Missä päin rahantalletus/panoautomaatteja?

Pitäis panna rahat t

Tietääkö kukaan missä päin on uusia panoautomaatteja? Pääkaupunkuseudulla?

8

5305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Freola8

      :Tietääkö kukaan missä päin on uusia panoautomaatteja? :Pääkaupunkuseudulla?

      Helsingistä DanskeBank & OP on tuollaisia omille asiakkaileen, Nordealla jossakin ei realiaikainen automaatti talletuksiin. OTON / PANO / Talletusautomaatti juttu venyy vähän samantapaisesti kuin muinainen Avant rahakortti. Mitään valmista ei tunnu tulevan koskaan. Kesällä 2012 julkaistiin & senjälkeen paria hassua tiedotetta että ihan pian. Viimeksi että Huhtikuusta 1 testiautomaatti aloittaisi, ei mitäään (www.otto.fi). Talletus // Pano googlaukset
      menee näihin tiedotteisiin.

      Oma ratkaisuni on DOWNGREIDAUS, eli S-Pankki joka palvelee Alepa / S-Market / Prisma kassoilla, raja on 300 - 500€ kertatalletus. Hyvin itselläni on talletukset S-Market / Prisma tasolla toimineet, vaikka joku kassa aina säänöllisesti hyppää kattoon kun tulee S-Pankin talletusasiakas. Tuohon tarvitaan S-Pankin Visa talletuksiin & voimassaoleva Passi / ID kortti. Talletukset menee käyttövaroihin samantien, tilittyy viikon kuluesta saldoon.

      Itse en edes odota ** PANOA ** kun Tieto on senkin takana. Haudataan kuten Avant, sähköinen äänestys...

    • Freola8
    • S-pankki

    • Feedx
    • hidasta on..

      Ei näytä olena kuin vaivaiset 16 talletusautomaattia koko suomessa ja kaikki Helsinki-Espoo-Vantaa alueella. Saisi pikkuhiljaa yleistyä muuallekin suomeen. Kyllä noille vaan löytyy käyttöä paljonkin.

    • Feedx

      Tuntuu tosiaan jämähtäneen tuohon 16 koneeseen..... Danske kertoi että Kauppakeskus Kaari (Helsinki /Kannelmäki) saisi oman masiinan kevään 2014 aikana.

      Ruuhkaa näillä koneilla on, pienyrittäjät kaataa kolikot / setelit koneisin niin saa rahat heti käyttöön eikä tarvitse laskentapalvelun tilitystä odottaa 2 - 3.vk.
      Herää kysymys onko Poliisi / Verottaja herännyt & pelkää 'rahanpesua' , outo
      tulkinta toisaalta kun näkee minne tilille meni. Toisinaan on joko kolikko / seteli tai kummatkin tallennustoiminnot suljettu kun masiina pursuaa rahaa, ainoatsaan OTTO nostot toimii tapahtumakyselyiden lisäksi.
      Jos rahanpesu epäilyttää, niin S-Pankki on pahis kun ottaa aina rahaa vastaan talletuksina Alepan kassalla, 2.50€ pullonkeräyksestä on suurinta rikollista veronkiertoa.

      Neuvotteleekohan Automatia muiden pankkien kanssa Talletus toiminnosta, kun uusia koneita ei levitetä. Nytkin muut pankit voi käyttä masiinan muita toiminteita, paisti Talletusta.

      • jorma4

        Järvenpään Prismassa on yksi automaatti.


      • jarppi01
        jorma4 kirjoitti:

        Järvenpään Prismassa on yksi automaatti.

        mut onko se nordean prismassa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3052
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2324
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      51
      2163
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      345
      1916
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1566
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      74
      1423
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1258
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe