USAn Bostonin pommien takia Suomessa alkaa TEHOVALVONTA!

VarautukaaGlobaalin

Eihän todellakaan ole poliisijohtaja Paateron syy sekään joka nyt ikävästi tapahtui Usassa Bostonissa, järkkyä eikö totta!?

Huolenaiheemme on jakamaton! Mutta erityisesti nyt poliisihallinnossa työmäärä lisääntyy ja resurssit ovat kuten tiedämme kehnoilla kantimilla!
((Ministeri aivan hysteerisenä ( epävirallinen tieto)... ei osaa antaa lausuntoa hänkään, pahoitellaan ministeriön sisäpiiri-osastolta!?))

Mutta luonnollisesti odotamme jo innolla "viikkotiedostusta" itse poliisijohtajan suulla kansallemme ikäänkuin VAROITUKSENA MITEN SUOMEN POLIISI aikoo tästä lähtien alkaa toimia ja suojella meitä, eli edelleen nettiämme seurataan tehostetusti ja keskeytymättömässä kolmivuorossa, jopa lisävoimia tullista ja rajavartioston IT-osastoilta pyydetty - ja kaikki poliisien lomat ja jopa sairauslomat keskeytetään! Kuitenkaan ilmatilaamme ei ole suljettu tähdennetään hallinnosta, se olisi jo sanotaan ylidramatisointia?!

Mutta nyt poliisissa, siis saamamme (epävirallisen) tiedon mukaan alkaa tehovalvoa kaduilla koko maassa myös liikennepoliisit saavat kunnian palautuksen tilapäisesti, ja kaikkia kansankokouksissa liikkuvia ja niihin osallistuvia tarkkaillaan ja kuvataan, kuten jääkiekko ottelut yleisön puolesta, muut urheilutapahtumat kuten juoksut jne. samaten tulossa olevat vappu-marssit ovat erkoistarkkailussa ja erilliset muut puoluiden kokoontumiset ja myös HUOM! yleinen Kaivopuiston roskaamistapahtuma ( valkolakkien) on tehotarkkailussa!

Henkilökohtaisesti korkea viranomainen siis saadun ennakkotiedon mukaan poliisijohtaja menee partioimaan Pressan linnan edustalle ja Helluntai pyhänä myös jopa Jumalanpalveukseen tuntemattomaksi siviilipukuisena naamioituen!?

Vappuna uskomme hän partioi 'tötterohattu' päässään Kaarinan torilla josta lyhyt matka käydä ''hömpsyillä'' kotona jossa miehen vaimoparka on pimennysverhot ikkunoihin vedettynä peloissaan kaikki miehen työviikot pääkaupungin riennoissa ja kiireissä!? Isojen kaupunkien roskakoreja yms. asetataan valvomaan ns. "apupoliiseja" ja eräitä sopivia 'vähemmistö-maahanmuuttaja' piirejä on jo alustavasti tiedusteltu tehtävään kiirellisenä toimena!

Kuvatallentamisessa on määrätty (kokoomus hallitus) kansallinen Yle-TV ja "Putin paljastuksen" tehnyt MTV 3 joutuu nyt korvaukseksi aiheuttamastaan kohusta taltioimaan kaikkialla yleisötapahtumia ainakin puolen vuoden ajan poliisin edellyttämällä tavalla ja valvonnassa!

Hurjaa suorastaan järkkyä että tähän on tultu; eikö totta!?

1

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jee-Jee-men

      Kaikkea siis kaikkea voi sattua kun väen väkisin työnnytään kaiken maailman vapaa-ajan seikkailuihin! Tunnussanat viitta ja tikkari. . Toivottavasti kaikilla oli jänskää!

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      106
      4783
    2. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      146
      4559
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      4542
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      2974
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      29
      2538
    6. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2184
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2128
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1839
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      73
      1380
    10. Onko oikein että

      Melkein puolen vuoden tutustumisen ja tiiviin yhteydenpidon jälkeen toinen katoaa selittämättä, kuin pieru Saharaan? No
      Ikävä
      181
      1245
    Aihe