lapuanjoen kalat härmässä

Nyt kun jäät lähtevät joesta,niin onko kellään omia kokemuksia,mitä kaloja joesta saa ja ovatko ne syömäkelpoisia.
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kiiski. Syömäkelpoinen varauksin.

Äänestä

Pienehköa haukea, madetta ja ahventa olen itse saanut joesta. Haukea olen syönyt, ei kai siinä mitään vikaa ole. Ei tuo jokivesi kovin saastunutta ole, humuspitoista vain kovasti.

Äänestä

Jep. Pientä ahventa voi tulla rutkasti, haukea isompaakin ja vähän myöhemmin lahnaa. Syöty on ja vielä ollaan hengissä.

Äänestä

Kaiken paskan keskellä kasvaneita--tiedä mitä loisia sisältävät--oireet voi tulla vasta myöhemmin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katiska 4 kirjoitti:

Nyt kun jäät lähtevät joesta,niin onko kellään omia kokemuksia,mitä kaloja joesta saa ja ovatko ne syömäkelpoisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu