Puulaakisarja

MM Jyystö

Hahhah naurattaa ylimainostettu NHL höpöhöpöliiga. Kaikki puhuu kuinka Pohjois-Amerikkalaiset ovat ihmemiehiä. Kuitenkin vuosi toisensa jälkeen ihmemiehet ovat ulkona mitalipeleistä, Hahhahaa. Kertokaa miksi ihailemanne NHL-maajoukkueet eivät voita jokavuosi ylivoimaisesti maailmanmestaruutta.

Tietenkin siksi koska NHL on ylimainostettu pelleliiga.

4

188

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • indexhex

      Jos sulla on paha olla, niin kay pitkakseen...

    • lätkä suomenlaji

      Täsmälleen oikein. NHL-pelaajia pidetään täällä melkein jumalina ja superhyvinä urheilijoina, vaikka sitten MM-jäällä ei näe kunnon eroa Hietasen ja jonkun NHL-tähden välillä. Sanoisin että varsinkin Suomessa yliarvostettu liiga, mutta lätkä on kuitenkin meidän ykköslaji ja suomalaisten juttu. (maailmanlaajuinen kilpataso todella alhainen vrt. "suurimpiin lajeihin") Rahaa siellä liikkuu pirusti, sitä ei käy kieltäminen.

    • Vilektronin Esa

      Sen eron näkee NHL:ssä, ei näissä mm-kisoissa ym. muissa turhanpäiväisessä höntsäturnauksissa.

      Ville Leino, sm-liigassa 77 pisteen pelaaja, NHL:ssä rivipelaaja.

    • kavana

      Taas se nähtiin. NHL puulaakimiehet lähtevät vuosivuoden perään häntä koipien välissä takaisin sinne mistä ovat tulleet.

      MM-kisoissa pelataan liian tasokasta peliä heille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2465
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2096
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      945
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      778
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      495
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      472
    Aihe