Tämä on aivan ääliökysymys, mutta kuinka keskeistä anaaliyhdyntä on miesten välisessä seksissä? Voivatko miehet harrastaa ennemmänkin seksiä ja läheisyyttä ilman anaaliyhdyntää?
Kysymys miesten välisistä suhteista
20
3239
Vastaukset
- Avuliashomo
Anaaliyhdyntä ei ole pakollinen.
Se tuntuu hyvältä ja sanoisin että noin 55% koitaa sitä ainakin kerran.
Asijoita ja paikkoja joita koskea/tehdä seksin aikana.
Sormi/sormet perseeseen.
Nipistää/imee toisen nänniä.
Masturboi toista/suuseksi.
Nuoleminen
Lievä pureminen
(piiskaa/SM)- Kumpi antajana ?
Minä nuorempana olen se ketä naidaan. En ole kokeillut miehen peppua, minua on kunnolla naitu anaaliin kun vanhemmat "sedät" haluu. Vaikka niillä on vaimot niin haluu nuorta pyllyä salaaa naida veskissä tai autossa.
- OmatSuhteet
Uskallampa väittää, että oraali kai runkkailun lisäksi yleisin seksinmuoto.
- lämpö
Itse kuulun niihin joista on mukava panna tai olla pantavana, Vaihtelu virkistää en jaksaisi montaa kertaa viikossa ottaa sisääni kalua, mutta välillä se himoittaa ;)
Minusta on mukava panna, mutta suihin otttokin toisinaan riittää.
Toisen läheisyys ja lämpö tuntuu hyvältä vaikkei mitään edellä mainituista tapahtuisikaan :)- geegggee
Toisen läheisyys ja lämpö tuntuu hyvältä vaikkei mitään edellä mainituista tapahtuisikaan :) "
Minä sanosin että nuo ovat jopa yhtä tärkeitä asioita niin homo kuin hetero miehillekin.
- Jaboksi
Miehille on yleensä tärkeää pitää seksuaalisuus "puhtaana". Sanoisin, että on paljon miehiä, joiden mielestä hyväily on se juttu. Jos löydät sielunkumppanin, jo pelkkä hymy on tie taivaaseen. Homous ei ole vain yksi tarina. Sinä voit sanella säännöt.
Kaverin mukaan mennään. Jos anaali ei ole molempien juttu, niin sitten sitä ei ole. Ei pidä olla itsekäs, ja suhde toimii paremmin.
Hellyys ja hyväilyt monin tavoin, suudelmat, yhdessä olo, ovat monelle homolle se tärkein asia, ei paneminen. Ilman sitä voi elää.
- bi bottom
Nautin valtavasti siitä kun minua pannaan mutta ei se tai mitkään seksijutut silti kaikki kaikessa ole.
- sapuli1
Se ei ole kovin yleistä, huomattavasti vähemmän yleistä kuin luullaan.
Itse kuitenkin nautin siitä suunnattomasti (vastaanottavana osapuolena.). Koen että toinen mies on kaikkein lähimpänä minua, kun hän on sisällä ja tavallaan "yhdymme" toisiimme. Lisäksi se tuntuu taivaalliselta, jos antava osapuoli osaa hommansa. Ei se ole mitään aivotonta jyystämistä, nautinnollisessa anaaliseksissä ainakin itse rakastan kun minuun työnnytään hitaasti ja lempeästi. Anaaliseksi voi oikeast olla paljon intiimimpää ja läheisempää kuin luullaan.
Esimerkiski oma miesystäväni ei suostu siihen että häntä naidaan. Muutenkin homojen keskellä kunnioitus on mielestäni suurempi kuin heteromiehillä, jotka väkisin haluavat sitä naista naida perseeseen. En ole koskaan törmännyt homomieheen, joka painostaisi minua anaaliyhdyntään.- bareback
"Ei se ole mitään aivotonta jyystämistä, nautinnollisessa anaaliseksissä ainakin itse rakastan kun minuun työnnytään hitaasti ja lempeästi."
Noinhan se pitäisi aina olla ettei bottomilla ole panon jälkeen pylly kipeä ja itku silmässä. Pahimmillaan sulkijalihakset voivat aivan oikeasti revetä. Toiset ovat vain niin itsekkäitä nautinnon tavoittelijoita etteivät välitä vaikka kumppanilla menisi paikat rikki.
- Yrpä ja Illu
Persesilmään vetely on tietysti puppelifilmeissä vakiokamaa, mutta käsittääkseni suuseksi ja käsin hyväily on homojen suhteissa yleisempää kuin peräreikään poraaminen.
- Anonyymi00018
Tämä puppeli ei ota hanuriin eikä koske toisen reikää,on enemmän heteroparempien ihmisten hommaa,jopa ukkomiehet pukee sukkahousut ja naisten pikkarit(todella heteroa).Nautin eniten suihinottamisesta, t.HOMO
- ERÄS mies
Heip. Anaalijutut eivät ole pakollinen kuvio, ellei ajatus innosta. Seksiä ja hellyyttä voi harrastaa muutenkin, kuten hieromalla kumppania tai silittämällä. :) Masturbointi on yleistä. Ja turvallista. Suosittelen.
- Jonew22
Toisiaan arvostavat miehet eivät tarkoituksella satuta tai loukkaa toista. Keskustelu ennen seksiin ryhtymisestä on järkevää, jotta kummankin toiveet ovat tiedossa toisella. Tuskallinen penetraatio on mielestäni jo lähellä väkivaltaa. Sitä ei kannata yrittää. Toki kondomila liukkarilla kiitos :)
- naitu nelikymppinen
Uskalsin vasta nyt nelikymppisenä kokeilla miesten välistä seksiä vaikka se kiinnostanut aina,parilla ekalla kerralla suuseksiä ja nyt uskalsin olla pantavana ja kokemus oli mahtava harmittaa vain etten uskaltanut kokeilla jo parikymmetä vutta sitten.
- bi-pari(m)
Itellä on muutaman kerran kokemus ja tavallaan se aina on päättynyt anaaliyhdyntään.
Tavallaan se kai johtuu siitä kun tuli kerran halu kokeilla miltä tuntuu bi-seksi.
Ja se kun vaikka toinen mies koskee sun penistä niin jo tuntuu varmaan joltain erikoisen jännittävältä ja tässätapauksessa taitaa kiihottaa vielä kun on naisia katsomassa.
Suuseksi tuo tietysti lisää maustetta, mutta lopuksi se päättyy anaaliseksiin ainakin meillä.
Mutta uskon että se läheisyys on kyllä jo rakastumista ja seksi on pikemminkin seksiä ja se on toisen kiihottamista.
Tosin onhan se seksiä kun kosketellaan ja vaikka tyydytetään toinen käsin, ite esimerkiksi nautin kun minua lypsetään nänneistä. Suuri osa tapaamistani bi/homomiehistä ei ole itse halunnut anaaliseksiä, siis niin että heitä naidaan.
Itse olen kyllä rehellisesti bottom-mies ja nautin suunnattomasti saada anaaliin. Minusta tunne läheisyydestäkin on voimakkaampi kun toinen mies on sisälläni ja tunnen kuinka hän täyttää minut. Jos vastapuolella ei ole mitään tauteja annan mielellään laueta sisääni. Mutta jos toinen mies ei halua että häntä naidaan anaaliin niin se ei ole ongelma minulle ollenkaan ja kunnioitan sitä täysin.- Anonyymi00016
Homoilu on sairasta
- Anonyymi00017
Ja niin paljon se sinua kiinnosti että kävit väkisin kaivamassa ketjun joka on vuodelta 2013 ja laitoit tuollaisen kommentin.
Sinuna alkaisin miettiä kannattaisiko sinun hankkia ammattiapua koska asia aivan selvästi sinua kiinnostaa enemmän kuin mikään muu. - Anonyymi00019
Ja heterosuhteet myös todella etovia,ukkomiehet ja varatut ämmät huoraa esim. Ruusussa,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121476Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041226Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041024Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76968- 59855
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,34822Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101743