Tohtori Halla-aho ja Husbyn mellakat

http://www.halla-aho.com/scripta/husbyn_herattamia_ajatuksia.html

Outoa että paljon kommentteja kerännyt edellinen tätä asiaa koskenut ketju poistettiin. Tämä kuuluu maailma menoa osastolle. Olisiko pikku muslimi ylläpidossa pahoittanut mielensä?

Jopa poliisi on samaa mieltä Halla-ahon kanssa.
35296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

ylläpidon väki on pentuja tai sairaita,jotka ei kestä totuuksia ilman,että menee yöunet ja pas..kat housuihin.
suorastaan lapsellisen raukkamaista toimintaa,joka ei putsaa totuuksia ikinä.
totuus ei pala tulessakaan,taitaa lukea jo raamatussakin.

Äänestä

Sääntöjen vastaiset aloitukset poistetaan ylläpidon mukaan. Se vaan jäi mystiseksi, mitä sääntöä tämä aloitus rikkoi.

Äänestä
  • aloitus rikkoi rikastussääntöä. Aloitus ei rikasta srikasta, kuten pitäisi.

    Äänestä

Ihan kuin ylläpidossa olisi joku vasemmistoradikaali höystettynä viherpiiperryksellä. Ei selvästikään ole kestänyt näitä totuuksia maahanmuuton ikävistä puolista.

Äänestä

Eikä myöskään plussapeukut ole sallittuja kyseisen uutisen yhteydessä , käsittämätöntä hyysäystä.

Äänestä

Eduskunnassa on kouluttamatonta juontajaa, näyttelijää ja turhia julkkiksia tyyliin Jani Toivola. Kannattaa kuunnella, jos tohtori sivistää tietämättömiä.

Äänestä

äänestetään Halla AHOO

Äänestä

Lähetin Halla-ahon älykkään kirjoituksen kaikille kansanedustajille. Josko tulisi järkeä päähän.

Äänestä
  • EI AUTA...KELTAINEJN NESTE EI VAIHDU....

    Äänestä

Täyttä asiaa, kuten aina ennenkin. Ei mitään lisättävää. Kiitos.

Äänestä

Miksi muiden puolueiden jäsenet eivät voi allekirjoittaa älykkäitä ideoita vain sen takia, että ne esittää perussuomalainen? Asian pitää olla tärkeä, ei puolueen.

Äänestä
  • Veikkaisin että PerusS on ainoa suuri puolue, missä riviedustaja saa vielä esittää oman mielipiteensä. Tästäkin syystä kovin suosittu.

    Jos tarkastelee muiden suurien puolueiden historiaa, niin päätyy vuoteen 1917. Veikkaan, että näillä puolueilla on enemmän tai vähemmän rasitteena se, että ei saa sanoa mitä ajattelee, vaan on sanottava, mitä puolue on mieltä.

    Äänestä

Totuudenpuhujalle ei löydy yösijaa.

Äänestä
  • PEKKA OLI UUSNATSI


    EI KIITOS...

    Äänestä

Doctor Halla-aho jälleen oikeassa!

Ich bin ein Halla-aholainen!

Äänestä

Jawohl

Äänestä

USA ja Iso-Britannia ovat antaneet matkustusvaroituksen Ruotsiin.

Yhdysvallat ja Iso-Britannia varoittavat Ruotsiin matkustavia kansalaisiaan, kirjoittaa The Local.

Äänestä

Nimet ja naamat esiin!

Äänestä

Halla-ahon kirjoitus on saanut valtavasti lukijoita.

Äänestä

Tuo H-A:n kaava mellakointiin on jokaisessa länsimaassa sama. Ihan tutkittu juttu ja poliittisten päättäjien tiedossa.

Silti tietyt suurten kaupunkien tietyt alueet gettoutuvat, kaikki samasta syystä: liian paljon toimettomia ja työttömiä vieraista kulttuurista oleskeluyhteiskunnassa.

Äänestä

Halla-ahon linkistä:
"Huomaamme, että tapahtumat noudattavat melko yhtenäistä kaavaa. Yksittäinen maahanmuuttaja, tai muutama sellainen, joutuu konfliktiin poliisin kanssa...... "

Siteeraus sisältö oli puhdasta tyhmyyttä Koko lnkin teksti oli samaa tyhmyyden toistamista.
Halla-aho katsoi muotoon huomioimatta millään tavalla sisältöä. Hän luetteli tapahtumien alkysysäyksiä ja päätteli niistä ulkomaalaisten olevan synnynnäsisiä rikollisia ja että ne olisi poistettava maasta. Tässä tohtorismiehen yksinkertainen linja.
Halla-aho ei ole tyhmä. Uskoisin näin. Hän teki tahallisesti ulkomaalaisista paatuneita rikollisia ja logiikka toimii yhtä vähän kuin uskonnoissa eli ei ollenkaan.
Tohtorismieheltä voidaan vaatia vastuuta kirjoituksistaan. Hänen täytyy eritellä tapahtumia ja peilata syitä ja seurauksia.

Oletetaan että vihreä tai persu tekee rikoksen. Halla-ahon opin mukaan ne johtuvat rikoksen tehneiden puoluekannasta ja puolueet olisi kiellettävä.
Suomalaiset raiskaavat, raiskaavat lapsia, ryöstävät, pahoinpitelevät, valehtelevat sadoin tuhansin vuosittain. Halla-ahon mukaan se johtuisi suomalaisuudesta. "Kaikki suomalaiset ajettava maasta pois".

Tohtorismies kylvää lukijoiden keskuuteen tietoisesti kansallisuusvihaa ja se on rikollista.

Äänestä

"Tohtorismies kylvää lukijoiden keskuuteen tietoisesti kansallisuusvihaa ja se on rikollista."

Kansallisuusviha? Ei kai se ole rikos? Jos olisi, puolet suomalaisista olisi passitettu vankilaan 2003 lätkän mm-kisoissa kun Ruotsi voitti Suomen 6-5. Puhumattakaan vihasta saksalaisia kohtaan toisen maailmansodan aikana ja sen jälkeen.

Äänestä

"Puhumattakaan vihasta saksalaisia kohtaan toisen maailmansodan aikana ja sen jälkeen. "

Se ei ollut vihaa saksalaisia kohtaan. Se oli vihaa fasismille. Fasismin ihmisvihamieliselle ideologialle. Pohjoisessa esiintyi kyrää heidän tekosistaan sotatoimiin mitenkään liittymättömistä tuholaistoimista.
Sodan aikana ei tiedotettu mm.natsien tuhoamisleireistä, orjatyövoimasta eikä juutalaisuskoisten joukkomurhista.
Sodan aikana kaikissa natsi-Saksan miehittämissä maissa syntyi vastarintaliikkeitä mm. meille tutuissa Norjassa ja Tanskassa.

Äänestä
  • "Se ei ollut vihaa saksalaisia kohtaan. Se oli vihaa fasismille. Fasismin ihmisvihamieliselle ideologialle."

    Niinjoo, eihän niitä ihmisiä vihata, vain heidän ideologiaan. Eikä murhaajaakaan oikeasti vihata, vaan hänen vääristynyttä oikeustajuaan. Minusta tuo on täyttä kukkua. Jos vihaat ihmistä hänen ideologiansa tähden, silloin VIHAAT KYSEISTÄ IHMISTÄ.

    Äänestä

  • Etkö vihaa natsia vaikka olet kommunisti maailman suurimman vihaideologian kannattaja

    Äänestä

Jos Saksa olisi voittanut toisen maailmansodan, Suomi olisi seissyt ylpeänä heidän rinnallaan, näin uskoisin.

Äänestä

Euroopan lehdistö on uutisoinnut Halla-ahon mielipiteitä. Tervettä järkeä arvostetaan ympäri euroopan.

Äänestä

Eurooppa ihailee Halla-ahoa.

Äänestä

Tohtorismiehenä ei Halla-Aho voi olla noin tyhmä että syyllistää maahanmuuttajat - tuon tason jätkän pitäisi tietää paremmin. Mies tietää kuitenkin minkälainen populismi keskiverto lippalakkikansaan puree, joten on ottanut teeseikseen jotta saa kannatusta ja leivän pöytään. Olette ääliöitä.

Äänestä
  • "Mies tietää kuitenkin minkälainen populismi keskiverto lippalakkikansaan puree"

    Ei ainakaan sinuun purenut. Tekstisi perusteella olet todellakin lippalakkikansaa koska haukut ihmisiä tyhmiksi ja ääliöiksi erilaisen mielipiteen vuoksi.

    Äänestä

Ihan näin, luulisi tohtorismiehen ihan itse osaavan selvittävän itselleen, että Lännen koalitioiden hyökkäyssodat, murenevan taloutensa pönkittämiseksi, ajavat mamut pakoon, tänne meidän elätettäviksi.

Mutta propaganda on suunniteltava tyhmimmän kadunmiehen käsityskyvyn mukaan.......

Äänestä

Lapseni sanoi haluavansa isona Halla-ahoksi. Kasvatus on onnistunut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tai sateenkaari kirjoitti:

http://www.halla-aho.com/scripta/husbyn_herattamia_ajatuksia.html

Outoa että paljon kommentteja kerännyt edellinen tätä asiaa koskenut ketju poistettiin. Tämä kuuluu maailma menoa osastolle. Olisiko pikku muslimi ylläpidossa pahoittanut mielensä?

Jopa poliisi on samaa mieltä Halla-ahon kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu