Ollaan lähössä risteileen tossa keskiviikkona 1.9. ja ollaan siis torstaina Tukholmassa ja viimeks kun oltiin siellä löydettiin ihan vahingossa kirppis/antikvariaatti liike, tosin nyt ei muisteta missä se oli mutta jos joku sattuisi muistamaan/tietämään tällaisia liikkeitä/mestoja juuri Tukholmassa, olisin iloinen jos kertoisit :0)
Kirppiksiä Tukholmassa?
Lollo
4435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Skärholmenin keskustassa on yksi Euroopan suurimmista kirppiksistä ja sinne pääsee aika helposti junalla (punainen linja Norsborgiin, asema Skärholmen centrum-jos tulet Siljalla, et joudu edes vaihtamaan junaa). Lue lisää täältä: http://www.loppmarknaden.se/
En tiedä missäpäin Tukholmaa olet ollut kun olet tuon kirpparin löytänyt, mutta Myrorna-liikkeet myyvät kaikki käytettyä tavaraa, keskustassa se löytyy osoitteesta Adolf Fredriks Kyrkogata 5-7, lähin T-bana-asema on Hötorget. Myös Skärholmenin keskustassa on iso Myrorna-liike! Tässä linkki muihinkin kirppareihin: http://www.aos.se/search?type=grid&flavor_id=8&cw1=3&histoindex_left=cw1&sort=rank-desc
Toivottavasti auttoi :)
KIITOS Suuresti Sinulle avuista!!!Jo vain näistäkin oli apua suuresti :0) juu en ihan tarkkaan kyllä muista missä oltiin silloin Tukholmassa kun löydettiin se vanha liike mutta muistaakseni lähellä Gamla Stania...mutta eiköhän jo näilläkin linkeillä päästä kohteisiin mihin halutaan ja "hyvällä" enkun kielellä pärjää kummasti :0)
http://www.loppmarknaden.se/
sisäänpääsymaksu viikonloppuisin?!?!
Näin on. Ei kylläkään paha summa...siellä saa nimittäin aikaa (ja miksei rahaakin) kulumaan :) Ja ilmapiiri on ihanan kansainvälinen!