ENNUSTAN JEESUKSEN KRISTUKSEN NIMESSÄ

ENNUSTAN JEESUKSEN KRISTUKSEN NIMESSÄ MITÄ KOEN PYHÄSSÄ HENGESSÄ
Olemme Todella menossa vaikeita aikoja kohti mitä emme ole nähneet sitten ensimmäisen ja toisen maailmansodan, sekä mitä Suomi on kokenut vuosikymmeniä taaksepäin.

"Jatkosodasta ja talvisodasta Minä sinut pelastin Suomi, ja annoin pitää maasi mutta tämä karhu ei voi tehdä mitään ilman minun sallimatta, eikä hyökätä maahasi eikä miehittää ja jatkaa siitä eteenpäin Eurooppaan ja Israelin vuorille, ennenkuin Minä laitan koukut hänen leukaansa,ennenkuin se aika on kypsä, Sanoo Herra.Synti hallitsee kansoja ja kansakuntia yhä enempi päivä päivältä ja vuosi vuodelta,sillä enhän Minä Herra voi muuttaa Raamatun kirjoituksia mitä olen pyhässä Sanassani sanonutprofeettojen välityksellä vuosituhansien ajan, sekä Poikani Jeesuksen Kristuksen Sanan ja saarnan kauttaja pyhien apostoleitten,muutenhan Minun täytyisi pyytää anteeksi Sodomalta ja Gomorralta jotka Minä tuhosin tulella heidän syntisen elämänsä tähden."

"Samoin Minä Herra tuhosin vedenpaisumuksella muinaisen maailman, mutta Minä Herra olen vain pitkämielinen kaikkia kansoja kohtaan, enkä tahdo että kukaan hukkuu, vaan että tulisivat tuntemaan Poikani Jeesuksen Kristuksen sovitustyön.Kun ihmiset eivät käänny hyvinä aikoina Minun puoleeni, niin Minä sallin vaikeita aikoja sinulle Eurooppa ja siinä olevat kansat ja Suomi - sekä muut kansat, sanoo Herra.Talvet tulevat olemaan tästä lähtien niinkuin pohjoisnavan talvia, mutta annan myös erilaisten äärimmäisten sääilmiöitten kohdata sinua Eurooppa."

"Suuremmat myrskyt tulevat kuin koskaan ennen ja samankaltaisia mitä tapahtuu etelämaissa; tulvia, maanjäristyksiä, sekä uutena ilmiönä Minä päästän yhä suurempia metoriitteja ilmakehäsi läpi, Sanoo Herra.Sinä saat myös nähdä, kuinka kaikki kallistuu moninkertaisesti Euroopassa, eikä mitkään sinun elvytysyrityksesi voi sitä taloutta pysäyttää joka tulee kaatumaan kuin suuri puu, sillä sinulla on väärä rauha," ei mitään hätää", mutta sitten sitten sinä olet synnytystuskien keskellä jotka lisääntyvät lisääntymistään Minun Poikani Jeesuksen Kristuksen tulemukseen, Karitsan häitä varten ja iankaikkista elämää varten.Minä sallin nämä ja järkytän rauhaasi jossa elät, Sanoo Herra, koet myös nälkää, köyhyyttä ja monenlaisia kulkutauteja."

"Monet jäävät työttömäksi tässä Euroopassa ja Suomessa, sillä sinun rahasi loppuvat, sanoo Herra ,mutta Minä sallin sen, sillä Minä olen Kaikkivaltias, sillä Sanassani on sanottu että synti on kansakuntien häpeä, mutta vanhurskaus korottaa kansat ,mutta sinä Morsian, älä pelkää, Minä en jätä sinua vihan aikaan, sinä joka olet valmis ja lamppusi on täynnä öljyä, sinä Morsian tapaat Minut taivaan pilvissä ja Minä annan sinun nähdä niitä ihmeitä joita Minä Herra tein maanpäällä lihassa ollessani, sekä Elian ja kuivuuden aikana."
36316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

"Sinä koet väkivaltaa; noituus lisääntyy tässä maassa ja Saatananpalvonta ja muut vitsaukset. Minä Herra kykenen pysäyttämään kaiken, kun te Suomen ja Euroopan uskovat jotka olette uudestisyntyneet vereni ja Sanani kautta rukoilette Euroopan johtajien puolesta, sillä Minä Herra olen maan kuningasten hallitsija.Niin te estätte kaikkein pahimman tapahtuvan,sen mikä on jo keskelläsi Suomi vaikuttamassa ja Eurooppa ja maailma.Minä rakastan jokaistaihmistä ja kansakuntaa, sentähden Minä annoin Poikani Jeesuksen tulla maailmaan ja Hän sovitti kaikki kiroukset Golgatan ristillä ja Minä Herra lähetin Pyhän Henkeni maanpäälle todistamaan kaiken mitä on tapahtunut."

"Sinä Morsian, ole palava ja rakasta jokaista joka tunnustaa että Jeesus Kristus on Herra ja Sana on lihaksi tullut ja vaeltaa minun Sanani ja kirjoituksien mukaan, sanoo Herra.Poista anteeksiantamattomuus langenneita palvelijoitani kohtaan, älä tuomitse heitä joita Minä Herra olen kutsunut tässäkin maassa profeetoiksi, sillä Minä Herra en tee mitään ilmoittamatta salaisuuttani palvelijoilleni profeetoille, sillä he ovat minun tuomioni alla ,siksi sinun tehtäväsi ei ole tuomita heitä, sillä kuka tahansa tarttuu Minun Sanansaattajiini ei jää rankaisematta.Minä kehotan sinua Eurooppa ja Suomi siunaamaan Israelin kansaa, eikä arvostelemaan ,sillä Israelin kansa on Minun omaisuuskansani ja kuinka sinä kohtelet tätä kansaa,sen mukaan Minä siunaan sinua kansojen keskellä, mutta jos kiroat tätä kansaa, niin minä kiroan sinua kaikilla Mooseksen laissa olevilla kirouksilla,näin sinä saat valita vapautesija siunauksesi kansojen keskellä, sillä Minä Herra teen Israelin kansan juovuttavaksi maljaksi kansojen keskellä ja väkikiveksi ja joka siihen koskee se siihen ruhjoontuu,sanoo Herra,sillä Minulla on suunnitelma pelastaa tämä kansa kansakuntana, eikä ketään eikä mikään maailmaan hallitsija voi sitä kansaa tuhota ja hävittää niinkuin Hitler yritti sen kansan hävittää, mutta Minä Herra sallin sen heidän tottelemattomuutensa tähden.Te kansojen johtajat yritättejakaa Jerusalemin, mutta se on Suuren Kuninkaan kaupunki, jossa Minä Herra hallitsen tuhat vuotta Antikristuksen ajan jälkeen."

"Uskokaa kansat Sanaani, sillä Minä kutsun sinua yksilöihmisenä ja kansana ja kansakuntina kohtaamaan Poikani JeesuksenKristuksen sovituksen ja sovintoveren,mutta tosin sinulle on sanoma rististä hullutus, sillä sinä elät synnissä ja pimeydessä ja siinä Saatanan valheessa, että elämää ei ole tämän jälkeen, Sanoo Herra. Mutta jokaisen ihmisen on kuoltava, se on säädetty,ja sen jälkeen tulee tuomiot joita sinä et voi välttää ja silloin kaikki ihmiset, pienet ja suuret joutuvat vastaamaan teoistaan,eli niille jotkajoutuvat kadotukseen ristini on hullutus ja Sanani mitä Raamatussa on kirjoitettu ensin vanhassa liitossa 4000-vuoden aikana, sekä uudessa liitossa joka on armotalouskautta ja joka on kestänyt jo yli 2000-vuotta."

Category: Näkyjä Published on Sunday, 13 January 2013 20:56 Written by Jari Pasanen Paimen Vanhin Pastori Hits: 306

Äänestä

Amen.

Äänestä

Kuin päivälehteä lukisi ja sitä selittäisi Raamatulla.

Äänestä

Kyllä teillä hihhuleilla on sitten väkivaltaiset fantasiat.

Äänestä

Miltä herralta nuo tuollaiset "viesti" tulevat, jos saa kysyä?

Äänestä
  • Tuo aloittajan julkaisema "profetia" on täysin ihmisen omaa sielullista höpinää....

    Ei ollut Jumalasta aloittajan "profetia".

    Äänestä

  • AOAOAOAOAOAOAOAO kirjoitti:

    Tuo aloittajan julkaisema "profetia" on täysin ihmisen omaa sielullista höpinää....

    Ei ollut Jumalasta aloittajan "profetia".

    jooo,,,ei ollut ,,,,raamatussa jeesus sanoo,,,monet mainitsevat nimeni jatkuvasti,,,ja parantavat sairauksija minun nimessa,,,mut minä en tunne niitä kun tulen,,,,
    koska eivät toimi jumalan tahdon mukaan,,,
    herran rukous on kaikki a ja o,,,,,se joka ei rukoilee siitä joka päivä,,,ei ole kristitty,,,,,,pääasia on ,,et sanotaan joka päivä jumalalle,,,olkoon sinun tahdosi,,
    se joka pani oma tahdonsa esille nimitettiin saatanaksi,,

    Äänestä

Täällä kuuluukin sanoa, että - väärä profeetta. Ei eksytä.
Nyt on kuitenkin kysymyksessä oikea profetia, joka on Jumalasta lähtöisin. Vain Jumalan lapset voi profetian tunnistaa.

Äänestä
  • antaka vaan ylivainio tullaa kaikkien näkyvissa ,,,ei muuta tarvi,,,heti tulee selvää,,,mistä on kysymys,,,,myös toi jalovaara,,,100% enkeli,,,,tosi on,,,,,
    entinen arkipiispa parma sanoi oikeasti,,,,,onko joku tollainen vai sellainen,,,sekin riippuu jumalan tahdosta,,,,on rakastettava kaikkija
    ihmisija,,,,mut ei kaikkija tekoja,,,,

    Äänestä

Herra aina vahvistaa sanomansa ja näitä samaa sisältöä olevia sanomia on luettu tälläkin palstalla.

Äänestä

"Uskokaa kansat Sanaani, sillä Minä kutsun sinua yksilöihmisenä ja kansana ja kansakuntina kohtaamaan Poikani JeesuksenKristuksen sovituksen ja sovintoveren.

Siinähän se on koko evankeliumi lyhyesti.

Äänestä
  • koko evankeliumin on VUORI SAARNA ,,,,, siitä joka näkee selvästi
    mitä on homman nimi,,,,ilman ihmisrakkautta on kaikki laulut,,,rukoikset,,,tunnustukset,,,y,,m,,, turhija,,,,
    tosi uskonnon ihminen ei koska mainitse siitä,,,mut muut ihmiset näkevät siitä et hän on sellainen,,,,

    Äänestä

Miksi aina pitää kohdata sovitus ja sovintoveri? Miksi ei voisi kohdata jotain muutakin kuin pelkkää verta?

Äänestä

Jeesus sovitti syntimme kun antoi verensä. Otamme vaan sovituksen vastaan, on itsestä kiinni.
Vanha Testamentti, ennen Kristusta vaati uhrieläimiä ihmisten syntien sovitukseksi.
Nyt Kristus oli kertauhri. Raamattu kertoo.

Äänestä

Vastaus löytyi- Pelastuminen - ketjusta nim. ORH

"Raamatun keskeinen sanoma on Johanneksen 3:14 Ja niinkuin Mooses 3:13 Ei kukaan ole noussut ylös taivaaseen, paitsi hän, joka taivaasta tuli alas, Ihmisen Poika, joka on taivaassa. 3:14 Ja niinkuin Mooses ylensi käärmeen erämaassa, niin pitää Ihmisen Poika ylennettämän, 3:15 että jokaisella, joka häneen uskoo, olisi iankaikkinen elämä. 3:16 Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä. 3:17 Sillä ei Jumala lähettänyt Poikaansa maailmaan tuomitsemaan maailmaa, vaan sitä varten, että maailma hänen kauttansa pelastuisi. 3:18 Joka uskoo häneen, sitä ei tuomita; mutta joka ei usko, se on jo tuomittu, koska hän ei ole uskonut Jumalan ainokaisen Pojan nimeen."

"Tämän mukaan jokainen ihminen elää erossa Jumalasta vaikka olisi kuinka hyvä ihminen tahansa, eli ihmisen vaellus ei kelpaa Jumalalle,vaan vain Jeesuksen ristin sovitustyön hyväksymällä ja vastaanottamalla. Raamatun opetus tunnustaa, katua ja hyljätä syntinsä on mielenmuutos ja Jumala antaa silloin voimansa tulla uskoon.Ihmisen osa on tunnustaa suulla ja sydämellä ja ottaa vastaan valmis pelastus ja sovitus Jeesuksessa Kristuksessa Jumalan pojassa sovitustyö,joka tapahtui 2000 vuotta sitten ristillä Golgatalla."

Äänestä

Se, että aloittaja suoltaa soopaa Jeesuksen nimessä on pahin mahdollinen synti mitä ajatella saattaa!

Puhuis ees omissa nimissään!

Äänestä

Oliskohan helpompaa, jos KTS - siirtyisi sinne arabisivustoille, niin tämä sivusto voisi jatkaa kuten se on tarkoitettukin.

Äänestä
  • Tämä sivu on tarkoitettu profetioista keskustelemiseen. Missään ei sanota, etteikö saa olla eri mieltä jostain tai että pitäisi tunnustaa jotain tiettyä uskontoa tai lahkoa, jotta voisi keskustella.

    Tätä, kuten mitään muutakaan Suomi24-palstaa EI ole korvamerkitty ainoastaan typeriä unia näkevien höyrypäiden toistensa ylistämispaikaksi.

    Äänestä

  • 23rfg kirjoitti:

    Tämä sivu on tarkoitettu profetioista keskustelemiseen. Missään ei sanota, etteikö saa olla eri mieltä jostain tai että pitäisi tunnustaa jotain tiettyä uskontoa tai lahkoa, jotta voisi keskustella.

    Tätä, kuten mitään muutakaan Suomi24-palstaa EI ole korvamerkitty ainoastaan typeriä unia näkevien höyrypäiden toistensa ylistämispaikaksi.

    Eikö silti tunnu, että on väärällä sivustolla kun pelkästään voi kritiikkiä kirjoitella muista kirjoittajista. Sairasta ajatellakaan, että ateisti viihtyisi uskovien palstalla, sillä sitähän palstan otsikot kuitenkin edellyttää, sillä todellakaan uskomaton ei voi profetoida. Mi9ksi siis kiusata itseään olemalla väärässä paikassa. Varsinkin kun ateisteille on omat sivustot. Miksi et viihdy siellä? 23rfg

    Äänestä

Osaat kuulemma arabiaa KTS. Käännä tämä profetia arabian kielelle ja sikäläisten luettavaksi. Luethan sinäkin kristittyjen tekstejä, tasapuolisuuden nimissä toisinkin päin.

Äänestä

...

Äänestä
  • "Minä sanon teille, että niin idästä kuin lännestä tulee monia, jotka yhdessä käyvät aterialle Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin kanssa."
    Raamatun sanoma kullekkin ajalle.

    Äänestä

Juuri niin tulee käymään kuin nim. nälkä kirjoittaa.

Äänestä
  • Miksi sensuroitte tekstin jatkon:

    "...mutta valtakunnan lapset heitetään ulos pimeyteen; siellä on oleva itku ja hammasten kiristys."

    HAHAHAAAA!!
    :D

    Äänestä

Kts. Sinulla on ihan oma evankeliumi, samoin lahko- ja iisebelin hengelläkin.
Ikävä kyllä kristitty maa vielä toistaiseksi, joten duunia on sulla vielä edessä. Lopputuloskin tiedetään Raamatun mukaan.

Äänestä
  • KYLLÄHÄN SE ON SILLÄ TAVALLA, ETTÄ MINUN EVANKELIUMINI ON IHAN VIRALLISESTA KIRKKORAAMATUSTA:

    Matteus
    8:10 Tämän kuultuaan Jeesus ihmetteli ja sanoi niille, jotka häntä seurasivat: "Totisesti minä sanon teille: en ole kenelläkään Israelissa löytänyt näin suurta uskoa.
    8:11 Ja minä sanon teille: monet tulevat idästä ja lännestä ja aterioitsevat Aabrahamin ja Iisakin ja Jaakobin kanssa taivasten valtakunnassa;
    8:12 mutta valtakunnan lapset heitetään ulos pimeyteen; siellä on oleva itku ja hammasten kiristys."

    Se, mikä evankeljumi TEIJÄN lössillä kulloisenkin korvasyyhyn mukkaan on käytössä, ei mua kiinnosta.

    Kyllä JÄMPTI on NIIN!

    Äänestä

  • KTS (Ei kirj.) kirjoitti:

    KYLLÄHÄN SE ON SILLÄ TAVALLA, ETTÄ MINUN EVANKELIUMINI ON IHAN VIRALLISESTA KIRKKORAAMATUSTA:

    Matteus
    8:10 Tämän kuultuaan Jeesus ihmetteli ja sanoi niille, jotka häntä seurasivat: "Totisesti minä sanon teille: en ole kenelläkään Israelissa löytänyt näin suurta uskoa.
    8:11 Ja minä sanon teille: monet tulevat idästä ja lännestä ja aterioitsevat Aabrahamin ja Iisakin ja Jaakobin kanssa taivasten valtakunnassa;
    8:12 mutta valtakunnan lapset heitetään ulos pimeyteen; siellä on oleva itku ja hammasten kiristys."

    Se, mikä evankeljumi TEIJÄN lössillä kulloisenkin korvasyyhyn mukkaan on käytössä, ei mua kiinnosta.

    Kyllä JÄMPTI on NIIN!

    Relax dude

    Äänestä

Entäs jos vielä tutustuisit aloitukseen nimellä - Tulkitstko Raamattua oikein?
Ei syyhytä mistään ja oikeinhan se onkin, että jos ei hyväksy Jeesusta, niin itkuhan siitä lopulta tulleekin.

Syyhystä en mitään ymmärrä, mutta luulen, että sillä on yhteys vitsiin amerikan serkusta. Tämä sukuloi Pohjanmaalla ja ison talon isäntä esitteli tiluksiaan. Voi, meillä on paljon suuremmat ameriikassa. Aina isännän esitellessä tuli serkulta sama vastaus. Viimein terassilla iltakahvia hörppiessä tuli siili siihen syömään kupistaan.
Serkku kysyi, että mikäs se tuo eläin on?
Satiainen - totesi isäntä. (oli jotakin suurempaa kuin ameriikassa)

Äänestä
  • Aloitus on silkkaa kanavointia ja mediumismia eli sitä samaa kommunikointia "Jeesuksen" kanssa mitä New Age-piireissäkin harjoitetaan.

    Meille riittää Raamattu kommunikaatiovälineeksi.

    Kyllä JÄMPTI on NIIN!

    Äänestä

Siltäpä näyttää, että riittää, mutta kerro nyt miksi et käännä arabiaksi näitä kristittyjen profetioita, katsos kun ne ovat ihan Raamatullisia. Siellä Raamatussa on samoja asioita ja Suomen historiassa loput.
Raamatun mukaan jokaisella on itku ja hammasten kiristys ilman Jeesusta, jotta siihen malliin puhu sinäkin. Ei Raamatusta voi ottaa osaa ja toista jättää huomioimatta. Hyvä jois tämän ymmärät.
Jeesuksen löydät Raamatun sivuilta ihan itse, et tarvitse New Age harhoja.

Äänestä

KTS (Ei kirj.)
13.4.2013 01:18
0
Sulje
Aivopieru olen kuten kaikki muukin tällä foorumilla.

Äänestä

Tämä alkuperäinen kirjoitus on kyllä parasta viihdettä ja kertakaikkisen mahtava ikkuna uskovaisten maailmaan ja todellisuuteen.

Joku on saanut asiat päässän niin totaalisen sekaisin että onnittelen häntä itseä ja samoin uskovaisten maallisia pomoja. Tälläistä umpihämärää jälkeä tulee kun pelleilee hieman hoitoa tarvitsevien ihmisten kanssa. Hyvä hyvä pastorit ja kirkonmiehet. Hyvää työtä. Näillä kavereilla sitten rakennetaan vakaata tulevaisuutta :)

Äänestä
  • Martti A.lle
    valitettavasti maailmantalouden romahdus on aivan varma katastrofi aivan maallisilla mittareillakin mitattuna, ja se on päivä päivältä varmempi tosiasia joten naura vain kyllä sinunkin pankkitiliisi koskee ennemmin tai myöhemmin!
    tai jos olet niin rikas että pidät rahojasi vaikka Sveitsin veroparatiisissa niin tiedä tämä koko Sveitsin pankkisektori romahtaa yhdessä yössä ja ne jotka ovat sinne rahansa muka turvaan laittaneet menettävät kaiken!
    Kullan ja hopen hinta ensin nousee mutta sekin sitten romahtaa arvottomaksi..
    Hyperinflaatio on tulossa myöskin, EKP ja FED edesauttaa sen tuloa matalalla korkopolitiikalla ja lisävelalla ja setelipainoilla, heidän tarkoituksenaan on tietysti elvyttää mutta kun se karkaa käsistä seuraa ensin paniikin omainen korkojen nosto ja sitten hyperinflaatio!
    666-järjestelmä on jo ovella , siis maailman viimeinen rahasysteemi. Pedon merkiksikin kutsutaan.
    RFID SIRU IMPLANTTI johon tulee pankki ja sosiaaliturvatiedot ynnä muut yhteydessä rekistereihin. Kukaan jolla ei ole sirua kädessään ei voi ostaa eikä myydä, käteistä rahaa ei enää ole.
    Voi kuulostaa hyvältä innovaatiolta jos ei tiedä mitä se tarkoittaa ikuisuuden kannalta. naura vain joskus ne pistää sen sun käteen jos et usko ja kieltäydy siitä.
    usan varapresidentti Joe Biden sanoi: "Mark my words before 10 years is over, every american has microchip implant in his body!"
    ja jos et vieläkään usko Martti Ateisti niin tässä on kuvatodiste. http://www.youtube.com/watch?v=3AJIdc-MO88

    Äänestä

  • juuuuuuuupeli kirjoitti:

    Martti A.lle
    valitettavasti maailmantalouden romahdus on aivan varma katastrofi aivan maallisilla mittareillakin mitattuna, ja se on päivä päivältä varmempi tosiasia joten naura vain kyllä sinunkin pankkitiliisi koskee ennemmin tai myöhemmin!
    tai jos olet niin rikas että pidät rahojasi vaikka Sveitsin veroparatiisissa niin tiedä tämä koko Sveitsin pankkisektori romahtaa yhdessä yössä ja ne jotka ovat sinne rahansa muka turvaan laittaneet menettävät kaiken!
    Kullan ja hopen hinta ensin nousee mutta sekin sitten romahtaa arvottomaksi..
    Hyperinflaatio on tulossa myöskin, EKP ja FED edesauttaa sen tuloa matalalla korkopolitiikalla ja lisävelalla ja setelipainoilla, heidän tarkoituksenaan on tietysti elvyttää mutta kun se karkaa käsistä seuraa ensin paniikin omainen korkojen nosto ja sitten hyperinflaatio!
    666-järjestelmä on jo ovella , siis maailman viimeinen rahasysteemi. Pedon merkiksikin kutsutaan.
    RFID SIRU IMPLANTTI johon tulee pankki ja sosiaaliturvatiedot ynnä muut yhteydessä rekistereihin. Kukaan jolla ei ole sirua kädessään ei voi ostaa eikä myydä, käteistä rahaa ei enää ole.
    Voi kuulostaa hyvältä innovaatiolta jos ei tiedä mitä se tarkoittaa ikuisuuden kannalta. naura vain joskus ne pistää sen sun käteen jos et usko ja kieltäydy siitä.
    usan varapresidentti Joe Biden sanoi: "Mark my words before 10 years is over, every american has microchip implant in his body!"
    ja jos et vieläkään usko Martti Ateisti niin tässä on kuvatodiste. http://www.youtube.com/watch?v=3AJIdc-MO88

    Israelin armeija on jo sirutettu:

    http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1745475/pg1

    Mikä on lössin johtopäätös?

    Ymmärrystä tästä. Tämmärrystä ystä.

    Äänestä

Jahas. Tuli sitten profetia "väärästä suusta". Ikävä kyllä, muille Herra tuskin vaivautuu puhumaan kuin omilleen. Yksi poikkeus oli Bileamin aasi, jonka Jumala pani puhumaan kun muu ei auttanut. Sekö myös edellä?

Äänestä

Nyt tulee viesteihin väärä sanoma kun väliin tulee uusi viesti.
Bileamin aasi juttu on tarkoitettu Martti A:lle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyui-ytu9 kirjoitti:

ENNUSTAN JEESUKSEN KRISTUKSEN NIMESSÄ MITÄ KOEN PYHÄSSÄ HENGESSÄ
Olemme Todella menossa vaikeita aikoja kohti mitä emme ole nähneet sitten ensimmäisen ja toisen maailmansodan, sekä mitä Suomi on kokenut vuosikymmeniä taaksepäin.

"Jatkosodasta ja talvisodasta Minä sinut pelastin Suomi, ja annoin pitää maasi mutta tämä karhu ei voi tehdä mitään ilman minun sallimatta, eikä hyökätä maahasi eikä miehittää ja jatkaa siitä eteenpäin Eurooppaan ja Israelin vuorille, ennenkuin Minä laitan koukut hänen leukaansa,ennenkuin se aika on kypsä, Sanoo Herra.Synti hallitsee kansoja ja kansakuntia yhä enempi päivä päivältä ja vuosi vuodelta,sillä enhän Minä Herra voi muuttaa Raamatun kirjoituksia mitä olen pyhässä Sanassani sanonutprofeettojen välityksellä vuosituhansien ajan, sekä Poikani Jeesuksen Kristuksen Sanan ja saarnan kauttaja pyhien apostoleitten,muutenhan Minun täytyisi pyytää anteeksi Sodomalta ja Gomorralta jotka Minä tuhosin tulella heidän syntisen elämänsä tähden."

"Samoin Minä Herra tuhosin vedenpaisumuksella muinaisen maailman, mutta Minä Herra olen vain pitkämielinen kaikkia kansoja kohtaan, enkä tahdo että kukaan hukkuu, vaan että tulisivat tuntemaan Poikani Jeesuksen Kristuksen sovitustyön.Kun ihmiset eivät käänny hyvinä aikoina Minun puoleeni, niin Minä sallin vaikeita aikoja sinulle Eurooppa ja siinä olevat kansat ja Suomi - sekä muut kansat, sanoo Herra.Talvet tulevat olemaan tästä lähtien niinkuin pohjoisnavan talvia, mutta annan myös erilaisten äärimmäisten sääilmiöitten kohdata sinua Eurooppa."

"Suuremmat myrskyt tulevat kuin koskaan ennen ja samankaltaisia mitä tapahtuu etelämaissa; tulvia, maanjäristyksiä, sekä uutena ilmiönä Minä päästän yhä suurempia metoriitteja ilmakehäsi läpi, Sanoo Herra.Sinä saat myös nähdä, kuinka kaikki kallistuu moninkertaisesti Euroopassa, eikä mitkään sinun elvytysyrityksesi voi sitä taloutta pysäyttää joka tulee kaatumaan kuin suuri puu, sillä sinulla on väärä rauha," ei mitään hätää", mutta sitten sitten sinä olet synnytystuskien keskellä jotka lisääntyvät lisääntymistään Minun Poikani Jeesuksen Kristuksen tulemukseen, Karitsan häitä varten ja iankaikkista elämää varten.Minä sallin nämä ja järkytän rauhaasi jossa elät, Sanoo Herra, koet myös nälkää, köyhyyttä ja monenlaisia kulkutauteja."

"Monet jäävät työttömäksi tässä Euroopassa ja Suomessa, sillä sinun rahasi loppuvat, sanoo Herra ,mutta Minä sallin sen, sillä Minä olen Kaikkivaltias, sillä Sanassani on sanottu että synti on kansakuntien häpeä, mutta vanhurskaus korottaa kansat ,mutta sinä Morsian, älä pelkää, Minä en jätä sinua vihan aikaan, sinä joka olet valmis ja lamppusi on täynnä öljyä, sinä Morsian tapaat Minut taivaan pilvissä ja Minä annan sinun nähdä niitä ihmeitä joita Minä Herra tein maanpäällä lihassa ollessani, sekä Elian ja kuivuuden aikana."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu