Vuosaaren Aurinkolahti on komea!

Aurinkolahti on Hesan komeinta aluetta. Kerrankin on merenrantarakentaminen onnistunut loistavasti!
Saisivat kaikki ottaa mallia.
142207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Se on snygii aluetta niinkuin Ruohis stadissa merinäköaloineen ja kanavoineeen.

Äänestä

Vuosaaren ja Merirastilan rannat tunnetaan Suomen Monacona.

Kummassakaan paikassa asukkaat eivät käy töissä eivätkä maksa veroja.

Äänestä
  • kertokaapa yksikin työtön joka pärjää kun on ostanut aurinkolahdesta noin 200,000 euron - 700,000 euron asunnnon :)

    Äänestä

  • Tampereen Hervanta tunnetaan myös samasta syystä "Suomen Monacona"... Eikös Kauniainen (yh mikä nimihirviö, Grankulla on parempi) olis paras vaihtoehto Suomen Monacoks? Rikkaitten paskiaisten enklaavi keskellä pääkaupunkiseutua :P

    Äänestä

  • on vain yksi osa Vuosaarta.
    Kyseistä paikkaa kutsutaan myös Monacoksi tai
    Mogadishuksi.

    Äänestä

aurinkolahdessa tuulee ikävästi kun se on semmosta betonimöhkälettä kuitenkin, ja meren vieressä

Äänestä

murhia, kioskiryöstöjä, huumeita, narkkareita, alkoholisteja, lasten heitteillejättöjä, rotujengejä ja rotutappeluja, sosiaaliviraston elättejä, somaleja, automurtoja, venäläistä paritusta - vittu miten ihana paikka tuo Vuosaari.

Äänestä
  • Äh joku se jaksaa mustamaalata Vuosaartakin uudestaan ja uudestaan...hoh hoijaa. Tosiasiassa ei tiedä mitään Vuosaaresta. Vuosaari on Helsingin kauneinta seutua ja häiriöt on ihan olemattomia.

    Äänestä

  • kiva alue kirjoitti:

    Äh joku se jaksaa mustamaalata Vuosaartakin uudestaan ja uudestaan...hoh hoijaa. Tosiasiassa ei tiedä mitään Vuosaaresta. Vuosaari on Helsingin kauneinta seutua ja häiriöt on ihan olemattomia.

    hienosti rulettaa, kun lapset leikkii huumeruiskujen seassa.

    Äänestä

  • Kalliolta. Siellähän se tunnetuin Pilluralli oli.

    Äänestä

Tuli ihan Tel Aviv mieleen: korkeat talot nousevat miltei suoraan hiekkarannalta! Merelle pääsee ihan oikeasti mm. Kaunissaaren laivalla.

Äänestä

on hienoa kuunnella kun jotku kertoo totuuden ja kehuu aluetta joka todellisuudessa on rakennettu todella hyvin (itseasiassa en parempaa aluetta suomesta löydä),hienosto alue täynnä hienoja ihmisiä,, ne jotka haukkuu aluetta on syytä ensin käydä paikanpäällä ja vasta sitten olla kateellinen muille jotka on raavaalla työllä ostanut asunnon kyseiseltä alueelta.

Äänestä
  • Asun vuokissa ja tääl aina tapahtuu;)

    Äänestä

  • jooooooooooooo kirjoitti:

    Asun vuokissa ja tääl aina tapahtuu;)

    Niin,vastaan edelliseen viestiin.Minusta alue on upeaa ja rauhaisaa. Kauniita ulkoilupuistoja ,merimaisemia ja ihanan värisiä taloja. Aurinkolahti ,jossa itsekin asun ,on miellyttävä ja virkistävä paikka asua.Olen työssä käyvä henkilö, ja
    jokapaikassa Suomenniemeä elää ns.alkoholisoituneita,syrjäytyneitä,tai muuten katkeria ihmisiä,joka sinänsä on ikävää _elämässä on paljon positiivisia ja kauniita asioita ,joita ei kaikkien silmä näe.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riviera kirjoitti:

Aurinkolahti on Hesan komeinta aluetta. Kerrankin on merenrantarakentaminen onnistunut loistavasti!
Saisivat kaikki ottaa mallia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu