Uuden abc huoltoasemean tytyrin vieressä. Sinne ne oli siirtänyt vanhat kärttysen oloiset esson myyjät, meni vähän niinkun maku jo kättelyssä, olisivat nyt ottaneet jotain nuoria ja pirteitä uusia myyjiä sinne! Kahvi tarjoilua ei ollut, eikä mitään muutakaan hauskaa. Ahdas kuin anusaukko ja vanha esson pilottitakki jenkkiauto amisturhisporukat siirtyneet vain essolta sinne, en asioi jatkossa!
Kälynen uusi abc.
Kävin katsastamassa
16516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
heheh perus lohja meininkii.pitihän toi jo tietää.
muuta kun pilottitakki urpo porukkaa jotka ajaa jenkkiautoilla jossa on amis karvanopat ja muuta "vitun siistii räpellystä! :-) Osaan kuvitella kuinka ne istuu "raskaan" työpäivän jälkeen siellä essolla tai nyt abc:lla ja puhuu pakosarjaventtiileistä ja muusta mielenkiintosesta, sitten niillä on ne gimmat kainalossa jotka on kans jotain fucking rokkari cannonballs porukkaa, yeah. Vitun cool meininkiä, onneks en oo asunut siellä kohta 20 vuoteen!
rupusakkia, just näin se on. Ja täällä sitä pitää asua, hoh onneksi vain väliaikaisesti!
No menikö sekin kauan odotettu sitten "persuksilleen" ?
Kait sieltä löytyy ainakin uusi auton pesukone ?
Varsinainen persereikä. Kaksi käyntiä yhdellä kerralla, ensimmäinen ja viimeinen.
Olen siirtynyt täysin tankkaamaan Nummelaan mutta ei ABC:lle,sitten kun sieltäkin tankkauspaikasta ehkä menee luvat niin ajan Veikkolaan.
Nyt kun Perttilässä Shelliltä ja Nesteeltä on menossa ympäristölupa pois niin onhan se selvä että Lohjan maisemissa ei saa olla muita kun SSO-mafian hallinnoimia nesteen jakelupaikkoja. Karnaisten ABC onkin matkaa peräti 6 km.
Tässä liikkeessä on varmaan yksi suomen isoimmista kylmäkaapeista - WAU, mikä toi on... :o
Huomaa minkä nesteen jakeluun liike on suunniteltu. Valitettavan ahtaat on tosiaan käytävät ja minimaalisesti parkkipaikkoja. Mahtaa olla kauhea ruuhka kun pitkinä pyhinä keski-ikäinen ölytkansa hyökkää hakemaan täydennystä viikonlopun nestekiintiöön.
Ei minulla ole mitään sitä vastaan että baarissa käy myös amis, lukio, kauppis, työtön tai työssä käyvää porukkaa. Käytiin minunkin nuoruudessa 70 luvulla maleksimassa huoltoasemilla, ajettiin yöt p-rallia tai oltiin koko viikonloppu hiekkaparkissa juomassa keppanaa ja kutittelemassa tyttöjä. Ei kaikki haluu mennä baareihin tai ei ole rahaa tai haluaa käyttää sen johonkin muuhun.
Pahuksen ahtaan kyllä tekivät pihasta. En kyllä yritä tulla tankkaamaan 10 m trailerilla veneeseen bensaa kun pihan liikenne pysähtyy siksi aikaa kun minä asioin. Vien jatkossa sen 300-400 euroa johonkin muualle.
Ihan perus tankkaukseen ja ei ruuhka-aikaan paikka on OK.
Kiltit Suur-Lohjan suuret päättäjät. Olisko mitenkään mahdollista saada Katajan TB ympäristölupa takaisin? Oli ainut huoltoasema mistä Lohjalla sai huoltoa, renkaanpaikkausta, palvelua ja apua autoon liittyvissä ongelmissa. Lisäksi toimittivat Uudenmaan suurimmalle järvelle polttoainetta yhtenä päivänä viikossa.
Pliiis?
Jos tuo ei ole mahdollista niin saisiko rantaan ihan kiinteän polttoaineen jakelupaikan. Vosihan siitä joskus desi polttonestettä lurahtaa rakkaaseen järveemme mutta kannuista tankkaamalla sitä menee joka kerta vähintään desi poikineen. Kataja kun toi polttoainetta rantaan palvelu periaatteella niin siitä ei mennyt desiäkään järveen.
Pari kertaa asioin Katajalla eikä kyllä hyvää kuvaa saa. Myyjä tympeä. Eri kerralla lampunvaihto kallis ja tehty väärin.
Polttoaineen myynti siirtyy viroon?
E85 on paljon plussaa. Hapekas, hyvä ja halpa polttoaine kiesiin. Vaati vaan aika paljon rikastamista, notta vetää hyvin.
ABC on ihan ok.Hyvä palvelu.
vai kenties joku työntekijöistänne, tuo edellinen kirjoittaja? :-)
On kyllä vähän ahtaanoloinen paikka mutta auton pesuun meninkin,olen tottunut kuivausliinaan mutta sitä ei tarjottu,lienee säästöä.
Pesukone ja minua palvellut kundi muuten ok.
Pienenoloinen paikka mutta ehkä ei rakennuslupaa suuremmalle ole saatu,perustankkauspaikka mutta syrjässä.
joo edellinen kirjoittaja on ihan oikeassa, pilotti-amismeininkiä siellä on, kuvasin tän just abc:n pihasta...
http://www.youtube.com/watch?v=VrjK-92Qa5E