Terve.
Löytyskö kanta-hämeestä lähialueilta joku jolla ois laitteet ja osaaminen tuon hydrolastic nestejousituksen paineen tarkastukseen ja säätöön?
Morris Mailer, hydrolastic
3
577
Vastaukset
- El Pollo del Muerta
Järjestelmä täytyisi ensin alipaineistaa. Mutta ilma kyllä poistuu, kun Schrader-venttiilin neulaa painetaan sisäänpäin. Auton oma paino pakottaa ilman ulos järjestelmästä. Vertaa autonrenkaan tyhjentämiseen venttiilin kautta.
Täyttö nestepumpulla, joko käsi- tai moottorikäyttöisellä.
Järjestelmälle ei ole määriteltyä painetta, vaan se määräytyy ajokorkeuden mukaan lankeavasti.
Ajokorkeus on määritelty, koska se taas vaikuttaa ohjausgeometriaan. Oikean ajokorkeuden löydät oman ajoneuvosi korjaamo- ja huoltomanuaalista.
Oikeanlainen nesteseos kerrotaan tässä artikkelissa:
http://www.autowiki.fi/index.php/Hydrolastic-jousitus
Esim. Rengon Paja Oy / Rauli Laurell tekee sinulle tuollaisen homman Kanta-Hämeen alueella.- SJ1985
Kiitoksia neuvosta.
Mutta tuo Rengon Paja Oy ei pysty noita hommia tekemään...
- 12322332
Tee itselle pumppu jostain kytkimen pääsylinteristä, koska tarvitset sitä usein
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2742445Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001314- 1081211
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831211Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581165Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811106- 44972
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67907Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33777