"Venäläismedia julkaisi kuvamateriaalia pitkänperjantain valehyökkäyksestä Ruotsiin"
Onko tällä yhtymäkohtia pihon povaamaan venäjähyökkäykseen 13.6. Olenb silloin työmatkalla Australiassa, päässenkö takaisin piho?
13.6. lähestyy!!! Venäjäkö tulossa?
4
62
Vastaukset
- Kirjoitettu on.
Tätä Venäjä valttikorttia on käytetty joidenkin toimesta vain pönkittämään itseä.
Melleri aikoinaan povasi Suomen valloittamista ja Valtoihin muutti ihmisiä pakoon 1970 luvulla.
Väärää profetallisuutta liikutellessa ihmiset harhaantuu.
Nyt Ison Kirjan juhlille varmaankin taas tulevat kesäjuhliin sekin perhetuttu.
Heiltä kannattaisi kysellä näistä profetioista, kuinka se on mätäpaise tässä hengellisessä kentässä.
Meidän ei tarvitse katselle Venäjälle, vaan taivaalle ja todeta raamatullinen profetia, että Jeesus saapuu. Se on tosi ja elämä sen mukaan terveelle pohjalle. - KTS (Ei kirj.)
http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
HYÖKKÄÄ VARMUUDELLA SUOMEEEN!!!!!
(13.6.2013)
Voe rähmä! :O - hellari...
Joskus mietin, miksi ateistit niin innokkasti pohtivat ja painavat mieleen profetioita ja pohtivat uskonasioita. Jos te pidätte meitä vain erään sortin höyrähtäneinä niin kuin pyykkisesti sairaat, niin ei kai viitsi tyhjällä leikkiä. Ettehän kommentoi, pohdi ja säilyttele mielesänne psykiatristen hekilöiden harhoja.
Kyllä te pidätte uskovaisten juttuja eri tasoisena ja eri lähteistä tulevina.
itse kyllä sivuutan tällaiset paivämäärä -tulevaisuuden kauhuskenariot, ja tuskin edes muistaisin jos ei olisi teitä uutterat apurit. "hellari..."
Pihon profetointi lienee peruja hänen helluntailaistaustastaan. Hänellä on jäänyt profetoimisen "levy" päälle. Profetioiden ajankohtien mainitseminen on ollut tyypillistä helluntaiprofetioiden osalta 1970-luvulta lähtien. Silloinhan Pihokin oli vielä mukana helluntaiseurakunnassa.
Mistä "hellari" sai päähänsä, että "ateistit innokkaasti pohtivat ja painavat mieleen profetioita"? Eiköhän noita Pihonkin valheprofetioita pohdi eniten juuri helluntailais-karismaattiset uskovaiset. Netmissiokin julkaisee Pihon profetioita..
Eikö juuri helluntailaiset tällä palstallakin pidä toisinajattelijoita "Psyykkisesti sairaina" ja kehottavat menemään hoitoon? Helluntailaisethan juuri pohtivat "psykiatristen" henkilöiden harhoja täällä.
Niin että älä viitsi "hellari" valehdella. Aloita nurkkien siivoaminen vaan ensin sieltä omasta seurakunnastasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3345309Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja212686Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841875Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141571
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181533seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241454Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413