JOKO SYTTYY SISÄLLISSOTA RUOTSIIN ?

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2013/05/1759070/mtv3-uutisten-tukholman-kirjeenvaihtaja-pahin-visio-toteutumassa
Kulttuurin rikastuttajat haluavat tehdä vallankumouksen ja ajaa alkuperäiset ruotsalaiset mereen. Meillä kukkahattutädit tekevät parhaansa saadakseen meille myös riittävästi kulttuurinrikastuttajia, jotka voisivat sankoin joukoin mellakoida lähiöissämme.
Olisiko mitään jos Räsänen ja Paatero kiinnittäisivät huomionsa tähän, todelliseen ongelmaan, eikä ohi kiitäviin ulkolaisiin miljonääreihin.
1196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hyysärit eivät anna ahdistella musuja Ruotsissa sen enempää kuin Suomessakaan, joten sisällissota on toive ajattelua, ja mellakat vain jatkuvat ja laajenevat!


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Onhan se kestämätöntä ottaa ulkoa väkeä maahan johon ei ole tarjota tulevaisuutta omillekaan. Mutta tämä ei ole maahanmuuttajien vika. Heille on jo tavallaan luvattu parempi tulevaisuus työpaikka jne maassa johon siirtyvät. Vika on maahanottajissa päättäjissä ja vaikuttajissa.

Äänestä

Täytyy ottaa Ruotsiin lisää pakolaiisa Somaliasta, Afganistanista, Irakista ym.
Niin vähenee ruotsalaisetn rasismi! Rasismi on kitkettävä juurineen! MILJOONIA tummia pakolaisia lisää, niin äärioikeiston mellakat saadaan TUKAHDUTETTUA.

Äänestä

pelottaa Tukholmassa, niin ainahan voivat muuttaa muualle.

Äänestä
  • Ruotsalaiset (ja kohta me suomalaisetkin) voivat hakea turvapaikkaa jostain
    missä maahanmuutto on hoidettu järkevästi tietyttyjä kriteereitä noudattaen.
    Esimerkiksi Kanadasta tai Australiasta.

    Äänestä

Kun eriarvoistetaan ihmiset ihan tarkoituksellisesti, kuten suomessa laittamalla tietynlaiset ihmiset slummeihin köyhtymään ja rikkaat rakentaa vain arabianrantaan ja rikastuu muutenkin rikastumistaan, turha sitä on ihmetell jos nämä ihmiset alkavat riehumaan jossain vaiheessa!

Äänestä
  • Ei niitä kukaan slummeihin ole laittanut, alueet ovat vasta 'niiden' myötä
    muuttuneet slummeiksi.

    Äänestä

Toivottavasti uutiset ja kuvat tavoittavat maat joista ihmiset lähtevät paremman tulevaisuuden toivossa muuttomatkalle ja saisivat ihmiset ajattelemaan. Ei "rikas" länsimaa takaa onnellisuutta, vaan taitaa olla entistäkin surkeampaa... Päättäjiltä emme voi odottaa toimia.

Äänestä

Se on vain sitä monkulttuurisen kansankotiparatiisin arkipäivää.

Äänestä

Onnistunut kotouttaminen on myös kiinni itse kunkin yksilön asenteista niinkuin palstan vakioMEUHKAAJA parhaiten tietää.

Äänestä

Mitä Suomi voisi oppia tästä Ruotsin-maahanmuuttopolitiikasta ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


suomi-poeka kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2013/05/1759070/mtv3-uutisten-tukholman-kirjeenvaihtaja-pahin-visio-toteutumassa
Kulttuurin rikastuttajat haluavat tehdä vallankumouksen ja ajaa alkuperäiset ruotsalaiset mereen. Meillä kukkahattutädit tekevät parhaansa saadakseen meille myös riittävästi kulttuurinrikastuttajia, jotka voisivat sankoin joukoin mellakoida lähiöissämme.
Olisiko mitään jos Räsänen ja Paatero kiinnittäisivät huomionsa tähän, todelliseen ongelmaan, eikä ohi kiitäviin ulkolaisiin miljonääreihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu