Onko jollain tietoa,onko Kalajärvellä se kiva pieni Aku-juna ja Tupu,Hupu ja Lupu juna vielä ?
Entä onko vesiliukumäki toiminnassa?
Olimme 4v.sitten Kalajärvellä ja lapsemme olivat silloin 8v ja 12v.
Nyt Kalajärvi olisi reitti suunnitelmanne varrella.
Sfc-Caravan Kalajärvi
5
516
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin viime kesänä 2024 nämä oli käytössä. Tiedä sitten, miten tämä kausi? Alueella on tullut tai tulossa henkilö vaihdoksia.
Joidenkin mielestä olisi syytä karsia turhia ja tarpeettomia kuulutuksia esimerkiksi jatkuvat sauna vuoro kuulutukset häiritsee viihtyvyyttä. Vuorothan on ilmoitettu info taululla ja jokaisen luettavissa. Jos muutoksia on ne voi tarvittaessa hätä tapauksessa kuuluttaa. Ja häiriökuulutuksetkin voi hoitaa esimerkkksi nyky tekniikalla teksti viesteillä ja vatsappina.
Hyvät kuulutus laitteet kylläkin teillä on.
Poiketaan taas kun ehditään.- Anonyymi
On siellä lisäksi pieniä pattereilla toimivia hiiriä, niillä voi myös leikkiä, vai oliko ne jossain muualla, en muista missä
- Anonyymi
Ei lisää viihtyvyyttä , kun naapurivaunun isännällä oli rummutus laatikko mukana. Ukko rummutti kokopäivä ja iltaa pitkälle siihen asti kun sammui vaunuunsa.
Siinä oli kanssa melkoinen muusikko.- Anonyymi
On alkoholilla hyvätkin puolensa.
- Anonyymi
On juna ollut ainakin viime kautena ahrassa käytössä ja sillä.on ajeltu myöskin kaupunki kierroksiakin
Mitä kuulutuksiin tulee, ei todellakaan tarvita häiritseviä kuulutuksia jos.sauna-ajat on näkyvillä ilmoitustaululla, poikkeus tilanteet lukija erikseen. Ei kuuluttamisvarustukset ole leikkikaluiksi tarkoitettu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892