Ei mielenosoituksia..

Ei mielenosoituksia julkisten rakennusten lähellä eikä pääteillä. Tämmöinen laki on parlamentin vahvistettavana Venäjällä. Taas yksi niitti demokratian arkkuun.
3135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Koitas joskus huvikses saada mielenosoituslupa kotikaupunkis pääkadulle. Voi olla aika hiljasta.

Äänestä
  • Vappuna vaan kaatopaikalle osoittamaan mieltä!

    Äänestä

Ja eiköhän jonkun suomalaisen juntin mielestä mielenosoituskieltokin ole vain osoitus venäläisen demokratian "toimivuudesta"...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putti kirjoitti:

Ei mielenosoituksia julkisten rakennusten lähellä eikä pääteillä. Tämmöinen laki on parlamentin vahvistettavana Venäjällä. Taas yksi niitti demokratian arkkuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu