Mamun näkemys Ruotsin mellakoista

http://1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/141454-tukholman-tapahtumat-mahdollisia-suomessa

Mamu on sitä mieltä, että sama voisi tapahtua Suomessakin. Niinpä on moni muukin mamu sanonut.
5161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksei vois tapahtua missä vain ei Finnilä mikään erikois mesta ole finnimamut samat mamut kuin muualla!

Äänestä

Jo tuon perusteella on alettava palauttaa heitä kotimaahansa.
Sen siitä saa kun kaikki on ilmaista niin aletaan polttelemaan
ja tuhoamaan paikkoja. Ei vankilassakaan kannata elättää
tällaisia tuholaisia se on liian kallista veronmaksajille.

Äänestä
  • Jos Ruotsi palauttaa kaikki suomalaiset maahanmuuttajat ja heidän jäkeläisensä, on Suomen kovin nopeasti löydettävä koti heille kaikille. Suuruusluokaltaan samanlainen operaatio kuin karjalaisten kanssa aikoinaan.

    En usko että ruotsalaisesti suomea ääntävät paluumuuttajat olisivat sen suositumpia kuin karjalaisetkaan aikoinaan. Mitä luulette?

    Äänestä

  • Niin.. Onko se viattomien ihmisten räjäyttely ihan jees? Sinun mielestäsi se on.

    Äänestä

  • marttyyriko kirjoitti:

    Niin.. Onko se viattomien ihmisten räjäyttely ihan jees? Sinun mielestäsi se on.

    Niinkö? Minusta ei ole. Breivik tappoi yli 70 lasta, mutta suurimman osan hän tappoi aseellaan, ei räjäyttämällä.

    Milloin minä muka olisin puolustellut terrorismia?

    Sitäpaitsi: mitä tämä kuuluu siihen että Ruotsin pitäisi palauttaa maahanmuuttajat? Ei Breivik ollut muuttanut Ruotsiin, jos sitä luulit...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

http://1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/141454-tukholman-tapahtumat-mahdollisia-suomessa

Mamu on sitä mieltä, että sama voisi tapahtua Suomessakin. Niinpä on moni muukin mamu sanonut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu