http://www.iltalehti.fi/talous/2013052117045247_ta.shtml
Valtio joutuu ottamaan vielä runsaat 250 miljoonaa euroa lisää velkaa tänä vuonna. Oikeistohallitus puhalsi rahat muiden kuramaiden tukemiseen ja nyt on näin.
Valtio joutuu ottamaan vielä runsaat 250 miljoonaa euroa lisää velkaa tänä vuonna. Oikeistohallitus puhalsi rahat muiden kuramaiden tukemiseen ja nyt on näin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tietenkin joutuu koska kura valuu viemäriin. Rahalla ei oikeasti ole enää mitään reaali arvoa se on ainoastaan iso velkakupla joka odottaa puhkeamistaan. Suursotaa puskee täydellä rähinällä päälle jo.
niitä Kataisen lupaamia tuottoja siitä fantastisesta Kreikan lainasta?
Kreikan laina-aika taisi olla 10 vai 15 vuotta.
OTTAISIT NYT EDES VÄHÄN SELVÄÄ ASIOISTA TOLLO!
Vttu, oletko yksinkertainen vaiko vaan typerä?
"Valtion eräiden verotulojen jääminen odotettua pienemmiksi.
Eniten on pudotettu arviota yritysten maksaman yhteisöveron tuotosta.
Hallitus on sopinut kuluvan vuoden ensimmäisestä lisäbudjetista.
Lisärahaa on tulossa muun muassa telakka- ja meriteollisuuden tukiin ja aloittavien yritysten tukemiseen. Lisäbudjetilla rahoitetaan myös uusien valtion tukemien vuokra-asuntojen saamista etenkin Helsingin seudulle."
Valtion virka-apinoille se raha oikeesti menee ja kansalle kerrotaan muuta.
Hallitus on siirtänyt rahaa suomalaisille ja ulkolaisille yrityksille ja maksattaa laskun palkkatyöläisillä. Ihan sama homma kuin 90 luvulla. Suurpetos on meneillään.
"Oikeistohallitus puhalsi rahat muiden kuramaiden tukemiseen ja nyt on näin."??
PANKEILLEHAN ja rahanpesuunhan ja hyväveli/sisko hommiinhan ne verovarat puskettiin.
Ei niillä ole mitään MAITA meinattukaan auttaa, vielä vähemmän jotain tavisveronmaksajia..
ja...otetaan - lisää.... KUUKEREITA!
porukka kirjoittaa tänne ihan täyttä sopaa ja skeidaa,
eikö teitä hävetä vai ettekö itse tajua omaa typeryyttä?