tänä vuonna pääsee rantalomalle utsjoelle jos kehtaa lähtee onkos hyttysiä kun on niin kuumaaaaa???
Vastaukset 4
- hh.original
Ei hyttyset ja öttöset tainneet ehtiä kasvamaan isoksi, kun talvi ja kevät jatkui kauan ja kesä tuli syliin yllättäen.
En kyllä lähtisi lappiin pelkästään sään vuoksi. Oikeastaan koskaan ei ole lappi lumonnut meikää sillä tavalla, että tuntisin kutkuttavaa kutsumusta. Siis jonkun luonnon vuoksi. Muuten voisin mennä ihan vain turistina.
Mieluummin Loppi ja perunat (uudet tietenkin).- Perunat kaatui.
"Linja-auto on suistunut tänään kyljelleen Lopella. Päivystävän palomestarin mukaan linja-auto väisti pikkutiellä vastaantulevaa autoa. Routavaurioiden vuoksi heikossa kunnossa olleen tien penkka sortui ja linja-auto kaatui hiljaisesta vauhdista kyljelleen.
Palomestarin mukaan kukaan noin paristakymmenestä matkustajasta ei loukkaantunut. Bussi kärsi vain vähäisiä vahinkoja. Linja-autoyhtiö on jo järjestänyt matkustajille jatkokuljetuksen."
Linkki: Yle uutiset. potut on penkissä kasvamssa..yks talvehtinut maa-artisokkakin..
no on siellä lapissa kuitnki noita kumpuja-...pirusti hyttysiä ja paarmoja kun on niin kuummaaaaaa
no johan se helle tuli tänne eteläänkin ,. ja näkyy kestävän muutaman päivän ainaski.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1331279- 1481061
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät66820- 60641
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.51638Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33531- 30523
- 63503
- 39497
- 16487
