Espoolainen kokoomuslainen: kerrostaloja liikaa

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/58463-kokoomuspoliitikko-suomessa-puoli-miljoonaa-kerrostaloasuntoa-liikaa

Kun nuo kaksi ominaisuutta yhdistyvät samassa ihmisessä, espoolaisuus ja kokoomuslaisuus, jälki on kyllä kauheaa luettavaa.
756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vantaan_mulkut äänestivät Kokoomuksen maan suurimmaksi puolueeksi, ei haittais vaikka hukkuis_paskaan koko pääkaupunkiseutu. Kokoomusta saamme myös kiittää etelästä saapuneesta paskavyörystä.

Äänestä

Ei ole kyllä Särkijärvellä kaikki särjet järvessä...

Äänestä

Espoossakin on aivan liikaa 500 neliön tonteille rakennettuja 2,5-kerroksisia linnunpönttöjä

Äänestä

Ilahduttavaa luettavaa. Jatkakoon vain samaan malliin...

Äänestä
  • Kyllä tyhmille egoisteille saa aina nauraa, se on sitä positiivista vahingoniloa.

    Äänestä

toivottavasti toi saa esim. peräsuolisyövän. Sitten voimmekin todeta, et kerranki meni asiat oikeaan paikkaan, eli päin persettä.

Äänestä

saada enemmän Kokoomuksen peräänkuuluttamia maahanmuuttajia että saavat maistaa kannattamiensa poliitikkojen tekoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Quark Ruonansuu kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/58463-kokoomuspoliitikko-suomessa-puoli-miljoonaa-kerrostaloasuntoa-liikaa

Kun nuo kaksi ominaisuutta yhdistyvät samassa ihmisessä, espoolaisuus ja kokoomuslaisuus, jälki on kyllä kauheaa luettavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu