Ymmärtääkö Krista ?

http://www.mtv3.fi/viihde/musiikki.shtml/viisu-krista-flirttaili-kilpakumppanin-kanssa/2013/05/1757044

Että flirttaileminen katsotaan tietyissä kulttuureissa aivan eri tavalla kuin länsimaissa ?

Haluaisin myös todeta, että positiivisuus on hyvä asia, jos sitä ei pursuteta niin ylitsevuotavasti, että siitä menee makukin. Poliittiset pussailutkaan eivät oikein kolahda meikäläiseen.
23480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

oksensin.

Äänestä
  • Herkkä?

    Äänestä

  • Juuri noin.

    Äänestä

  • Jesh.. kirjoitti:

    Juuri noin.

    Palstan pissikset ymmärrä sitä :-)

    Äänestä

  • No eihän kirjoitti:

    Palstan pissikset ymmärrä sitä :-)

    Ei näy ymmärtävän.

    Äänestä

  • Heh.. kirjoitti:

    Ei näy ymmärtävän.

    näitä kauheen tärkeitä asioita kuten europliisut ja jääkiekko kymmeniä aloituksia, aivan vajakkitoimintaa.

    Äänestä

  • No ei kirjoitti:

    näitä kauheen tärkeitä asioita kuten europliisut ja jääkiekko kymmeniä aloituksia, aivan vajakkitoimintaa.

    Nyt on taas menossa yksi tapahtuma mikä saa kansalaisten huomion pois olennaisista asioista. Eli jääkiekon MM-kisat. TV ja uutistoimistot toittovat jatkuvasti informaatiota siitä miten lätkäkisoissa Suomen joukkue menestyy. Siltä ei voi välttyä jos seuraa mitään mediaa.

    Tämä on yksi hyvä esimerkki siitä miten saadan ihmiset alistettua mediatotalitarismiin. Tarjotaan jokin sekundaarinen aihe mihin media kiinnittää kaiken huomionsa. Samaa aikaan varjoissa voidaan tehdä mitä vaan. Kun kansalaisten huomio on urheiluspektaakkelissa, niin unohtuu työttömyys, talouskriisi ja uhkaavat ympäristökatastrofit kokonaan. Kriisiaikoina tämä on juuri se mitä valtaeliitti toivoo.

    Mutta eipä urheilutapahtumat ole ainoa harhautus millä ihmisten mielet täytettyä turhuudella. Media syöttää koko ajan "viihdettä" jonka tarkoitus on tehdä ihmisistä passiivisia kuluttajia joita ei kiinnosta lainkaan tulevaisuus ja joita voi kusettaa miten haluaa. On myös tehty tutkimustuloksia joiden mukaan runsas televisionkatselu oikeasti tyhmentää ihmisiä. Sen vuoksi ihmiset ovat nykyään kyvyttömämpiä kuin aiemmin. Kun lapsesta asti tuijotetaan tyhminä kuola suupielestä valuen tv:n väkivaltapornoa ja älyttömyyksiä. Aikuiset tuhoavat lastensa aivot antamalla heidän katsella telkkaria tuntikausia päivässä.

    Kuten Terence McKenna sanoi; televisio on huume. Se on addiktoiva huume jolla suurin osa ihmisistä vetää päänsä päivittäin sekaisin ja jonka pitkäaikaiskäytöllä on vakavia seurauksia mielenterveydelle. Jos haluat säilyttää älysi, niin laita se helvetin laite kiinni! Ala lukea vaikka kirjoja, niin aivot säily

    Äänestä

Tämän jälkeen viisuja en enää katsele eikä moni muukaan Euroopassa. Jääköön homojen kisoiksi, mutta Yle-verorahoja siihen ei enää saa käyttää!

Äänestä
  • Homot änkee joka alalle, saatana.

    Äänestä

  • *ittu kirjoitti:

    Homot änkee joka alalle, saatana.

    Noista eurovitsauksista on puhuttu jo vuosia poikkeavien bileinä.

    Äänestä

Krista tarvitsee kunnon muslimin aviomeheksi, joka laittaisi hänet maanpinnalle.

Äänestä
  • Miksi juuri muslimin...eikä suomalaisissa löydy enää yhtää uskallusta elää oikein....miksi tarvitsemme muslimin avuksi?! Tämä on se maailmoja hipova kysymys!
    Mieti sinäki vakavasti mitä sanot. Mitä Islam voisi meille muuta antaa kuin orjuudenikeen.

    Lue David Pawsonin kirja Islamin haaste kristityille, leikit vakavalla asialla.

    Äänestä

Hvorfor bry seg med hva andre land tenker om to jenter kysser ??
Jenta er vakker og synger bra SÅ lykke til Finland Og surmagete kritikere kan bare holde kjeft!!

Äänestä

Euroviisuja pyörittävät Euroopan valtiolliset yleisradiolaitokset jotka ovat valtioiden poliittisessa ohjauksessa ja siksi usein hyvin konservatiivisia ajattelumaailmaltaan.

Tämä ei lupaa hyvää Suomen esityksen kannalta.

Äänestä

Ei mennyt läpi Suomalainen rappiokultturi homotuksineen ja hyvä niin! Johan tuo oli selvää että kyseessä on pelkkä homoilu-propagansa jolla siitä yritetään tehdä väkisin "luonnollista"

terv homot kaappiin Ry

Äänestä
  • Tanska panosti musiikkiin ja lauluun ja siksi voitti!

    Suomi panosti kohahduttavaan tekoon esityksen lopussa ja hävisi!

    Euroviisuja ei turhaan kutsuta LAULUKILPAILUKSI!

    Suomi veikkasi (tyypillisesti) väärää hevosta!

    Äänestä

  • Itse edustat rappiokulttuuria, koska et edes osaa kirjoittaa "kulttuuri" etkä "suomalainen"!

    Äänestä

Suutari pitäisi pysyä lestissään, eikä alkaa vouhottamaan jonkun asian puolesta, nehän pitäisi ainakin olla

Äänestä

Aivan, ei se auta vaikka kuinka huutaa, että suutelen ketä tahdon, silti Suomen maine menee. Itsensä korostamisessa on myös olemassa raja ja kun sen ylittää, ei ole enää mitään jäljellä.

Äänestä

Heh , ymmärtääkö nainen ? Ding dong , ei varmasti .

Äänestä

Kun musiikki on lopulta tuotteistettu sisällyksettömäksi, aivottomien "seitsemänpäivää" lukijoiden homo propakandan työkaluksi, siitä ei jää jäljelle mitään. Niin kuin muovipusseja pureskelisi.

Äänestä
  • "Kuinka humpuuki valloitti maailman

    ...Vakuuttavin esimerkein hän osoittaa, kuinka järki karkasi 1970-luvun lopulta lähtien maailman talous- ja yhteiskuntapolitiikasta Margaret Thatcherin ja Ronald Reaganin johdolla. Ryöpytyksen kohteena ovat uusliberalismi, George W. Bush ja Tony Blair, postmodernismin nimeen vannovat, markkinauskovaiset ja muut uusoikeistolaiset hörhöt. Iskuja satelee myös kommunistidiktatuureja "ymmärtäneiden" intellektuellien suuntaan.

    Teos on hiuksia nostattava yhteenveto siitä, kuinka meistä tehdään median viihteellistymisen ja massiivisen propagandavyörytyksen avulla tyhmyreitä, joille euroviisuedustus on tärkeämpi kysymys kuin jatkuvat joukkoirtisanomiset.

    "Järjen horros tuottaa hirviöitä ja kahden viime vuosikymmenen aikana sellaisia on syntynyt pilvin pimein..."

    http://sivistys.net/?action=juttu&ID=1741

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näppituntumalta kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/viihde/musiikki.shtml/viisu-krista-flirttaili-kilpakumppanin-kanssa/2013/05/1757044

Että flirttaileminen katsotaan tietyissä kulttuureissa aivan eri tavalla kuin länsimaissa ?

Haluaisin myös todeta, että positiivisuus on hyvä asia, jos sitä ei pursuteta niin ylitsevuotavasti, että siitä menee makukin. Poliittiset pussailutkaan eivät oikein kolahda meikäläiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu