Elikkäs nissan king cab vm 2004 sammuilee kesken ajon. Auto kuitenki lähtee käyntiin kun antaa valua vaihde päällä. Auto myös lähtee käyntiin normaalisti kun kääntää virrat pois ja käynnistää uudellenn. Moottorin häiriövalo myös syttyy auton sammuessa. Häiriövalokin sammuu kun käynnistää auton uudelleen.
Onko k3llään kokemusta tällaisesta viasta?
Onko k3llään kokemusta tällaisesta viasta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla olis vähän samanlaista ongelmaa. Vm 2003 king cab sammuu kanssa kesken ajon. Välillä voi männä 1000km sammumatta ja välillä sammuu parikin kertaa samana päivänä. Kun hyytyy, niin ei lähde käyntiin vaihde päällä tai starttaamalla. Kun käyttää virrat pois, niin sitten lähtee käyntii, kuin ei mitään vikaa olisi ollutkaan. Eivät huollossa löytänyt mitään vikaa. Kellää neuvoja?
mulla sama vika ollut king gabissa monta vuotta, nyt sammui,eikä lähde enää käyntiin,ei anna polttoainetta suuttimille,missä vika
Potikka kaasupolkimesta katkoo uusi oli melko kallis itse ostin romiksesta muistaakseni 60€.