Söin seronilia/seromexiä 1,5vuotta vakavaan depressioon,joka syytä&seurausta vakavan bulimian kanssa.Lopetin ne jo 2kk sitten,mutta sähköiskut ja raivostuttava,elämää rankalla hankaloittava ilotulitus päästä varpaisiin jatkuu ja jatkuu... Koskahan mahtais loppua?Huumorintaju jo finito!!!Millä nää sähkötällit loppuis?Diapam ja alkoholi kokeiltu -no use.
seronilin lopettaminen?!?!?!
Kara R.
101161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei nuo lopetus oireet lopu koskaan, mutta ainahan voit jatkaa lääkkeen käyttöä hautaan asti. Kaikki masennnuslääkkeet on keksitty aivan sattumalta, eikä se ole mikään ihme, koska aivojen toimintaa ei tunneta. Kokeile 5-HTP:tä, se voisi auttaa, koska lisää serotoonin määrää. Suapi iliman reseptiä luontaistuote kaupoista.
Kyllä ne oireet loppuvat, itse olen tässä 15 vuoden aikana aloittanut ja lopettanut onnistuneesti SSRI- ja SNRI-lääkkeitä.
Aloittaja; sinulla on sitten varmastikin ollut 60-80 mg/vrk jos yksi indikaatio on ollut bulimia, eli korkea annos, kait lopetit sen hitaasti asteittain? Itse lopettelin 80 mg:n annosta liki 8 kuukauden ajan.
Häh, mitä vittua se sulle kuulu, montako mg päivässä vedin sero nappeja. Se on kuule mun oma asia!
Uskomattoman lapsellista käytöstä ketjun aloittajalta!
Kysyit, koska vieroitusoireet loppuisivat ja avauduit julkisesti lääkkeestä ja diagnooseistasi. Kun joku avulias kysyy tarkentavan, vastaamisen kannalta oleellisen kysymyksen, sekoat kuin uhmaikäinen.
Turha vedota mihinkään SSRI-lääkkeen lopetusoireisiin. Ihminen usein luo niitä itse pohtimalla ja puntaroimalla jatkuvasti oloaan lääkkeen alasajon vuoksi. Monet lopettavat tujuja keskushermostoon vaikuttavia lääkkeitä nopeaan tahtiin sen kummemmin valittamatta.
Kun ihminen ei ole kokenut mitään ikävää, tylsistymisestäkin pitää tehdä vakava sairaus. Uskomatonta..
tää on aivan super naurettava palsta pentuja vissiin täynnä ku tollasta käytöstä aloittajalta siinähän kärvistelee ihan oikein tollaselle pennulle. nauti oloistas jos apu ei kelpaa
Joku esiintyi ilmeisesti ap:n nimimerkillä..
Vitun sairas oot sinä Voi ei. Ei masennukseen aina tarvita jotain traagista tapahtumaa!!!!
Saat anteeksi, mäkin olen vähän takakireä poikamies, ei ne naiset halua tälläistä masenunutta ja lihavaa miestä vaimokseeen.
Tosiaan saan koko ajan sähköiskuja päähäni ja samalla mulle tulee sellaisia ihme naamanvääntö ilmeitä, kun on ne viekkarit päällä.
Voi ei!
Joku hullu,joka OIKEESTI tarvis lääkityksen,on onnistunu pöllimään mun nikin!!!Mitä vittua!?!?!?Kuin se on mahdollistakaan???Se on siis se ketjun alottaja the real Kara R. joka täällä nyt kirjottaa ja ihmettelee.Mä alotin 20mg annoksella,sit nostettiin 40mg.Sen virheen tein että lopetin ku seinään,puolivahingos.Pitkäperjantaina viimenen tabletti,huomasin viikon reisun aikana et olivat sitte jääneet kotia.Sulle nikkivaras,vitun sairas urpo: hanki elämä,tai edes oma nimi!En ole masentunut enkä läski,sairaudesta parantunu 30 mimmi,ja pääsemässä naimisiin maailman kuumimman kissan kanssa.Hah!Teitä muita kiitän neuvoista,oireet lähteny ku puolitin päivän pamit ja aamukahvit,pienestä kiinni.Kohta täs mennään ihan ilman mitään apteekkitavaraa! :) Jos joku jatkaa tätä ketjua mun nikillä,ni kerron heti että se en sitten ole mä.Bye!!!