Aikuisen mietteitä perussuomalaisista.

Tämä perussuomalaisuus lienee lähinnä suosiossa nuorten keskuudessa. Halutaan olla kovia kun kaljotellaan, ollaan rasisteja ja koviksia pyöritään kadulla nahkarotsit yllä. Toimiva yhteiskunta perustuu järkeen eikä kovan esittämiseen. Hyviä puolueita ovat Keskusta ja Kokoomus.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Arvostan kotimaisuutta, kotimaata, järkevää talouspolitiikkaa, hyviä ihmisarvoja.

Mm:ssa näillä arvoilla olen valinnut perussuomalaiset, ajattelen siis
täysin erilailla kuin sinä.

Kyllä perussuomalaisuus on ihan kaiken ikäisissä.

Äänestä

Et ole persu, olet höynäytetty kepulainen. Oikea persu on se kunnan kovaäänisin valittaja joka osaa tehdä valituksia asiasta kuin asiasta.Oikean Persun mielestä asioita ei päätetä eduskunnassa tai kunnahallituksessa vaan käräjillä. Järkevä talouspolitiika ei ole persulle tavoite vaan lyömäase.

Äänestä

Itse asiassa soinismi ei ole suosittua nuorten keskuudessa, vaan päinvastoin katkeroituneiden keski-ikäisten luusereiden joita Soinin uusnatsireuhka manipuloi agitaatiollaan.

Tutkimusten mukaan nuoret, koulutetut, köyhät, rikkaat, naiset, vanhukset ym. ym. nimenomaan inhoavat, suorastaan halveksivat perussuomalaisia viha-agendoineen.

Äänestä

Sellaiset kansanliikkeet kuin Kultainen aamunkoitto Kreikassa ja Bloc identitaire Ranskassa osoittavat, että kaikkialla Euroopassa nuori sukupolvi on lopullisesti hylkäämässä liberalismin, vihervasemmistolaisuuden ja kulttuurimarxilaisuuden rappioideologiat ja aloittamassa pystypäin omaa ARVONKONSERVATIIVISTA VALLANKUMOUSTAAN avoimen kansallismielisin tunnuksin. Poliittinen korrektius ja monikulttuurisuus on julistettu kuolleiksi!

Suomen nuoriso tulee seuraamaan eurooppalaista esimerkkiä eikä sille kukaan voi mitään siinä vaiheessa, jolloin nuorten vihaisten miesten ja naisten hyökyaalto lähtee tosissaan liikkeelle kuin puhdistava suihku veren ja maan yhteyden ytimestä. Elämme uusien sankarien aikaa ja joko Eurooppa on tunteva tämän valkoisen liekin voiman. Nuoren sukupolven marssi kohti voittoa alkaa rautarytmien takoessa tahtinsa kaikuja kumpujen yöstä. Voi sitä, joka on kuuro tuolle aamunkoiton sarastusta ennustavalle äänelle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matti53v kirjoitti:

Tämä perussuomalaisuus lienee lähinnä suosiossa nuorten keskuudessa. Halutaan olla kovia kun kaljotellaan, ollaan rasisteja ja koviksia pyöritään kadulla nahkarotsit yllä. Toimiva yhteiskunta perustuu järkeen eikä kovan esittämiseen. Hyviä puolueita ovat Keskusta ja Kokoomus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu