Juha Sipilä on julkisestikin väittänyt, että hänellä on ansiolentäjän lupakirja. Sipilän lausumat lentämisestä eivät kyllä todista siitä:
http://www.flightforum.fi/forum/index.php/topic,106603.0.html
Taitaa taas käydä tässäkin niin, että Juha Sipillä on vain feikkilupakirja.
Juha Sipilä kärähti taas osaamattomuudesta
36
231
Vastaukset 36
- ei lentolupaa
Kepun puoluejohtaja kärähti valehtelemisesta.
- Kepun tuho
Kepu sakkaa pahasti eikä Juha osaa korjata tilannetta.
- Toisaaltahan
voipi käydä niinkin, että Urpilainen lentää komeassa
kaaressa ja pitkälle.
Toivottavasti ei kuitenkaan. - Tyhmähän se on
Sipilä vaan liitelee....kepunosteen voimalla vissiin?
- heh hehe
Sipilä on koko ajan vaikuttanut vähän yksinkertaiselta. Ei siis yllätä, ettei se ymmärrä lentämisestäkään yhtään mitään.
- Faktaa pukkaa
Sipilä ei ole mikään paksuposkinen löysä täti.
- Veritulpan pukkasi
Taitaa olla löysempi kuin luuletkaan.
- lestalahkolainen on
siinä faktaa.
- Fri S. Bee
Kakkaran heittämiseen ei lupakirjaa tarvita.
- Hiohihihhiii
Kakkaraa tulee Sipilällä suusta ja persehestä...
- Tökkis
Hiohihihhiii kirjoitti:
Kakkaraa tulee Sipilällä suusta ja persehestä...
Kapilla se naama on kuin prse ja suu kuin vanha vttu.
- lärppähuuli
Tökkis kirjoitti:
Kapilla se naama on kuin prse ja suu kuin vanha vttu.
Olisipa Kepun PJ ollut tälläkin lennolla katselemassa sopivaa laskeutumispaikkaa ja liidätellyt koneen rauhallisesti sinne.
1.6.2009 Air Francen lento 447 Rio de Janeirosta Pariisin. Lentokone sakkasi ja putosi mereen lentäjien vakavien ohjausvirheiden vuoksi Atlantin yllä. Kaikki koneessa olleet 228 ihmistä kuolivat.
- Jussilla on lupa...
..lennättää leijaa täysivaltaisen henkilön läsnä ollessa?
- lentäjä,.
Jos kone sakkaa eikä tehot riitä,jotain on silloin pielessä ja ainut suunta on tulla alaspäin ja saada lisää nopeutta,ja mieluiten nopeasti maan kamaralle.
- Hioihihihiihihihihi
Montako lentäjää täällä on keskustelemassa?
näyttää siltä että kaikki tällä palstalla keskustelijat omaavat liikennelentäjän lupakirjan:D- Hohhohhooo...
näyttää siltä että kaikki tällä palstalla keskustelijat omaavat liikennelentäjän lupakirjan
Kirjoituksista päätellen niin onkin. Sipilä taas ei puheidensa mukaan sitä omaa.D
- Hioihihihiihihihihi
Tässä on ollut väärinkäsitys. Juha Sipilällä on lupakirja, jolla hän saa lennättää paperista taiteltua lennokkia.
- Hioihihihihiihihi
Hallituksen kone sakannut Ja on syöksykierteessä joka taitaa olla mahdoton oikaista. Syöksykierre on siitä' ik'ävä että sitä' aika vaikea oikaista. Normaali sakkaus, jos ei ehdi kierteeseen on mahdollista jopa oikaista.
- Kuin B. Britton
Batterimies Sipilä oikaisee kyllä syöksykierteenkin katsellen siinä samalla kaikessa rauhassa maisemia ja miettien sijoituksiaan..
- Viimeinen oljenkorsi
Sipilän osaamattomuudesta tuli mieleen, kenen, keiden poika Juha on? Onko pojasta polvi parantunut jne? Tatu Vanhasen pojan suhteenhan kävi niin, että polvi kipeytyi niin pahoin, että pääministerin virkakin täytyi jättää. Ja haaveet kolmannesta kaudesta. Onko tällä Sipilällä vanhempiensa puolelta mitään poliittista perintöä? Matti Vanhasella oli. Tuliko Sipilä politiikkaan ns pystymetsästä? Ja miksi miljonääri hakeutuu kepun puheenjohtajaksi?
- etsillee
On se kova paikka sinulla tämä keskustan kadehtiminen, onko tuo teidän Jutta kokoomuksen juoksutyttö, kun vakuudetkin on mitä sattuu, onhan hänen aviomies kokoomuslainen joten neuvonantaja on lähellä. ei kaikki demarit tykkää kun harjoittaa oikeistolaista politiikkaa.Tämä lentäjä demadi on yhiä hyvä valehtelija kun muutkin demarit eihän ne muuta teekkään, kun lentää ja pyrkii kaikkiin euroopassa oleviin pöytiin.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yksinkertainen syy.
Kepu paras puolue miljonäärille. Tarviiko siihen muuta syytä. Viisa mies osaa päättää oikein. - Voi kauhisrus
etsillee kirjoitti:
On se kova paikka sinulla tämä keskustan kadehtiminen, onko tuo teidän Jutta kokoomuksen juoksutyttö, kun vakuudetkin on mitä sattuu, onhan hänen aviomies kokoomuslainen joten neuvonantaja on lähellä. ei kaikki demarit tykkää kun harjoittaa oikeistolaista politiikkaa.Tämä lentäjä demadi on yhiä hyvä valehtelija kun muutkin demarit eihän ne muuta teekkään, kun lentää ja pyrkii kaikkiin euroopassa oleviin pöytiin.
Ja tanssimestari Kaikkosen vaimo on demari. Siksiköhän Kaikkoselle tuomittiin vankeutta, kkun on vaimoltaan oppinut huonoja tapoja? Toisaalta vaimoa ei ole syytetty saati tuomittu mistään. Jospa Antti onkin se uhka siinä perheessä, joka voi opettaa vaimonsakin huonoille tavoille?
- Jungnerin War room!
Kuitenkin löytyy yo-todistus ja DI:n paperit. Toisin kuin esim MGR-demarilla..
- Kupilan Silli
Sellaista se on kepuleiden kanssa. Mikään mitä sanotaan ei koskaan pidä paikkaansa.
- Mr G
Sipilän diplomityötä ei löydy Oulun yliopiston kirjastosta, vaikka Sipilä väittää olevansa DI. Siihen poksahti tämäkin kupla.
- 13+10
Sipilä ei näköjään edes osaa vastata näin alkeelliseen kysymykseen lentämisestä.
- ei hyvin mee
Juha Sipilä ei todellakaan ole mikään hengen jättiläinen.
- Toups/PohPr/evp
Kapi-pässi taas suoltaa omaa typeryyttään. Mene nyt kiiruusti Laakson kallioille!
- J Utta
hih hih minun p erse on jättiläinen hi hih
- Paula Lehtomäki
J Utta kirjoitti:
hih hih minun p erse on jättiläinen hi hih
Mutta mun persus on megalomaaninen. Eduskunnan suurin eittämättä.
- Fjalar Jarva
No eipä Sipilä ymmärrä mitään kansantaloudestakaan.
- Sapiens dux
Sipilä on aivopierujen päästön mestari.
- S. Ipilä
Sapiens dux kirjoitti:
Sipilä on aivopierujen päästön mestari.
Kiistatta.
- Hiohihihihiii
Missä on Juha Sipilän diplomityö? Se ei löydy Oulun ylopiston kirjastosta.
- Kepu_pettää_aina
Sipilän diplomityötä ei löydy Oulun yliopiston kirjastosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518