Missä on demareiden MIEHET?

"mummeli""

Kattokaa sitä joukkoa! Vanhoja gubbeja ja akkoja, nuorempaa kaartia saa suurennuslasilla hakea. Urpilainen otti ne mitä oli otettavissa.

Ei ihme, että Soinia naurattaa. Niin missä on ne miehet joita Urpilainen sortaa?

Demarit on niin kaunaista joukkiota, että kentällä nuoret eivät saa jalansijaa, siitä vanhat juntat pitää huolen. Joskus joku "ADHD" yrittää kaapata vallan, mutta nopeasti sekin pistetään ruotuun, koska se on häiriöksi. Tämä on tulos! Nykyaikana pitäisi olla myöskin koulutusta, pärjätäkseen erilaisissa tilanteissa ja paikoissa.

Olen pitkään seuranut heidän touhujaan, sivustakatsojana, useamlla paikkakunnalla.

5

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olihan siellä Risto Kuisma, AKT:n mies joka uskalsi juoda viinaakin ja Mauno "Sähköveturi" Koivisto, joka pelasi jopa lentopalloa. Missä lienevät nykyään.

      "Kun joku sanoo olevansa sosialidemokraatti, se ei vielä kerro hänen poliittisesta kannastaan mitään."
      - Lasse Lehtinen (sd)

    • mitä väliä?

      hmmm, halooo, ollaan 2013 -vuodessa.

      Miksi erottelut miehet/naiset?
      Eikös pätevyys on tärkeintä, eikä sukupuoli?

      Soinista tämä kertoo vain vanhoollisista ajatuksista
      ja edelleen tuollaisesta rajoitteista kyvystä ajatella

      • Valikoiva tasa-arvo

        Jaa. No miksi naiskiintiöt??


    • no on tämäkin nyt

      Demareiden miehet siirtelevät jalkojaan vaivautuneesti taustalla. Miettivät joko olisi rotan aika jättää uppoava laiva.

    • persulainen84-vuotta

      persuissa keski-ikä on 78-vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      105
      1109
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      61
      1072
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      830
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      144
      818
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      705
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      103
      601
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      89
      591
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      53
      557
    9. 78
      551
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe