"Venäläismedia julkaisi kuvamateriaalia pitkänperjantain valehyökkäyksestä Ruotsiin"
Onko tällä yhtymäkohtia pihon povaamaan venäjähyökkäykseen 13.6. Olenb silloin työmatkalla Australiassa, päässenkö takaisin piho?
13.6. lähestyy!!! Venäjäkö tulossa?
4
70
Vastaukset 4
- Kirjoitettu on.
Tätä Venäjä valttikorttia on käytetty joidenkin toimesta vain pönkittämään itseä.
Melleri aikoinaan povasi Suomen valloittamista ja Valtoihin muutti ihmisiä pakoon 1970 luvulla.
Väärää profetallisuutta liikutellessa ihmiset harhaantuu.
Nyt Ison Kirjan juhlille varmaankin taas tulevat kesäjuhliin sekin perhetuttu.
Heiltä kannattaisi kysellä näistä profetioista, kuinka se on mätäpaise tässä hengellisessä kentässä.
Meidän ei tarvitse katselle Venäjälle, vaan taivaalle ja todeta raamatullinen profetia, että Jeesus saapuu. Se on tosi ja elämä sen mukaan terveelle pohjalle. - KTS (Ei kirj.)
http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
HYÖKKÄÄ VARMUUDELLA SUOMEEEN!!!!!
(13.6.2013)
Voe rähmä! :O - hellari...
Joskus mietin, miksi ateistit niin innokkasti pohtivat ja painavat mieleen profetioita ja pohtivat uskonasioita. Jos te pidätte meitä vain erään sortin höyrähtäneinä niin kuin pyykkisesti sairaat, niin ei kai viitsi tyhjällä leikkiä. Ettehän kommentoi, pohdi ja säilyttele mielesänne psykiatristen hekilöiden harhoja.
Kyllä te pidätte uskovaisten juttuja eri tasoisena ja eri lähteistä tulevina.
itse kyllä sivuutan tällaiset paivämäärä -tulevaisuuden kauhuskenariot, ja tuskin edes muistaisin jos ei olisi teitä uutterat apurit. "hellari..."
Pihon profetointi lienee peruja hänen helluntailaistaustastaan. Hänellä on jäänyt profetoimisen "levy" päälle. Profetioiden ajankohtien mainitseminen on ollut tyypillistä helluntaiprofetioiden osalta 1970-luvulta lähtien. Silloinhan Pihokin oli vielä mukana helluntaiseurakunnassa.
Mistä "hellari" sai päähänsä, että "ateistit innokkaasti pohtivat ja painavat mieleen profetioita"? Eiköhän noita Pihonkin valheprofetioita pohdi eniten juuri helluntailais-karismaattiset uskovaiset. Netmissiokin julkaisee Pihon profetioita..
Eikö juuri helluntailaiset tällä palstallakin pidä toisinajattelijoita "Psyykkisesti sairaina" ja kehottavat menemään hoitoon? Helluntailaisethan juuri pohtivat "psykiatristen" henkilöiden harhoja täällä.
Niin että älä viitsi "hellari" valehdella. Aloita nurkkien siivoaminen vaan ensin sieltä omasta seurakunnastasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.311226Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke581015Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63943- 54883
- 51771
- 65758
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81706Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38678- 82672
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30615