Ranteet vitun laihat vittu...

laiharääpälepask

Morjesta. Kun nostelen painoja ja teen hauiskääntöä ranteiden jänteet tavallaan tulevat ihan ihon reunaan ja se tuntuu vähän kipeältä ärsyttää. Olenko vaan liian laiha perkele kun tämmönen probleema. Käteni on siis varsinkin ranteen kohdalta pienet -.- Onko mitään toivoa saada lihaksia tai massaa ettei toi häiritsisi. Siis tota ranteen paksuutta.. HUOM- ranne ranne ranne. ei tuo niin kutsuttu runkkulihaksen. Kun ei tossa oikeen oo mitään lihasta? fuu..

12

5442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poopoilija

      Ranne on se mitä se on. Paljoa et varsinaista rannetta saa paksunnettua kuin rasvakerroksilla korkeintaan :D koitas nyt vaan reenata niitä forkkuja. Niillä jos jollain saat sille lähialueelle lihaa.

    • geenit määrää

      Ranteet on sataprosenttisesti geeneistä kiinni. Ohuet ranteet vihjaa myös huonoihin geeneihin voimahankintamielessä, koska ohueen varteen nyt vain on mahdotonta saada kunnolla lihaa.

    • Voima on voimaa

      Voima ja lihan määrä on kaksi eri asiaa.
      Se, että kertyykö lihasmassaa (joka on täysin turhaa painolastia ja rasitusta ruumille) on kiinni geeneistä.

      Voiman saaminen ja lihasmassa ja paino on eria asia.

      Siitä vaan katsomaan voimapuolen tuloksia 70-80kg sarjoissa, aika rautoja "vinkuheinät" kiskoo.

      Voima on voimaa ja läski läskiä, voimaa voi olla vaikka ei ole läskiä tai lihasmassaa

      • ap..

        muttakun nimenomaan haluis sitä lihaa enemmän. Ei ruipelona kestä kukaan olla.


    • Voima on voimaa

      Parempihan se on yllättää 120kg kaveri, itse 70kg kun voimaa on enemmän kuin 120kg sialla. Älä tuosta lihasta huolehdi, se on vaan turhaa painolastia ja rasitusta ruumiille, nivelet yms. Ei ihmistä ole tehty sellaiseksi, voimaa voi olla, mutta turha laardi on turhaa.
      Jäntevä ja lihaksikas on kaunista. Turvotettu punttipallo ei ole, vaikka he itse niin luulevat.

      Naiset valitsee ennemin sellaisen hoikan ja lihaksikkaan, kuin salisian.
      Joku marginaaliryhmä naisista voi ihailla noita sikaniskoja, mutta se on vaan marginaaliryhmä, tosin yksi heistä on saanut liikaa julkisuutta dieettiohjelmansa takia, mutta älä välitä.

    • Ranne19cm.
      • Näinonjuujuu

        Vahvistaminen onnistuu joo, mutta paksuntaminen ei. Kyynärvarsia eli forkkuja saa kyllä paksummiksi, mutta ranteita käytännössä ei. Mites muka paksunnat jotain minkä kohdalla ei lihaksia ole?

        Tuohon "voima on voimaa" -tyypin kommenttiin sen verran, että jonkin aikaa sittenhän oli tosiaan lehdessä sellainen tutkimuskin, että naisille ei merkkaa niinkään se lihasten koko, vaan matala rasvaprosentti ja sopusuhtaisuus. Liian laiha ja lihakseton on tietysti turn-off, mutta sama toimii toiseen suuntaan. Liian lihaksikas sikaniskabodari on vain osan mieleen, valtaosaa miellyttää enemmän sopusuhtaisempi miehen kroppa.


      • itsenitakiakäyn
        Näinonjuujuu kirjoitti:

        Vahvistaminen onnistuu joo, mutta paksuntaminen ei. Kyynärvarsia eli forkkuja saa kyllä paksummiksi, mutta ranteita käytännössä ei. Mites muka paksunnat jotain minkä kohdalla ei lihaksia ole?

        Tuohon "voima on voimaa" -tyypin kommenttiin sen verran, että jonkin aikaa sittenhän oli tosiaan lehdessä sellainen tutkimuskin, että naisille ei merkkaa niinkään se lihasten koko, vaan matala rasvaprosentti ja sopusuhtaisuus. Liian laiha ja lihakseton on tietysti turn-off, mutta sama toimii toiseen suuntaan. Liian lihaksikas sikaniskabodari on vain osan mieleen, valtaosaa miellyttää enemmän sopusuhtaisempi miehen kroppa.

        Pitääkö ne halvatun naiset sotkea joka asiaan? Jotkut käy tosissaan salilla hyvän lihaskunnon takia, esim. minä itse, ja koska taustaa on vuosikausia niin lihakset erottuvat kyllä hyvin. Mutta naisten takia en ole hommaa ikinä tehnyt enkä toisaalta ole koskaan seurustellutkaan kenenkään kanssa enkä varmaan ikinä tulekaan.


      • Anonyymi

        paskat.kolmelta eka sentiltä ei mitään, ylempää kyynärästä kyllä


    • rannemate

      Jareks perkele. Mene helevettihin vinkumahan sitä samaa saatanan virttä jota oot trollaallu jo vuosia jokapaikassa!

    • Anonyymi

      Keskimmäistä jalkahaa pystyny ja iha rantehella runkkoomalla, eikkä mittä viakraa!

    • Anonyymi

      Rannehan paksunee kun tekee oikeita liikkeitä eikä pumppaile.
      Ennen treenattiin jänteitä, nivelsiteitä ja lihaksia. Nykyään vain pumppaillaan eikä jänteet paksune eikä vahvistu. Treenin pitää olla raakaa, riveä, dippejä, kyykkyä, vetoa, pystypunneruksia ja leukoja perkeleesti ja jos hauista tehdään niin niin paljon rautaa tankoon että ilman kunnon vauhtia ei saa toistoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      166
      2149
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2092
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1542
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      122
      1461
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      467
      1293
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      76
      1068
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      52
      898
    8. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      891
    9. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      229
      809
    10. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      356
      795
    Aihe