Suunnittelemme ensi kesän matkoja. Yksi vaihtoehto on NMC:n juhlat Axevallan ravinradalla. Voisiko joku informoida missä on kyseinen paikka kun lehdessä ei lue mitään enempää paikkatiedoista. Toimitus on hutiloinnut ilmoitetaan juhlista muttei paikasta tarkempaa. Onkohan Helsinginseudulla tai peräti Peräpohjolassa.
NMC:n 25 vuotisjuhla
Kesää odotellessa
568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pakkoruotsi sielä se on.
Veikkaisin juhlapaikan olevan Hattulassa, ei Vihattulassa. Väittäisin kopukkajengin ( tessut) jääväävän itsensä kyseisistä juhlista. Toimituksen epäillään saaneen pahoja kramppeja ilmoituksen johdosta, siksi epätarkkuutta on havaittavissa. Vaikka lehdessä olisi maininta missä kyseinen paikka sijaitsee, ei monikaan osaisi sinne suunnistaa?
Axvall sijaitsee Ruotsissa Västra Götaland. Postinumero on 53292 Axvall
Koodinaatit
N 58.39857 E 13.56399 nämä ovat raviradalle
Kunpa saisi nämä vielä lehteen niin tulijat osaisi tulla perille hyvin. Opettakaa lehden toimittajaa tekemään asiat kunnolla lehteen. Ottakaa muutama numero mukaan tänne niin saisin katsella miltä ne näyttää kun ovat kerran saanneet ala-arvoiset arvostelut.
Unohdin sanoa että olette kovasti tervetulleita tänne, olisi kiva saada puhua Suomea. Olen asunut täällä 18v
käykö ruotsin sähkö-kaasu rumatikkiin