Valitus korkeimpaan oikeuteen hovin siltapäätöksestä, niin saadaan vuosi lisäaikaa rakentamisen aloittamiseen, ja sehän riittää. Kuntaliitossopimus raukeaa tämän vuoden lopussa, ja mikään ei velvoita sillan tekemiseen. Saadaan nekin rahat järkevään käyttöön.
Silta korkeimpaan
Suu säkkiä myöre
11169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tietä aletaan ainakin jo tekemään, sille valittajat ei voi mitään.
hyvä
Hyödyt haittoja suuremmat niinkuin oikeus sen katsoi.
Kuuluksä siihen pellipuimurimiähen ryhymäsauna valitus porukkahan.
On nyt valiteltu.
Silta tulee,äikkis kuikkis.
Ei ole enää aiheita mistä vois valittaa. Ei Hallinto-oikeuskaan ottanut juuri mitään kohtia edes käsiteltäväksi. Nyt kannattaa valittajien ainakin vaihtaa lakiasiantuntijaa. Tulee muuten nopea käsittely KHO:ssa. Se alkaa olla nyt niinsanotusti housuissa valittajilla. Josko alettais seuraavaksi käsitellä Kantakauhavalla tapahtunutta ympäristörikosta. Siinä sitä onkin todella mielenkiintoisia piirteitä.
Joo ei lopeteta nyt oikeusjuttuja kun on päästy vauhtiin. Samalla tässä menee ympäristörikoksetkin selvittelyyn kun koneet on käynnissä.
Valitettavasti Ylihärmän rahat ovat silloin vapaata riistaa.
Ylihärmän rahat voidaan käyttää silloin ihan muualle, kuin Ylihärmään.
Ylihärmä häviää rahansa, jotka on kuntaliitoksessa saanut.
Olenkin yrittänyt ehdottaa rahojen järkevää käyttöä Ylihärmäläisten hyödyksi,
kukaan ei vielä ota asiaan kantaa, mutta .01.01-14 itketään rahojen perään.
Valitettava todellisuus.
Ollaan nyt Ylihärmäläiset hereillä, jos vielä lokakuussa homma ei etene niin
rahat Ylihärmäläisten käyttöön.
Missä ne Ylihärmän rahat ovat, onko ne talletettu tilillesi?
Olisivatkin tililläni, niin ne käytettäisiin Ylihärmäläisten hyväksi.
Valitettavasti rahat ovat tuntematon numerosarja kaupungin tiliotteessa.
Vuosi sitten kukaan Kauhavan kaupungin päättäjistä ei osannut kertoa minulle, missä rahat ovat tilinpäätöksessä.