Espanjalainen pankki Santander teki Ferrarin ja Ecclestonen kanssa miljardisoipuksen, Ferrari ei panostanut Kimin autoon enää 2009, Kimi potkaistiin Ferrarilta, Alonso nimitettiin tilalle, Santander maksoi Kimille 2 vuoden palkan ehtona että Kimi ei tule F1:iin haastamaan Ferraria ja Alonsoa.
2 vuotta kului, Kimi on Lotuksella, vaikka Ecclestone yritti estää ja nyt Kimi pitää ajotaidoillaan pilkkanaan Ferraria, Alonsoa, Banco Santanderia ja Ecclestonea.
Nyt Banco Santander ja Ferrari osti Lotukselta Kimin päämekaanikon, jotta Kimi ei voisi voittaa Alonsoa ja Ferraria.
2 vuotta kului, Kimi on Lotuksella, vaikka Ecclestone yritti estää ja nyt Kimi pitää ajotaidoillaan pilkkanaan Ferraria, Alonsoa, Banco Santanderia ja Ecclestonea.
Nyt Banco Santander ja Ferrari osti Lotukselta Kimin päämekaanikon, jotta Kimi ei voisi voittaa Alonsoa ja Ferraria.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei auta, kun Kimi vaihtaa vaikkapa Red Bullille. Ferrari rahoineen ei voita ilman parasta kuskia. Niin ylivoimaista autosta ei vain saa.
Olisipa kiva nähdä ensi vuonna, että miten Alonso ja Ferrari panisivat kampoihin Red Bullin Vettelille ja Räikköselle? Paras auto ja parhaat kuskit. Ferrarille "mission impossible".
vie Suomen verovaratkin jos Katainen saa asiasta päättää. Miltä sit maistuu maksaa sen karvaranteen miljoonapalkka?
Älä sekaannu asioihin joista sinulla ei ole hajuakaan. Espanja maksaa lainansa pois, eikä takuut tule kaatumaan Suomelle.
Menee vielä aika pahasti off topicin tuo kommenttisi.
aineita toimittava diileri tulliin vai mikä närästää?
Nyt on räkällä hyvät tsäännisit voittaa kisa. Neljäs lähtöruutu ja edellisen kisan perusteella kaikki edellä olevat joutuivat käymään useammin varikolla hakemassa uutta kumia alle.
Se helvetin ruma kääpiö joka haittaa koko lajia joutais syrjään. Eikä unohdeta sitäkään että alonso pääsi kuin koira veräjästä sen yhden sutkauksen kanssa.
Flavio bissabää sentään sai toimitsijakiellon mikä oli oikein. Sitäkin päätöstä se kääpiö märisi.