Järkeä tässä ei ole yhtään.
Katainen ja Urpilainenko ovat prysselin bobrikofin kanssa luovuttaneet suomen keskittämis ja harvainvaltakokeilun koelaboratorioksi.
Aika hurja visio, mutta järjettömyydelle on mahdotonta löytää oikea selitys.
Katainen ja Urpilainenko ovat prysselin bobrikofin kanssa luovuttaneet suomen keskittämis ja harvainvaltakokeilun koelaboratorioksi.
Aika hurja visio, mutta järjettömyydelle on mahdotonta löytää oikea selitys.
Vastaukset 8
Vanhimmat
joka parhaimmat lahjukset antaa veroparatiisissa sijaitsevalle salaiselle pankkitilille.
fakta kallupit kaikkiin kuntiin.
Tuon hallituksen yleisen tiedonannon mukaan 80%-ia kansalaisista ei saa lääkäripalveluja alle kahdessa viikossa. Kuntaliitossotehömppä on tehtävä tästä syystä!
Miksi ei ole tehty, tai ainakaan julkaistu kuntakohtaisesti, missä lääkäriinpääsy kestää kauimmin ja missä sinne pääsee nopeammin.
Meidän pikkukunnassa ei kauan kestä, mutta keskuskaupungissa ja sen liitoskunnissa... voi taivahanjumala jonoja.
kepu pettää taas.
Hallituspuolueena kepu käyttäytyi kuin kameleontti. Sen touhu oli välillä oppositiohöpinöitä ja sitten hallitushöpinöitä.
Nyt kepu oppositiopuolueena käyttääytyy edelleen yhtä skitsoffeenisesti. Ollaam mukamas oppositiossa, mutta kuntaliitos työryhässä kepu oli ensimmäisenä laatimassa pakkkkoliitoksia. Kepun kahdella tuolilla istuminen on ällöttävää.
Kolme lahjottua kepulaista laativat tuon petosskeissin. Kepu pettää aina.
http://www.saarakkala.fi/blogi/2013/05/08/291
Koska into siirtää palveluiden järjestäminen maakuntakeskukselle on pieni johtuen hallituksen valitsemasta sote-alueen vastuu- eli isäntäkuntamallista sairaanhoitopiirimäisen kuntayhtymän sijaan, saa hallitus aikaan kuntakentällä vilskeen, jonka seurauksena maakunnissa keskikokoiset kunnat alkavat tehdä 20 000 asukkaan liitoksia keskenään ja maakuntien reuna-alueiden kunnat liittyvät niihin joko lakkauttaen itsensä tai sitten ne hakevat valtioneuvostolta poikkeusta ja jäävät, tai ne jätetään, liitosten ulkopuolelle, kun ne voivat saada perusterveydenhuoltonsa tältä muodostettavalta 20 000 asukkaan vastuukunnalta, mikäli valtioneuvosto antaa siihen erikoisluvan. Tarvittaessa hallitus vielä erilaisin työssäkäyntikriteerein varmistaa, että se saa runnottua haluamansa malliset keskuskaupungit maakuntiin. Muulla ei niin väliä.
Tässä osa blokista, lue kaikki ja ota
kantaa. https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11
Tule mukaan toimimaan, aloitteella on jo kiire, nyt pitäisi saada
kansalaiset talkoisiin keräämään nimiä sieltä missä ihmisiä liikkuu,
jos haluat toimia katso ohjeet aloitesivustosta.
Ryöstönsallimismallihan tuo on. Keskuskaupngeille hakutaan vapaa ryöstöoikeus realisoida kuntien metsäomaisuus , jota ei ole ihan vähän. Samoin keskuskaupungit voivat estää kaavoituksella ihmisten rakentamasta kotejaan noiden slummihuumekortteleidensa ulkopuolelle.
Keskustapuolekkin petti meidät.
Suomeen riittää yksi kunta. Pääkauunki pitää rakentaa keskelle suomea ja tilaa ja hyvää rakennusmaata riittää loputtomiin ja laajentumiselle ob myös tilaa kaikkiin ilmansuuntiin. Eteläsuomi helsinkeineen on oivaa satamakaupunkialuetta tulevaisuudessa. Eihän muissakaan euromaissa pääkaupunki ole rannikonpätkällä? Missä sijaitsee Ranskan ja Saksan pääkaupungit?
Ei missään euromaassa pääkaupunki ole meren rannassa.
kepu pettää aina.