jos

saa yksityiseltä esim.bentso respan ja hakee sen tutusta apteekista,niin eix apteekkari ihmettele,kun saa julkiselta puoleltakin samoja lääkkeitä tai kuuluuko se niille mitenkään
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskinpa kiinnostaa apteekkaria sen enenmpää kuin henkilökuntaakaan mistä resepti on kirjoitetttu......

Äänestä

Jos otat KELA-korvauksen niin sitten KELA voi puuttua asiaan....

Äänestä
  • Ei kela-korvauksen saantiin vaikuta se onko resepti yksityiseltä tahi julkiselta puolelta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naruto1231 kirjoitti:

saa yksityiseltä esim.bentso respan ja hakee sen tutusta apteekista,niin eix apteekkari ihmettele,kun saa julkiselta puoleltakin samoja lääkkeitä tai kuuluuko se niille mitenkään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu