Stalin ei ampunut Mainilaan

Stalin jo henkilönä oli sellainen joka ei ammu ja puskista lymyile. Viikkoa ennen (sukulaiset kertoneet) että heillä Nikolaille uskolliset on suunnitelma. Kannaksella provokaatio : Mainilassa on kylä lähellä Suomenlahtrea. Mainila. Ja viikon päästä siellä ammauttiin.
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ymmärrä. Onko tarkoitus tulkita, että myöskään Hitler ei murhauttanut juutalaisia, eikä Yhdysvallat pudottanut atomipommeja Japaniin?

Äänestä

Joo ja Roosevelt ei pudottanut ydinpommia Japaniin ja tämä on muuten saaaatana jääkylmä totuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei karmea mutta totu kirjoitti:

Stalin jo henkilönä oli sellainen joka ei ammu ja puskista lymyile. Viikkoa ennen (sukulaiset kertoneet) että heillä Nikolaille uskolliset on suunnitelma. Kannaksella provokaatio : Mainilassa on kylä lähellä Suomenlahtrea. Mainila. Ja viikon päästä siellä ammauttiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu