Antikristus tulee pohjoisesta maasta?

Soini voisi olla mahdollinen antikristusehdokas! Osti Hesarin etusivun omille jutuilleen!
8157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kjkl:lle

Kuka sitten on valehtelija, ellei se, joka kieltää Jeesuksen olevan Kristus? Sellainen ihminen on antikristus, niin Isän kuin Pojan kieltäjä 1 Loh 1:7
Jeesus tuntee Soininkin sydämmen me emmesitä tunne,mutta hedelmistään puutunnetaan millaisia hedelmiä se kantaa.

Äänestä
  • Tulipa väärä raamatunpaikka kjkl:lle
    piti olla 1.Joh. 2:22

    Äänestä

Ilmestyskirjassa on kerrottu miekanhaavasta (sota) paranevasta (takaisin valtaan) Babylonian (Irak) kuninkaasta (presidentti), josta tehdään kumarrettava kuvapatsas ja Nebukadnessar on esikuvansa selvästi sillä oli kolmas vuori eli kuningas, ja antikristus on yksi ensimäisestä viidestä. Egypti, Syyria, Irak, Iran ja Kreikka ovat viisi ensimmäistä. Rooma on kuudes eikä sieltäkään enää voi antikristus tulla.

Saddam Husseinin nimestä Sadam, saadaan heprean kirjaimilla se 666 (60 1 4 1 600), ja on sodalla pois viralta pantu, eikä ole hirtetty tietysti jos tulee takaisin valtaan vaan valheen isä on sitä valhetta levittänyt ja takaisin tullessaan saa voimakkaan tunnepurkauksen ja kymmenen Lähi-idän islam-kansakuntaa sotavoimineen taakseen ja hyökkävät Israelin Jerusalemiin sillä sinne hävityksen kauhistus tulee pyhällä paikalle ja islamin kansat sitä hallitsee siellä Moorian vuorella nykyäänkin.

Jumalan temppeli on 144 000 juutalaista poislasta Israelin kahdestatoista sukukunnasta ja suuri joukko Jeesuksessa, jotka eivät pedon merkkiä ota sen tullessa mammonan toimesta, toki uskonto ja politiikka on talousyhdentymisen mukana tässä Babyloniassa tietysti sillä ei voi muuten tulla koko maailmaan, tämä on selvää.

Jeesukseen uskovia vihataan jo nykyään, kuten Timo Soinia, sillä mammonan henki vaikuttaa sitä vihaa uskovia kohtaan.

Äänestä

vapautetaan neljä riivajavaltaa, on Irakin Eufratin varren kaupunki ja se porttokaupunki Sinearin maassa, ja Sakariaassa on kerrottu, ja Ilmestyskirjassa selvästi myös ja leijona on sen pedon pää ja kita on se laittomuuden ihminen joka tulee puhumaan Herrojen Herraa ja Kuningasten Kuningasta vastaan myös ja neljäs valtakunta on se Ilmestyskirjan seitsemäs peto, joka ei vielä ole hyökännyt kymmenen valtakunnan voimalla tai ainakaan Israelin Jerusalemia valloittanut, kuten nähdään käyvän.

Israelin kaksitoista sukukuntaa on se Yljän Jeesuksen vaimo ja 144 000 apostolia tulee sieltä, totisesti, ei eksytä valheisiin joita eksyneet levittää ja syyttävät Jeesukseen uskovia jopa, ja nähdään kristillisestä hedelmästä, ettei ole hääppöinen lainkaan vaan huonoa on paljon ja oman edun ajamista lahkoissa paljonkin, ei eksytä.

Äänestä

"Soini voisi olla mahdollinen antikristusehdokas! Osti Hesarin etusivun omille jutuilleen!"

Mieti nyt mikä puolue toimii täysin Kristuksen oppien mukaan, siis Antikristusmaisesti. Vie köyhiltä ja antaa rikkaille, tekee huono-osaisten elämisestä yhä hankalampaa. Sosialisoi ison rahan mokia veronmaksajille ja yksityistää voitot.

Olen 100-varma ettei Jeesus olisi ollut kokkari, se sotii täysin hänen oppejaan vastaan. Kristuksen vastavoima on Antikristus.

Äänestä

Antikristus on solakkavartaloinen gootti, ei pullukka köötti. Näin ainakin elokuvissa :)

Äänestä

pitää se nyt Antikristuksellekin kuitenkin jokin arvo antaa.

Äänestä

Haist porvari pask.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjkl kirjoitti:

Soini voisi olla mahdollinen antikristusehdokas! Osti Hesarin etusivun omille jutuilleen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu