kokoomuksella on vain yksi hyvä poliitikko

ja se on presidentti niinistö vaikuttaa puheiden perusteella oikeudenmukaiselta pressalta.
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

- no mikäpäs,
oikeudenmukaisuus ei oikein riitä!

jumalaa (jumalia) kunnioitetaan, ihmistä arvostetaan.

Kunnioitus alkaa heti kun Jumala, löytyy ... ?
Jotkut kutsuvat Jumalaa nimellä Jahve , jotkut Allah

... tämä viimemainuttu on vähemmän samankaltainen kuin nuo kaksi.

Josko Niinistön puheominaisuuksiin voisi liittää suorapuheisuuden?
Tasapuolisuutta pidetään myös hyvänä ominaisuutena, mutta miten esi. Vl Putin voisi olla tasapuolinen, kun Venäjänmaalla porukoista puolet on rikollisia.

Tarja Halonen oli ja kallellaan vähemmistöihin ja viallisiin. Tasapuolisuus riippuu asiasta.

Kokoomuksella oli erinomaisen HYVÄ poliitikko Tuure Junnila.

(vert esim. Urho Kekkoseen tai Kalevi Sorsaan)

Eipä muuten "niinistö", pitää kirjoittaa Isolla alkukirjaimella varsinkin NYT, Niinistö taida enää olla kokoomuksen jäsen?

Äänestä

joo. samaa mieltä. Jenni on myös herttainen ja ovat aidon ihana pari. ben zytskovitsikin on symppis. se ei teeskentele olevansa työläisten asialla.

Äänestä

Suomen viimeinen oikeudenmukainen presidentti oli Kekkonen, joka oli koko kansan presidentti. Kokoomus on miljonäärien puolue, ei ihmisten puolue.

Äänestä

niinistö joutaakin kirjoitettavaksi pienellä.

Itse oli viemässä meitä eu:hun ja euroon ja nekin katteettomin lupauksin ja korulausein.

Uskokaa jo, ettei se tyyppi ole kuin kulissi pressa vain, pankkipressa ja perseennuolija se oikeasti on.

Takuulla on tietoinen näistä kokkareiden&co kusetuksista, mut esittää vaan jotain marttyyriä.. läpinäkyvää kokkare huuhaata ja show:ta koko touhu....

En tosiaan ihmmettele, vaik viime vaalit olisivat olleet manipuloidut, eli ääntenlaskenta toteutettiin kokkareiden&co loisfirmojen kautta,

Suomessa ei VOI olla niin tyhmää sallia, et meistä yli 20% äänestöisi huonosta voinnista joidenkin euroopan kusetuspankkien avustamiseksi.
Rahanpesua ja kusetusta, siin'ä on kokkareet kiteytettynä.

Äänestä

Niinistö on presidentti, ei kokoomuslainen pääministeri. Jos Paavo Lipposesta olisi tullut presidentti, niin olisin kauhuissani feredalismilobbauksesta ja häpeäisin hänen öykkäröintikompurointiaan ulkomailla ja kotimaassa.

Äänestä

Ei siellä taida olla tällä hetkellä yhtään vakavasti otettavaa henkilöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bddd kirjoitti:

ja se on presidentti niinistö vaikuttaa puheiden perusteella oikeudenmukaiselta pressalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu