Jospa esim. Torinon käärinrätistä saataisiin irrotettua jonkinsorttista DNA:ta (ilmeisesti tosin ei kaiketi saa?) ja tästä värkättäisiin ihminen joka sattuisi olemaan sitten paljon pauhatun Jeesuksen klooni...
Niin olisiko tämä kloonikin sitten "jumalan" "poika"? Olisiko eettisesti ja moraalisesti oikein väittää että ei ole, tai että on?
Jeesuksen kloonaus
7
497
Vastaukset
- wau
siitä tulis pilalle hemmoteltu mailman johtaja!
tosi hyvä aihe elokuvaks, tai sit ei mut ihan...siiistiii- utelias
tulis esille ihomväri, pituus, kasvonpiirteet, jne.... ;-)
Itse aiassa voi onnistua ja tutkia voidaan ketkä ovat sukua.
Mm. On selvää ketkä ovat sukua (raamatun mukaan) Aatamille Eevalle. Se on selvitetty DNA:n kanssa.
Esim. tavallisella fennoskandilla ei ole mitään sukua.
Tuskin kukaan kenellä on mahdolista Jeesuksen dna:ta anna sitä tutkittavaksi, koska jollain voi olla feikkiä...
- noh
Jonkun suomalaisen kirjailijan toimesta vieläpä, jos oikein muistan. Katsele kirjaston scifi-hyllystä.
- Anki
on kaikkiein uskon asia voiko noin koskaan tulla tapahtumaan. jos jeesus oli jumalan poika eli yliluonnollinen olento, niin ei hänt'ä voida tieteen keinoin kloonata.
- Vaisnava
Kyseinen kirja taitaa olla Jeff Longin Vuosi nolla. Tosi hyvä romaani niille, joita kirjailijan uskomattoman rikas mielikuvitus ei häiritse.
http://www.likekustannus.fi/kirjakeko/tiedot.php?id=730 - pilli
Anki kirjoitti:
on kaikkiein uskon asia voiko noin koskaan tulla tapahtumaan. jos jeesus oli jumalan poika eli yliluonnollinen olento, niin ei hänt'ä voida tieteen keinoin kloonata.
Jeesuksen äiti oli kuitenkin ihminen, ja Jeesuskin oli ruumiillisesti kuolevainen. Ainakin ylösnousemukseensa asti. Hänen ruumiinsa siis voitaisiin kloonata. Sieluahan ei varmaan voidakaan, se tulee jostain muualta ruumiiseen.
- Welhokas
Kasvit joiden kuiduista Torinon kääriliina on tehty ovat olleet elossa vielä keskiajalla. Kun tietää kasvien iän, voi sanoa ettei se voi olla jumalan kuva. Jostain luin että noita valmistettiin ihan tarkoituksella, ilman mitään tarkotusta huijata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi724969Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1164689- 804163
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1014087Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa33158Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1223094- 352828
- 282767
- 372742
- 402733