Lohjan Laatuauto

Voisiko joku kertoo miksi kyseinen liike ei kerro ilmottelussaan käytettyjen autojensa hintoja? Eikös se ole hyvin tapojen mukaista vai onko jotain salattavaa:)
136244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

no kysy!

Äänestä

hinnoittelevat yleensä pyyntihinnat reilusti yläkanttiin ja jos/kun ei mene kaupaksi, niin sitten myöhemmin suunnilleen antavat pitkään myynnissä olleita autoja helpommin syntyvien (eli parempien) kauppojen yhteydessä "kaupan päällisenä", siis toinen auto lisäksi..

Äänestä

  • kallein kauppa kirjoitti:

    Kyseinen kauppa on eräässä vertailussa todettu koko Suomen kalleimmaksi!!!

    ks. http://www.ajovalo.net/Kaytetyt_liikkeet.htm

    Eipä taida nykyään voittaa kukaan turkulaista M.Sipilää ylihinnoissa..

    Äänestä

Lohjan laatuauto on laatuhintainen liike.

Äänestä

Kaksi kertaa olen tuolla käynyt. En kiinnittänyt huomiota hintoihin mutta muistan että kummallakaan kerralla minulle ei yritetty myydä mitään. Ei sitten jos ei kaupanteko kiinnosta, jos arvotetaan pärstän mukaan. Minähän en lauantaina ala autokauppaan menoa varten pukeutumaan.

Äänestä
  • Kannattaa nyt shortsit ainakin laittaa ennen autokaupoille menoa... ja jos joku yksilö kiinnostaa, kannattaa myös avata suu ja kysäistä myyjältä autosta. Ei ne jokaisen renkaanpotkijan perässä roiku kerjäämässä ja tyrkyttämässä missään liikkeessä.
    Ei sillä sinun pukeutumisellasi mitään väliä ole, vaan puhumattomuudellasi.

    Äänestä

24.11.11. Aamulehdessä ilmoitus, "Suuri autoliikkeen konkurssihuutokauppa". Ilmoituksen lopussa lukee "Lohjan Laatuautot Oy:n konkurssipesä.

Eihän nämä mitään mukavia uuisia ole, mutta kuinka monen yhksityishenkilön maahantuoman autoveron määrän tällaiset systeemit vaikuttaa?

Äänestä

Taas yksi liike konkurssiin.

Tästäkin voi kiittää halvemmalla autoja myyviä liikkeitä.

mm. Visa-autoa, Autosiltaa ja ostetaanautoja.fi:tä. Mikäli näitä liikkeitä ei olisi autojen hinnat kohoaisivat pilviin, ja meiltä menisi yöunet.

Liikkeet kuten Rinta-Jouppi ja Autokomeetta voisivat tarkistaa naurettavat hintansa.

Äänestä

Varaston kiertonopeus on tärkeää autokaupassa, koska muu kuin museoauto ei seisomalla kasva korkoa.
Ohessa kuva eräästäkin viikonloppuna myydystä XJ-Jaggesta.
http://kuvablogi.com/nayta/prev/img3356776.jpg

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ei hintoja näkyvissä kirjoitti:

Voisiko joku kertoo miksi kyseinen liike ei kerro ilmottelussaan käytettyjen autojensa hintoja? Eikös se ole hyvin tapojen mukaista vai onko jotain salattavaa:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu