Kertokaapa miälipiteetä tästä kovasti mainostetusta tapahtumasta.Mulle ei jääny muuta miälehen ku naisten kova mekkala eturivis mutta sehän on naisten tapa.Kovalla metelillä yritetähän vaientaa muut miälipitehet.Siinä se susihysteria sai oikeen kasvot.Justihin tuallaasella omanmiälipitehen oikeellisuurella ja muilta mitää kysymätä surensuajelu epäonnistuu.Sitte kaikenhuipuksi ylärivillä istuu kultakutri,jolla ei ollu mitää käsitystä torellisesta elämästä.Olis vaa jääny nukkumaha sinne pikkukarhun sänkyhy,eikä tullu oikee televisioho ittiänsä nolaamaha.Seinäjoella olimuutoon samana iltana susikeskustelu johona oli asiantuntemusta ja puhuttihi pelekkää asiaa.Olis ollu paree se televisioora.
Suuri Susikeskustelu Ajankohtaases kakkoses!!
paappa 2
280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kyllä ohjelma ylittänyt minin kiinnostuskynnystä, eli en viitsinyt katsoa.
Mitä mieltä on ohjelmassa, jossa kaksi vastakkaista mielipidettä kohtaavat, kun kummallakaan ei ole asiaan mitään päätäntävaltaa.
Eihän siitä ole seurauksena yhtään mitään, turhaa parran pärinää ja riitelyä.
Toinen osapuoli oli vielä viitsinyt kerätä jonkin addressin tukemaan näkemystään, siinä nyt on järjettömyyden huippu asialle. Valtavasti kulutetaan energiaa turhanpäiväiseen.
Enpä viitsynyt katsoa, odotin nimittäin jotain keskustelua tuosta
kuntapalvelujen yksityistämisestä, se on paljon tärkeämpi asia joka
koskee meitä jokaista.
Näitä tyhjänpäiväisiä paneeleita järjestetäänkin ihan sitä varten että
kukaan ei saisi tietää todella tärkeitä asioita,kun pohditaan turhanaikaisia.
Susista senverran että susi on petoeläin ja niitä eläimiä jota susi saalistaa
ja tappaa pitäsi suojella hävittämällä liian suurta susikantaa.
Omat lapseni on minulle tärkeämpiä kuin susi.
Rahaakin tuohon suojeluohjelmaan kuluu paljon.