Morjesta. Kun nostelen painoja ja teen hauiskääntöä ranteiden jänteet tavallaan tulevat ihan ihon reunaan ja se tuntuu vähän kipeältä ärsyttää. Olenko vaan liian laiha perkele kun tämmönen probleema. Käteni on siis varsinkin ranteen kohdalta pienet -.- Onko mitään toivoa saada lihaksia tai massaa ettei toi häiritsisi. Siis tota ranteen paksuutta.. HUOM- ranne ranne ranne. ei tuo niin kutsuttu runkkulihaksen. Kun ei tossa oikeen oo mitään lihasta? fuu..
Ranteet vitun laihat vittu...
12
5629
Vastaukset
- poopoilija
Ranne on se mitä se on. Paljoa et varsinaista rannetta saa paksunnettua kuin rasvakerroksilla korkeintaan :D koitas nyt vaan reenata niitä forkkuja. Niillä jos jollain saat sille lähialueelle lihaa.
- geenit määrää
Ranteet on sataprosenttisesti geeneistä kiinni. Ohuet ranteet vihjaa myös huonoihin geeneihin voimahankintamielessä, koska ohueen varteen nyt vain on mahdotonta saada kunnolla lihaa.
- Voima on voimaa
Voima ja lihan määrä on kaksi eri asiaa.
Se, että kertyykö lihasmassaa (joka on täysin turhaa painolastia ja rasitusta ruumille) on kiinni geeneistä.
Voiman saaminen ja lihasmassa ja paino on eria asia.
Siitä vaan katsomaan voimapuolen tuloksia 70-80kg sarjoissa, aika rautoja "vinkuheinät" kiskoo.
Voima on voimaa ja läski läskiä, voimaa voi olla vaikka ei ole läskiä tai lihasmassaa- ap..
muttakun nimenomaan haluis sitä lihaa enemmän. Ei ruipelona kestä kukaan olla.
- Voima on voimaa
Parempihan se on yllättää 120kg kaveri, itse 70kg kun voimaa on enemmän kuin 120kg sialla. Älä tuosta lihasta huolehdi, se on vaan turhaa painolastia ja rasitusta ruumiille, nivelet yms. Ei ihmistä ole tehty sellaiseksi, voimaa voi olla, mutta turha laardi on turhaa.
Jäntevä ja lihaksikas on kaunista. Turvotettu punttipallo ei ole, vaikka he itse niin luulevat.
Naiset valitsee ennemin sellaisen hoikan ja lihaksikkaan, kuin salisian.
Joku marginaaliryhmä naisista voi ihailla noita sikaniskoja, mutta se on vaan marginaaliryhmä, tosin yksi heistä on saanut liikaa julkisuutta dieettiohjelmansa takia, mutta älä välitä. - Ranne19cm.
Kyll ranteitakin voi treenata. Vaikka lihasta sillä kohtaa ei paljo oo, niin esim. rannekääntö vahvistaa käsivartta ja ranteita.
http://www.kuntosaliohjelma.fi/kuntosaliliikkeet/kasivarsilihakset/rannekaanto-kasipainolla-myotaotteella-seisten/- Näinonjuujuu
Vahvistaminen onnistuu joo, mutta paksuntaminen ei. Kyynärvarsia eli forkkuja saa kyllä paksummiksi, mutta ranteita käytännössä ei. Mites muka paksunnat jotain minkä kohdalla ei lihaksia ole?
Tuohon "voima on voimaa" -tyypin kommenttiin sen verran, että jonkin aikaa sittenhän oli tosiaan lehdessä sellainen tutkimuskin, että naisille ei merkkaa niinkään se lihasten koko, vaan matala rasvaprosentti ja sopusuhtaisuus. Liian laiha ja lihakseton on tietysti turn-off, mutta sama toimii toiseen suuntaan. Liian lihaksikas sikaniskabodari on vain osan mieleen, valtaosaa miellyttää enemmän sopusuhtaisempi miehen kroppa. - itsenitakiakäyn
Näinonjuujuu kirjoitti:
Vahvistaminen onnistuu joo, mutta paksuntaminen ei. Kyynärvarsia eli forkkuja saa kyllä paksummiksi, mutta ranteita käytännössä ei. Mites muka paksunnat jotain minkä kohdalla ei lihaksia ole?
Tuohon "voima on voimaa" -tyypin kommenttiin sen verran, että jonkin aikaa sittenhän oli tosiaan lehdessä sellainen tutkimuskin, että naisille ei merkkaa niinkään se lihasten koko, vaan matala rasvaprosentti ja sopusuhtaisuus. Liian laiha ja lihakseton on tietysti turn-off, mutta sama toimii toiseen suuntaan. Liian lihaksikas sikaniskabodari on vain osan mieleen, valtaosaa miellyttää enemmän sopusuhtaisempi miehen kroppa.Pitääkö ne halvatun naiset sotkea joka asiaan? Jotkut käy tosissaan salilla hyvän lihaskunnon takia, esim. minä itse, ja koska taustaa on vuosikausia niin lihakset erottuvat kyllä hyvin. Mutta naisten takia en ole hommaa ikinä tehnyt enkä toisaalta ole koskaan seurustellutkaan kenenkään kanssa enkä varmaan ikinä tulekaan.
- Anonyymi
paskat.kolmelta eka sentiltä ei mitään, ylempää kyynärästä kyllä
- rannemate
Jareks perkele. Mene helevettihin vinkumahan sitä samaa saatanan virttä jota oot trollaallu jo vuosia jokapaikassa!
- Anonyymi
Keskimmäistä jalkahaa pystyny ja iha rantehella runkkoomalla, eikkä mittä viakraa!
- Anonyymi
Rannehan paksunee kun tekee oikeita liikkeitä eikä pumppaile.
Ennen treenattiin jänteitä, nivelsiteitä ja lihaksia. Nykyään vain pumppaillaan eikä jänteet paksune eikä vahvistu. Treenin pitää olla raakaa, riveä, dippejä, kyykkyä, vetoa, pystypunneruksia ja leukoja perkeleesti ja jos hauista tehdään niin niin paljon rautaa tankoon että ilman kunnon vauhtia ei saa toistoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998