Etsitkö hoitajaa hevoselle tai ponille alueelta Helsinki-Vantaa-Espoo?
Olisin kiinnostunut tulemaan tutustumaan hevoseen. Joskus ottaisin myös 8-vuotiaan pikkusiskoni mukaan. Hän osaa mennä kevyttä ravia, opettelee laukkaa. Itse osaan jo laukata, ja kokemusta on 50-senttisistä esteistä / kavaleteista / puomeista. Olen 15-vuotias tyttö, marraskuussa 16. Olen harastanut ratsastusta 2,5 vuotta, ja hevosen hoitamisesta sekä itsenäisestä ratsastuksesta (maasto, kenttä, maneesi) on kokemusta. Olen 157 senttiä pitkä, ja siskoni 128, eli ratsastamme pääasiassa poneilla, mutta hevosillakin onnistuu. Ratsastuksen lisäksi myös muu hevosten hoito sekä tallihommat luonnistuvat, jos alussa hieman opastetaan.
Kesälomalla on mahdollisuus käydä useasti tallilla hoitohevosen luona, muulloin kahdesti, kolmesti viikossa.
Luonteeltani olen luotettava, säänkestävä, järkevä ja positiivinen ihminen. Toivon, että tallille tulee linja-auto suhteellisen lähelle, koska omaa kyytiä ei ole.
Hevosen varusteiden putsaaminenkin onnistuu, jos tarvetta on. Jos hevonen käy esimerkiksi talutusratsastuksessa, voin olla siellä taluttajana, ja muutenkin liikuttaa sitä ratsastuksen lisäksi maasta käsin.
Laita viestiä sähköpostiin, jos sinulla on tarjottavana hoitohevonen tai -poni alueelta Helsinki-Vantaa-Espoo! :)
e-mail: [email protected]
Hoitajaksi hevoselle tai ponille (Helsinki-Vantaa-Espoo)
dixxieer
3
313
Vastaukset
- dixxieer
Ja tosiaan ratsastuksesta voidaan vielä sopia, mutta olisi hienoa, jos saisin hevosen hoidosta ja mahdollisista tallitöistä ns. palkaksi ratsastaa hoidokillani. :)
- 587156116
Voisi paremmin onnistaa, jos laittaisit ilmoituksen vaikka hevostalli netin sivulle.
- dixxieer
Olen laittanut sinne useampiakin, mutta yksikään ei ole vastannut. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233