Naisten pinnallisuus on täyttä totta.

bachelor2

Olen lopettanut kumppanin etsimisen ja varsinkin nettitreffaamisen. Minulla oli mielenkiintoinen profiili, otin yhteyttä ihmisiin, olin aidosti kiinnostunut mutta ei kertakaikkiaan mitään. En ollut epätoivoinen, ei ole rikosrekisteriä, ei päihdeongelmaa ja toivon löytäväni tavallisen luotettavan naisen.
Jutun ytimeen päästään nyt; omaa profiili pidin vuoden ja yhdet treffit järjestyi. Tein kokeeksi toisella nimimerkillä profiilin, johon laitoin miesmallin kuvan, erikoiset harrastukset ja överitulot! Siis aivan tuulesta temmattu juttu, ensimmäiseen viestiin meni aikaa tasan 6 minuuttia kun vierailin muutaman naisen sivuilla ja profiilissa en kertonut mitään itsestäni, pelkkä tervehdys!!! iis mitä vittua, jokainen normaali järkinen ihminen tajuaa tuollaisen profiilin feikiksi! lisäksi vaikka vastailin kuinka törkeästi naiset vain jatkoivat juttelua!
ELI AINOA ASIA JOKA NAISILLE MERKITSEE ON RAHA, RAHA JA ULKONÄKÖ, ULKONÄKÖ.

10

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3+1

      Samaa p.askaa taas samalta trollaajalta. Lopeta jo.

    • Samaa mieltä, turha on naisten väittää muuta. Kauniit haluavat kauniita ja rikkaat rikkaita, siihen yhtälöön ei muita mahdu. Been there, done that.

    • 20+15

      Sama juttu. Jos laitan profiilin omilla tiedoillani ja omalla kuvallani niin en saa vastauksia, mutta jos kerron olevani 28-vuotias ja laitan ulkomaalaisen hoikan naisen kuvan niin sähköpostini on tukossa kaiken ikäisten miesten viesteistä muutamassa minuutissa. Eli homma toimii tasan samalla tavalla molempiin suuntiin ja jokainen tietää sen jo, joten turha edes tehdä asiasta avauksia.

    • niii-i ja jooo-o

      Niin,mutta tavallaan avaus ei ole turha,vaan ainakin herättää itselläni kysymyksen mitä hittoa suurin osa hakee nettideitistä?!Seksiä,komeeta/kaunista ulkokuorta ja rahaako,siinäkö se on arkielämän perusta???

      Ja itse olen siis myös viimeisen 3kk:den aikana lopetellut eri nettideittien profiileja koska,kaikkialla on samanlaista paskaa.Jäljellä enää 3 joista 1 menee sulkuun tuota pikaa kun tilaus loppuu.Jäljelle jää enää 2 ilmaisdeittiä,joihin asennoidun "välipitämättömästi".Ainoastaan jos ja kun löytyy mielenkiintoinen ihminen,joka vastaa useamman kerran,panostan hommaan.

    • bachelor2

      Kyllä, varmasti miehetkin toimivat näin mutta on enempi sääntö kuin poikkeus että normaalit miehet saavat todella vähän yhteydenottoja verrattuna normaali tuloisiin tai normaalinäköisiin naisiin.

    • testing

      Eipä tuo testi muuta todista kuin sen, että tyhmiä ihmisiä riittää. Ja tuollaisten testiprofiilien tekeminen todistaa sen, että testailija kuuluu noiden tyhmien ihmisten seuraan. Kyllähän jokainen tajuaa, että idiooteille suunnatulla profiililla saa idioottien huomion. Ja jos kerran siitä pitää, niin on arvoisessaan seurassa.

      On tietysti myös mahdollista, että aloittajalle vastanneet olivat miesten tekemiä testiprofiileja, joissa esiinnyttiin naisina. Ja tarkoituksena siis ärsyttää niitä rikkaita ja komeita miehiä joita kaikki palstan miehet vihaavat.

      Onkohan nettideitissä yleensäkään mitään muuta kuin miesten testiprofiileja?

      Aloittaja: Millä perusteella väität profiilisi olleen mielenkiintoisen, jos sait vain yhden naisen treffeille kokonaisen vuoden aikana?

    • bachelor2

      kerroin rehellisesti asioista, mielenkiinnonkohteista, jaoin kuvani, perheeni, elämäni, ajatukseni. rehellisesti Jos ed.mainitut ei riitä niin sitten ei mikään!

    • jeps.

      Minkälaiset naiset sitten otti feikkiprofiiliin yhteyttä?

    • bachelor2

      Erittäin kauniit hyvänäköiset ja kokoiset. muodollisesti pätevät vaikka olivat opiskelijoita työttömiä mt-ongelmaisia pikkuprinsessoita jne jne.. mutta hyvännäköisiä pallotissejä runko ja naam hyvä mutta luonne pelkän rahan ja vallan perään. vrt. ninni katri ja leina? viidakon tähtösistä. en itse kyseisistä neideistä pidä vaimo matskuna mutta naisin kyllä aivot pihalle niiltä jos pääsisin kanssakäymiseen.

      • Älä enää ihmettele..

        "hyvännäköisiä pallotissejä runko ja naam hyvä mutta luonne pelkän rahan ja vallan perään. vrt. ninni katri ja leina? viidakon tähtösistä. en itse kyseisistä neideistä pidä vaimo matskuna mutta naisin kyllä aivot pihalle niiltä jos pääsisin kanssakäymiseen."

        Aamen... tämä kirjoitus antoikin jo täydellisen vastauksen siihen, mikseivät naiset kiinnostu sinun kaltaisestasi miehestä. Vika ei ole ollut naisissa vaan SINUSSA. Olet häpeä koko miessukukunnalle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe