Hallitus ajaa Suomea konkurssiin liittääkseen avuttomassa tilassa olevan maamme ensin liittovaltioon ja sitäkautta USA:n sionistien ajamaan yhteen maailmanhallitukseen. Syy miksi maamme ajetaan alas, on se että hyvävoimainen kansa on liian vahva taipuakseen poliisivaltio holhoukseen! Kansan on aika puuttua tähän!! Infoa löytyy täältä:
Teoksen on kirjoittanut brittiagentti John Coleman ja asiat vahvistaa monessa kohtaa mm USA:n ex varapresidentti ym. Joten mistään salaliittohöpinästä ei ole kyse. Ja näkeehän tämä.. kun ympärilleen katsoo.. että kaikki ei ole kunnossa!
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=2158
Hallitus ajaa Suomea konkurssiin > liittovaltioon
9
83
Vastaukset
- Halllitus vaihtoon!!
Suomen kansa: on valinnan paikka. Haluammeko mikrosirut olkapäihimme ja sionistien 24/ 7 valvonnan päälle jossa kansan oikeudet poljetaan Neuvostoliiton tasolle ja toisinajattelijat "poistetaan". Kokoomuspolitiikka johtaa meidät tähän kyseiseen maailmanhallitukseen.
300 komitean johtama sionistinen bilderberg: http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=2169
Kataisen kommentti Bilderbergiin: http://www.youtube.com/watch?v=2OMAv8zmItY - ilkka 1
näin valmistellaan uutta maailman sotaa. Koko maailma kuralla suomi mukana.
Loistava sopimus kuten katainen/urpilainen toteavat.- Soini pelastaa
Kyllä kansa tyhmää äämestää noita lapsia jotka
voi aivopestä. Vain Soimi pelastaa isänmaamme - hyväveli
Soini pelastaa kirjoitti:
Kyllä kansa tyhmää äämestää noita lapsia jotka
voi aivopestä. Vain Soimi pelastaa isänmaammeEi taida enää olla presidentillä valtaa hajoittaa hallitus ja eduskunta?! Ainoa mikä voisi Suomen pelastaa, olisi uusi eduskunta ja hallitus. Tosin, vaikka presidentti on muka puolueeton, ei hän kokoomusenemmistöistä hajoittaisi!
- liittosala rakas
Kyllähän meitä ajetaan johonkin suuntaan; Armeija supistetaan, poliiseja vähennetään, tulli,rajavartiolaitos....Työttömiä, köyhiä kyykytetään, ihmisiä pelotellaan. Suvaitaan rikollinen turismi ja ei sille voida mitään kun ollaan eu;ssa..
Pukkaa kyllä liittovaltiota, pankkiunionia joko natoa tai yhteistä puolustusliittoa.
Sitähän tässä yritetään eikä siitä pelasta kuin uudet vaalit ja ihmisten herääminen muissa maissa.
Järjettömin asia mitä tapahtuu on rahansiirto; verovaroja annetaan yksityiselle puolelle ja julkinen ajetaan alas=tulos on se ettei ole kuin yksityinen puoli koht puolin.
Hyödyn tästä korjaa muutamat hassut ihmiset ympäri maailmaa. - tomppelien jutut
Mitäs ne uudet vaalit auttaisi, taidat olla vähän naivi, vai ?
- käyrät kurkut
Jos ja kun tulee uudet vaalit, on mahdollisuus muuttaa nykypolitiikkaa. Vai oletko sinä niin prkle tyytyväinen "tomppelien jutut" tähän menoon? Sinun ei tarvitse silloin äänestää mutta anna meille tyytymättömille mahdollisuus olla naiveja.
Tässä maailmassa ei tapahdu mitään muutosta jollei pidetä meteliä ja huolissaan olevat ihmiset jaksaa pitää asioita framilla.
Kokoomuslaiset eivät edes tajua missä saastassa istuvat, ensivaaleissa pakko tapahtua tai me tosiaan ollaan eu;n alinpaa kastia ja täysin määrättävissä olevia. - tilinteko tulee
Monta MINISTERI tarvitaan vaihtamaan palannut sulake kotona? Ei kuulu ministerin toimeenkuvaan (mikä on sulake).
Hallituksessa on yli puolet liikaa päänahkoja. Haluaisivat vielä lisään. Korokkeen, jossa vähä älliset istuu on tarkoitettu yksi riviSEKSI.
Nyky hallituksessa ei ole yhtään ministeriä, jolla olisi edes muodollinen pätevyys hoitaa työnsä, silti kun ovat tulleet valituksi, niin yhdessä yössä muuttuivat 100% osaajiksi. MENTOORI ministerit pitäs olla jokasella keltanokalla kyseiseen tehtävään nähden. Ei se aitio ole MATRIX tyylinen mesta, jossa LADATAAN osaaminen päähän.
Muutosta ei tule, koska rahalla on valta. On ollut ja tulee olemaan. Jokainen päättäjä on aina ostettavissa. LIPPIS vaihtuu senmukaan, koka tarjoaa parhaat edut.
Vihreet on syntisin joo-joo väki, joka kannattaa sitä mitä Jykä KÄSKEE. Muuten tulee potkut ja liksa tippuu. Nynnyin porukka. Talvivaara on hyvä esimerkki "viher" pölhöistä.
Jykä pääsee aikanaa VANHAINKOTIIN ja siellä saattaa tulla palautette ja "palvelu" voi olla huonoa, jos hoitajat vaan muistaa millanen leikkaaja liksoissa tuo narri oli. Pisu lorisee vaippaan ja monta tuntia kestää, et viittävät vaihtaa. Siinä olis kiva kysyy milles nyt tuntuu, kun valtaa ei oo? - no niin
Typerää on kuvitella mitään vaaleilla muutettavan, totta typerimmät äänestäjät voivat niin uskoa. Sellainen usko perustuu kuitenkin luuloon ja heikkoon politiikan tietämykseen.
Kertokaa sitten pari vuotta seuraavien vaalien jälkeen mikä onkaan muuttunut.
Nyt voitte listata näitä muutoksen kohtia jo tähän. Voidaan sitten päivitellä sitä naivismia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167200- 1992597
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1082170En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761598Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911119- 431005
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46999- 99951
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6753- 45749