Miten voi yleensäkään olla mahdollista, että tälläinen juttu Putinista meni näin pitkälle? Kuka tämän aloitti ja miten MTV alkoi juttua julkaisemaan, ennenkuin otti asiasta selvää?
Tosi noloa ja uskomatonta!
Tosi noloa ja uskomatonta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Onkohan mtv:llä siis vapaa pääsy tuohon rekisteriin? Ja kenellä kaikilla muilla toimittajilla on? Hakkereilla nyt varmaan ainakin.
minkäänlaisia erityisoikeuksia verrattuna tavalliseen kansalaiseen mutta viranomaiset luovuttavat toimittajille dokumentit helpommin koska muuten ohjelmissa julkaistaan yleensä dokumentteja salanneen viranomaisen nimi.
Joka tässä tapauksessa on?
Asialla lienee KRP:n tietokantojen tietoturvasta vastaava taho.
Jospa tietojenluovuttaja saa pienen palkkion MTV3n toimittajalta? Tulipahan taas juttu, johon tarvitaan KRP selvittämään asiaa.
Mutta miksi Stasin listoja ei millään saada auki? Eikö edes MTV3n toimittajat pysty maksamaan mustasta listasta tarpeeksi?
julkistamiseen olisi jotta maanpetturit saataisiin tuomiolle ansioidensa mukaan. Siinä saattaisikin käydä melkoinen tuuletus "arvostettujen" nykypoliitikkojemmekin keskuudessa, vanhoista puhumattakaan. Kyllähän kansakunnan kannalta tärkeistä asioista tulee voida puhua avoimesti, kipeistäkin. Saksa on taas kerran näyttänyt, miten asiat pitää hoitaa mutta Suomessa vaan kyyristellään ja hyssytellään yhä.
näkyy jokin sairaus, niin luonnottoman turvoksissa ne ovat. Tai sitten kauneusleikkaus ei ole mennyt ihan nappiin. Kertokaa jos tiedätte.
se on sen kaksoisolento
ehkä se on yritetty myrkyttää, kukahan sen yrittää saada pois päiviltä, kukahan, kukahan?
Nämä rekisterit ovat hyvä keino kiristää vaikuttajia taipumaan kiristäjän toivomuksiin. Tee näin tai Tiitisen lista julkistetaan jne... Mieleen tulee julkisuudessakin erään merittävän henkilön vihjailu listan julkituomiseksi. Asialla saatiin arvetenkin tietyt tahot varpailleen ja käyttäytymään mielin kielin jne. jne... keksi lisää.
Oikeasti Putinhan on rikollismafian pomo . Mutta se ei niinkuin saa sitä Suomessa olla virallisesti . Eikös näin ?
Hienokseltaan on sellainen käsitys, että olisiko poliisissakin yksittäisiä henkilöitä, jotka ovat jääneet vielä talvisodan poteroihin, provosoivat sieltä ja kaivavat verta nenästään ja saattavat aiheuttaa häpeää koko maalle.
;;Tuollaiseen kortistoon ei pitäisi yksittäisen poliisimiehen oivalluksen tai ilkikurisuuden perusteella voida laittaa mitään aineistoa.
Poliisijohdolla on nyt aika muuttaa käytäntöä.
koko juttu on cia:n tekosia
Miehessä on kaikki roiston piirteet, KGB liivijengi-poliitikko
http://www.youtube.com/watch?v=Dimx_hn-Wi0
KRP ja Taapero: Täysiä pellejä.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/58242-putin-avasi-suunsa-poliisi-erinomaisen-hienoa
"Presidentti Putinin tiedottaja totesi torstaina, että Putin on tietoinen Suomen poliisin virheestä ja että tämä suhtautuu siihen ”ironisesti”."
Jotkin listat toimivat valtaapitäville hyödyllisemmein julkistamattomina. Toiset taas toimivat hydyksi kun julkistetaan.
MTV3 on kaupallinen peräsuoli, joka kerää rahaa ruotsalaisille pääomapiireille.
Ripsa Anneli Koskinen-Papunen ja tiiminsä ovat Seiska-lehden toimittajiin rinnastettavissa olevia, skandaalinkäryisiä juttuja etsiviä toimittajia.
Mikäli paljastukset eivät "myy", tuleepi lähtö! Mitenköhän Putinin nimi junailtiin KRP:n listoille?
Suomen etu on Ripsa Anneli Koskinen-Papuselle merkityksetön. Toimintaa sanelee ruotsalaisen yhtiön etu ja samalla oman kukkaron paksuus! 45-minuuttia ei ole yhteiskunnan omatunto vaan raakaa bisnestä!
Tuskin tuo ripsa siellä rekisterissä penkoi? Turha sitä on syyttää se on vaan juontaja.
MTV:kin on vain koira talutushihnassa.
Mikäköhän tässäkin uutisessa on takana? Viedään kansalaisten huomio tälläiseen asiaan ja jotain muuta touhutaan toisaalla.
uppista