotta viranomaiset eivät pysty pääsemään johtohenkilöiden jäljille. Pienemmät eli prospect pitsinnyplääjät velvoitetaan tekemään, jos halauvat joskus täysjäseniksi. Prospect aika on 3-5 vuotta ja heiltä vaaditaan yleensä törkeäpahoinpitely / tappo / Murha, raiskaus, ryöstö jne.
Sen lisäksi he joutuvat pulittamaan pitsinnypläys kerholle vähintään yhden hur rur singerin verran rahaa eli noin. 40 000 €. tätä johtaa sitten pitsinnyplääjäkerhon presidentti, joka antaa käskyt alaspäin. Myös pahoinpitely / tappo käskyt. Koskaan kukaan ei tee mitään ilman lupaa.
Aivan, mutta kun se olettamus ei riitä, se pitäisi pystyä myös todistamaan.
Niin. Ja sen tähden pitsin nyplääjät ovat niskan päällä, mitä tulee yhteiskuntaan. Kaikki tietävät, mutta se ei riitä todisteeksi. Rosvot nauttivat lain suojasta.
Poliisitkin jo pelkäävät noita pitsin nyplääjiä, ja jopa syyttäjät!
Late Lapista. SSSS Ry!
Johdetaankohan sitä Suomen hallituksesta vaiko eduskunnasta käsin ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Maailman suurin rikollisjengi hallinnoi Suomen hallitusta, kansainvälisen, yksityisen korkovelan kiristysruuvin kautta:
"..Were the Federal Reserve to be a publicly owned central bank, quantitative easing would have an entirely different dynamics: the government rather than the Fed (acting on behalf of Wall Street) would be calling the shots. Under a publicly owned central banking arrangement, two trillion dollars worth of public debt could be cancelled, thereby creating conditions for the funding of social programs.
The result of these macroeconomic reforms has been mass unemployment. The American people –including the middle class– have been impoverished by the Wall Street establishment, which ultimately decides on debt default and the statutory ceiling placed on the public debt.
Under pressure from Wall Street and the Federal Reserve, the choices of the US government are limited to the following options:
http://www.globalresearch.ca/the-shutdown-of-the-u-s-government-and-debt-default-a-dress-rehearsal-for-the-privatization-of-the-federal-state-system/5354066
Teitin jyrää. Meittiä ei.
Mikä? maantiejyräkö?
Bandidos ja heeeelevetin enkelit, mutta ei halavatun papat !
Late Lapista. SSSS Ry!
Tyhmät meitä ei tuomita mistään kuten näitte. Me saamme tehdä mitä haluamme ja meitä ei koske samat lait kuin muita. Kukaan ei uskalla tuomita meitä, mikä onkin viisasta, jos haluaa elellä rauhassa. Muuten me tuhoamme koko elämän koko perheeltä.
SS-LAURA JA LATE JYRÄÄ
LAURA LAPISTA SSSSRY
liivipellet kuvittelee olevansa koviakin entisaikojen moottoripyöräkerholaisia.
Voi sitä kuvitella kun poliisitäti pysäyttää kun eturengas hieman nousee ja pissahätä yllättää kun äiti soittaa sillon kun ollaan deaktivoimassa leikkiaseita ja kampaamassa olematonta tukkaa.
Yrittäisitte edes ensin kun tumput suorana seistään tarkastuksien yhteydessä.
Mitähän sinä yritit sanoa ?????????
Late Lapista. SSSS Ry!
Kertokaas joku palstalla oleva jengiläinen kuinka käytännössä jengiin hakeudutaan?
Eiköstä noihin jengeihin pääse heti täysjäseneksi? jos listii jonkun hengiltä! Rehellisiä ja lainkuuliaisia ihmisiä niihin ei kelpuuteta!
Eli se on vähän samanlaista touhua, kuin että Arkadiamäen lihapatojen kahvoihinkaan ei pääse enään käsiksi ilman jonkinlaista RIKOSREKISTERIÄ !
Late Lapista. SSSS Ry!
No helpoin tapa liittyä meihin on mennä jonkun ravintolan ovelle jossa on meidän edustaja tai meidän omistama järjestykenvalvoja yritys. Kysyä sieltä neuvoa. Tämän jälkeen meiltä lähtee jäsenrekisterin hoitaja ja asevastaava vähän kartoittamaan hakijaa ja jos todetaan hyväksi hänelle annetaan tehtävä, joka tulee tehdä. Yleensä se on jonkun ihmisen suostuttelu esim. johonkin oikeusjuttuun liittyen. Voi olla jonkun tuomarin tai lautamiehen suostuttelu tai jopa asianosaisten neuvominen jutusta luopumiseksi.
Voi olla myös vartiointikierrosten tekoa ja tiettyjen yritysten turvaamista tai voi olla sopivien tietojen toimittamista työpaikalta yleensä henkilötietoja, puhelinnumeroita tai yrityksen valmistukseen liittyviä tietoja.
Tämän jälkeen pääsee prospectiksi, jolloin tehdään lisää annettuja tehtäviä ja noin 3- 5 vuoden päästä voi saada liivit. Nopeampi tapa on tietysti tappaa joku osoitettu henkilö, jolloin liivit tulee heti.
täällä taas helvetin enkelit värvää porukkaa. Ettekö muuten saa jäseniä. Tai no ette tietystikkään. Olettehan rikollisjärjestö.
Maalaistolloja olette ihme että osaatte edes lukea ja kirjoittaa. Suuria puhuvia isomahaisia läskejä, joista ei ole mihinkään. Ei edes töihin.
Nykyisin Suomessa rikollisjärjestöt jyrää kaikkialla, hallituksessakin on lauma kokoomuksen taparikollisia, pääministeristä alkaen ! Eduskuntaankaan ei kelpaa enään ilman jonkinlaista rikosrekisteriä!
Late Lapista. SSSS Ry!
ihmiset, ilmiantakaa kaikki cannonballsin tekemiset. aina kun näette jonkun tuollaisen ilmoittakaa poliisille. ajavat vähintää ylinopeutta.
just,ei suomessakaan pääse kuninkaalliseksi jos ei tukka ole mustalla kenkälankilla kiillotettu etkä ole muutaman vanhuksen kaapista rahoja tai muuta arvoesineitä realisoinut.
Just! Tuo on tärkeää jotta evakuoi juuri vanhusten ja puolustuskyvyttömien rahoja sekä arvoesineitä! se on tummaveristen prinssien ja prinssessojen hommia se !
Ovat kuitenkin vain yksittäis tapauksia, toisten yksittäis tapausten joukossa !
Late Lapista. SSSS Ry!
Greenpeace ei ole myöskään saanut tuomioita, vaikka on rikollisjärjestö ja sen laittomuuksista on satoja näyttöjä. Lisäksi se tekee koko ajan veropetoksia.
Ja Greenpeacen kannattajatkin tiputetaan vain ministerin pallilta, muuta rangaistusta heille ei tule eikä tilata ! Hautalan jengigin syyllistyi jäänsärkijä firman johdon kiristykseen, mutta sekin varmaankin painetaan villaisella !
Late Lapista. SSSS Ry!
No cannonballisien, helvetin enkeleiden tai bandidoksen kannattajia ei edes eroteta. Heitähän ei saa edes tuomita, kuten eräs tuomari linjasi.
Hautala sai lähteä mutta kerätkääpä listaa kuinka monen turvallisuusalan yrityksen, tele operaattorin tai oppilaitoksen palveluksessa on kyseisten jengien liivillisiä ja tuomittuja jäseniä.
He eivät ole edes menettäneet paikkaansa, kun heitä ei uskalleta erottaa kun pelätään, että erottaja tapetaan.
On siis aika eri juttu kun on kyseessä pikkutyttöjen panoseura greenpeace kuin väkivaltaiset rikollisjärjestöt.
Viranomaisetkin ovat ihmisiä,eivät he halua kostouhkaa perheilleen olemalla
veemainen jengiläisiä kohtaan!
Tässä yksi ja ainoa oikea syy!
Kannattaisi hankkiutua vaikkapa metsuriksi, ellei viranomaisena uskalla hoitaa tehtäviään !
Late Lapista. SSSS Ry!
Eipä näy latekaan lapista tehneen mitään asian eteen. Helppo huudella.
Olenkin ollut töissä ihan eriosastolla, katsos kun ne ovat erimiehet jotka ruumiita tekee, ja jotka niitä pesee!
Late Lapista. SSSS Ry!
Ai latekin on hävittämisosastolla.
Onko sinustakin parastapa hävittää ruumiit polttamalla krematoriossa?
Sinne ne moottoripyöräjengiläisetkin joutuvat ennen pitkään.